Uroczystość Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r. została wyłączona
  1. Dzisiaj Uroczystość I Komunii św. dzieci. Zmienione godziny nabożeństw. Przy wyjściu z kościoła – rozkłady na kartach (również na stronie internetowej). „BIAŁY TYDZIEŃ” dzieci  z klasy III – Msze święte o g. 18.00: w poniedziałek i piątek w Osieku, we wtorek w Kłopotowie i w środę Pieszkowie. Przed Eucharystią odmawiamy litanię do NSPJ. W sobotę 24 czerwca pielgrzymka dzieci i innych chętnych do sanktuarium maryjnego w Twardogórze. Wyjazd 7.30, powrót około 16.00 – 17.00. Koszt: 30 zł od osoby dorosłej, dzieci: 20 zł. Zapisy o poniedziałku 12 czerwca po nabożeństwie.
  2. W środę 14 czerwca o godzinie 19.30 zaprezentujemy akademię pt. „Niezwykły sen – rozmowa świętych”. Będzie to krótka prezentacja naszych świętych przedstawionych w tryptyku ołtarza. Po Akademii – odsłonięcie zrekonstruowanego tryptyku świętych dziewic i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W czwartek 15 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Msze święte: w Kłopotowie – 8.00, w Pieszkowie – 9.30, w Osieku g. 11.30 /w świetlicy wiejskiej przy ul. Miedzianej 69/. Po tej Mszy świętej precesja do 4-ołtarzy. Ostatni ołtarz – w kościele w Osieku. Po zakończeniu procesji uroczyste błogosławieństwo tryptyku w ołtarzu kościoła w Osieku i Te Deum – na zakończenie. Po uroczystości zapraszamy na słodki poczęstunek przy kościele. Uprzejmie prosimy o nieparkowanie samochodów na odcinku ulicy św. Katarzyny: od ulicy Czereśniowej do wjazdu na teren parkingu szkolnego.
  4. Próba ceremonii dla dzieci komunijnych: w Pieszkowie – w piątek o godzinie 19.00. Za tydzień Uroczystość I Komunii świętej w kościele w Pieszkowie. Msza święta dodatkowa dla ogółu wiernych o godzinie 15.00.
  5. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  6. W zbiórce podczas Święta Dziękczynienia na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 430 zł. Za tydzień gościmy misjonarza za Argentyny ks. Andrzeja Witowskiego – salezjanina. Po nabożeństwach ks. Misjonarz będzie kwestował na potrzeby swojej misji.
  7. Na rekonstrukcję ołtarza w ostatnich dniach wpłynęło: 2250, -zł od 5 rodzin. Bóg zapłać. Pozostało do zebrania: 4 326,50 zł.

Ks. Wojciech Skowron sdb