Bez kategorii Możliwość komentowania została wyłączona

BOŻE NARODZENIE – 25.12.2021 R.

Drodzy Parafianie! Szanowni Goście!

Dziś wpatrujemy się w Boga, który stał się człowiekiem, pochylamy się nad Słowem, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. W swoim przyjściu na świat Bóg pokazuje nam, że jest Bogiem otwartym na człowieka, gotów sam stać się dla nas pokarmem. Przychodzi na świat w Betlejem, w domu chleba i sam staje się Chlebem Żywym, który zstąpił z nieba.

Życzymy, aby spotkanie z przychodzącym na świat Zbawicielem zaowocowało w nas darem pokoju, miłości i wzajemnej życzliwości oraz błogosławieństwem Bożej Dzieciny na każdy dzień. Wesołych Świąt!

Duszpasterze – Salezjanie

Składam serdeczne podziękowanie Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Gminy Lubin na ręce Pana Dyrygenta za uświetnienie graniem naszej Pasterki; serdecznie dziękuję Panu  Organiście p. Łukaszowi za oprawę muzyczną w czasie Mszy św.; Służbie Liturgicznej za obecność i oprawę liturgii; serdecznie dziękuję ekipie, która oprawiła, ustawiła i udekorowała choinki oraz zrobiła szopkę bożonarodzeniową, paniom i panom za posprzątanie i świąteczny wystrój naszej świątyni i otoczenia kościoła. Panu leśniczemu dziękuję za choinki do naszych świątyń. Dziękuję również wszystkim Parafianom za Waszą pomoc, żywność i za składane życzenia. Dziękuję za wszelkie dary na świąteczny stół. To bardzo miłe, że pamiętacie o swoich duszpasterzach. Wszystkim za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Niech Bóg wynagrodzi Wam ten trud swoją łaską i błogosławieństwem.

  1. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia – 25 grudnia, Msze św. w Osieku – 11.30 i 13.00, w Pieszkowie i  w Kłopotowie – 10.00. Uczestniczący we Mszach św. w wieczór wigilijny i w pasterce, są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w pierwszy dzień świąt 25 grudnia.
  2.  W II dzień Świąt 26 grudnia – przypada Niedziela Świętej Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. W związku z trwającą epidemią koronawirusa, Wizyta Duszpasterska w tym roku będzie takiej formie jak w roku ubiegłym. Będą  organizowane SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE w kościołach poszczególnych miejscowości. W programie: Msza święta w intencji mieszkańców miejscowości czy ulicy (bądź jej fragmentu), wspólne kolędowanie, błogosławieństwo rodzin. Ponadto będzie  możliwość materialnego wsparcia całorocznej działalności wspólnoty. Rozkład spotkań kolędowych – duszpasterskich  podam po Nowym Roku.

Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz