Bez kategorii Możliwość komentowania została wyłączona

                                       IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021 R.

 1. W tym tygodniu roraty  od poniedziałku do czwartku  o godzinie 18.00, a w piątek ostatnie roraty o godz. 8.00.
 2. Opłatki na stół wigilijny w Osieku można nabyć stylu kościoła przy konfesjonale; w Kłopotowie i w Pieszkowie przy ołtarzu.
 3. Spowiedź świąteczna będzie w środę 22 grudnia. Osiek: od 9.00 – 9.30; 18.30 – 19.30; Kłopotów: 16.30 – 17.00; Pieszków: 17.30 – 18.00.
 4. W Pieszkowie w tym tygodniu, z racji spowiedzi nie będzie Mszy św. w środę.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 6. W związku z trwającą epidemią koronawirusa, Wizyta Duszpasterska w tym roku będzie takiej formie jak w roku ubiegłym. Będą  organizowane SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE w kościołach poszczególnych miejscowości. W programie: Msza święta w intencji mieszkańców miejscowości czy ulicy (bądź jej fragmentu), wspólne kolędowanie, błogosławieństwo rodzin. Ponadto będzie  możliwość materialnego wsparcia całorocznej działalności wspólnoty. Rozkład spotkań kolędowych – duszpasterskich  podam po Nowym Roku.
 7. W piątek 24 grudnia w wigilijny wieczór zasiądziemy do stołu. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Na początek rodzinnego spotkania odczytajmy fragment Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólnie modlitwę, złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem. Niech też nie zabraknie  wspólnego śpiewu kolęd.
 8. Msze święte w wieczór wigilijny – w Kłopotowie: 21.00, w Pieszkowie: 22.30. W Osieku Msza w Nocy, zwana pasterką – 24.00. Uczestniczący we Mszach św. w wieczór wigilijny i w pasterce, są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w pierwszy dzień świąt 25 grudnia.
 9. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w Osieku – 11.30 i 13.00, w Pieszkowie i  w Kłopotowie – 10.00. W II dzień Świąt 26 grudnia – Msze św. jak w każdą niedzielę.
 10. Bardzo proszę o przygotowanie naszych świątyń na święta Bożego Narodzenia, tak jak to bywało po  inne lata.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.
 12. Pomódlmy się za zmarłych parafian. W minionym tygodniu odeszli do Pan śp.:

ZOFIA DZIEMIELA; RYSZARD SZTURM.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz