Niedziela – 8 kwietnia 2018 – Niedziela Miłosierdzia

Informacje Możliwość komentowania Niedziela – 8 kwietnia 2018 – Niedziela Miłosierdzia została wyłączona

Najbliższa niedziela 8 kwietnia 2018r.  to Niedziela Miłosierdzia, która jest Świętem Patronalnym Caritas. Przed kościołami w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej.

Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia, który będzie przeżywany pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała z tej okazji List Pasterski.

Udział w Tygodniu Miłosierdzia to zarazem zaproszenie, aby samemu doświadczyć Bożego miłosierdzia, a jednocześnie, aby wysławiać w tej tajemnicy Boga oraz okazywać je człowiekowi będącemu w potrzebie.