Bez kategorii Możliwość komentowania została wyłączona

                                       NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26.12.2021 R.

 1. W tym tygodniu Msze św. w Osieku od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
 2. W Pieszkowie w tym tygodniu Msza św. w środę o godz. 16.30.
 3. W czwartek – 30 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych parafian w 2021 roku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o dar Bożego miłosierdzia dla zmarłych rodziny, które w kończącym się roku pożegnały swoich najbliższych.
 4. W piątek 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. dziękczynna w intencji parafian za 2021 rok zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo Eucharystyczne na zakończenie Roku. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę 1 stycznia, pierwszy dzień Nowego Roku. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozkład Mszy św. w Osieku: 11.30 i 13.00. W Kłopotowie i Pieszkowie o godz. 10.00.
 6. W niedzielę 2 stycznia z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Osieku po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo Róż. W Kłopotowie i Pieszkowie zmiana tajemnic po Mszach św. 
 7. Rozkład spotkań kolędowych dla poszczególnych miejscowości oraz ulic podam w przyszłą niedzielę. Kto by chciał poświęcić dom proszę o kontakt w kancelarii lub w zakrystii w celu umówienia się na wizytę. 
 8. W uroczystość Trzech Króli – 6 stycznia zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Orszaku Trzech Króli w Lubinie. Rozpocznie się o godz. 12.30 w Rynku. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Zachęcamy do przebrania się za pastuszków, aniołków, rycerzy, dwórki. Można ubrać się w peleryny, czapki, chusty w kolorze czerwonym (Orszak Europejski), niebieskim (Orszak Afrykański) lub zielonym (Orszak Azjatycki). Jak co roku będą do otrzymania korony i śpiewniki. W imieniu organizatorów ks. Mariusz Jeżewicz SDB.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Ofiary na sprzątanie kościołów można wpłacać na konto parafialne, także w zakrystii lub u opiekujących się poszczególnymi kościołami.
 11. Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz