1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 R. została wyłączona

1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.
  2. Opłatki i świece na stół wigilijny będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli. W tym roku małe świece są po 13 zł., a duże świece po 25 zł. Nabywając świecę wspieramy Akcję -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez CARITAS Polska.
  3. W Adwencie zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. W kościele w Osieku roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych parafian. Zachęcam dzieci, aby na roraty, w miarę możliwości, przychodziły z lampionami.
  4. Msza św. w Pieszkowie w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.
  5. W czwartek – 1 grudnia, z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu połączona ze zmianą tajemnic Róży św. Józefa. Zakończenie adoracji o godz. 19.45. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
  6. W piątek – 2 grudnia – I Piątek m-ca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Rozpocznę od Pieszkowa. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  7. W sobotę – 3 grudnia – I Sobota m-ca. Nabożeństwo do Niepokalanego Sera Maryi o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństwa.
  8. W przyszłą niedzielę – 4 grudnia, zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Osieku po Mszy św. o 11.30. W Pieszkowie i Kłopotowie po Mszach św. W tym dniu przypada wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Msza św. w int. górników i ich rodzin zostanie odprawiona w Pieszkowie o godz. 10.00 i w Osieku o godz. 13.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  9. W niedzielę 11 grudnia na Mszy św. na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. Serdecznie polecamy.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali kościół, teren przy kościele, i oprawę liturgiczną Mszy św. odpustowej.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju.