1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 06.03.2022 R. została wyłączona
  1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na pomoc dotkniętym tragedią wojny na Ukrainie. W Środę Popielcową na ten cel zebraliśmy 3.210 zł.
  2. W kościele w Osieku codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu z modlitwą różańcową o pokój na Ukrainie i zaprzestanie działań wojennych. Natomiast w piątki  w tej intencji odprawiamy nabożeństwo Drogi krzyżowej. Serdecznie zapraszamy.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu w Osieku  o godz.   17.30 – dla wszystkich wiernych. W tym tygodniu Drogę krzyżową prowadzi Róża męska św. Józefa. W Pieszkowie natomiast Droga krzyżowa w środy o 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św. o godz. 17.00. Gorzkie żale  w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 12.30 w Osieku. W Pieszkowie natomiast Gorzkie żale przed Mszą św. ok. godz. 9.40.
  4. W tym tygodniu zapraszam na spotkania  dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. według ustalonych grup:

Wtorek 8 marca o godz. 16.30 grupa II;

Środa 9 marca o godz. 16.30 grupa III;

Czwartek 10 marca o godz. 16.30 grupa I.

  • Jak co roku 2. Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca, przeżywana jest w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”. Ofiary będą zbierane po Mszach św. przed kościołem. Za dar serca serdeczne Bóg Zapłać.
  • Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2022/2023. Jest ona szkołą publiczną, bez ustalonego obwodu i bez czesnego. Dzień Otwarty dla kandydatów do kl. I i ich rodziców będzie w formie prezentacji online na stronie internetowej szkoły. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka do kl. IV, V i VI. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Ofiary na sprzątanie kościołów można wpłacać na konto parafialne, także w zakrystii lub u opiekujących się poszczególnymi kościołami.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                                 Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz