Bez kategorii Możliwość komentowania została wyłączona

                                       I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 R.

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 2. Dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny. Na zakończenie nabożeństwa zostaną one pobłogosławione. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy m.in. na sfinansowanie bieżących wydatków. W zakrystii są do nabycia świece na wigilijny stół. Akcja prowadzona jest przez CARITAS Polska. Małe świece są po 7 zł., a duże świece po 16 zł.
 3. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie w kościele w Osieku roraty  od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych parafian. Zachęcam dzieci, aby na roraty przynosić lampiony.
 4. Dzisiaj kończymy listopadową modlitwę za zmarłych polecanych w Wypominkach. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę podczas różańca i Mszy św.
 5. W Pieszkowie Msza św. w tym tygodniu w środę o godz. 16.30. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 6. W Kłopotowie Msza św. w tym tygodniu w czwartek o godz. 16.30. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 7. W najbliższą środę 1 grudnia w Osieku od godz. 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Serdecznie zapraszam. Zakończenie adoracji o godz. 21.00.
 8. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej.
 9. W piątek – 3 grudnia I Piątek m-ca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Rozpocznę od Pieszkowa. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 10. W sobotę – I Sobota m-ca. Nabożeństwo do Niepokalanego Sera Maryi o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństwa.
 11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Osieku po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec oraz błogosławieństwo róż. W Pieszkowie i Kłopotowie po Mszach św.
 12. Również w przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na ten cel. Za dar serca w imieniu organizator serdecznie dziękujemy.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 14. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali kościół, teren przy kościele, i oprawę liturgiczną Mszy św. odpustowej.
 15. Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz