Katechezy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: 8 maja – klasa II, 15 maja – klasa III, 22 maja – klasa I gimnazjum (zmiana z 1-go na 4-ty poniedziałek !!!) – godzina 19.00.
I Spowiedź dzieci z klasy III: 6 lub 13 maja 2017 o godzinie 10.00 /przynosimy książeczki do nabożeństwa/

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2013 r.

Ogłoszenia 0 No Comments
  1. Dzisiaj w Osieku odpust ku czci Chrystusa Króla. Msze święte: 7.30 i 13.00 (główna msza św. Uroczystości), którą będzie celebrował i wygłosi Słowo Boże Przełożony naszej prowincji zakonnej Zgromadzenia Salezjańskiego ks. inspektor Alfred Leja. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli materialnie i osobistą praca zorganizowanie tej Uroczystości.
  2. W liturgii wspominamy: w poniedziałek 25 listopada – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – po Mszach świętych Adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku g. 12.00). 8 grudnia – w II-gą Niedzielę Adwentu poświęcenie medalików dla dzieci z klasy II, przygotowujących się do I spowiedzi I Komunii świętej (Osiek – 12.00; Pieszków – 10.30).
  4. W środę 27 listopada po wieczornej Eucharystii (około 18.40) adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Jeszcze w tym tygodniu modlimy się z zmarłych poleconych w wypominkach. W kościele w Osieku: poniedziałek, środa, piątek (18.00 – Msza święta) i sobota o 17.30, w Pieszkowie w środę (ZMIANA!) o godz. 16.00 Różaniec i 16.30 Msza św., w Kłopotowie we wtorek o 16.30 – Różaniec, o 17.00 Msza święta.
  6. PIESZKÓW: Kolejny dzień wizyty duszpasterskiej w sobotę 7 grudnia /od numeru 29 do 36/. Serdeczne podziękowania za życzliwe przyjęcie w dniu 23.11. Szczegółowy program odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej, na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz na w gablocie przy wyjściu z placu kościelnego. Na czas odwiedzin – jak zawsze przygotowujemy miejsce na modlitwę – na stole krzyż, świece i woda święcona – dzieci zaszyty lub podręczniki ucznia do katechezy. Kandydaci do bierzmowania wypełnione dzienniczki kandydata. Rozpoczynamy o godzinie 10.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przy wejściu na plac kościelny i opublikowany na stronie internetowej parafii: www.parafiaosiek.pl. Na remont ołtarza w minionym tygodniu zebraliśmy 400, – zł. Bóg zapłać.
  7. Jak zawsze przy wyjściu z kościoła możemy zakupić czasopisma: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY. W Gościu niedzielnym kalendarz z bł. Janem Pawłem II.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie kościołów na niedzielę i za kwiaty do ich wystroju.
  9. Próba scholi dziecięco – młodzieżowej w każdą sobotę o g. 16.30. Gratulacje dla naszej scholanki – Aleksandry Smużniak, za zajęcie I miejsca na przeglądzie piosenki religijnej w Lubinie „CECYLIADA”  w kategorii wiekowej – szkoła podstawowa.

Ks. Wojciech Skowron sdb
Proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.