2 NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 2 NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022 R. została wyłączona
  1. Dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny. Na zakończenie Mszy św. zostaną one pobłogosławione. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy m.in. na sfinansowanie bieżących wydatków. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na wigilijny stół. W tym roku małe świece są po 13 zł., a duże świece po 25 zł. Nabywając świecę wspieramy Akcję -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez CARITAS Polska.
  2. W Adwencie zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. W kościele w Osieku roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych parafian. Zachęcam dzieci, aby na roraty, w miarę możliwości, przychodziły z lampionami.
  3. Msza św. w Pieszkowie w tym tygodniu w środę o godz. 16.30. Msza św. będzie już z uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
  4. W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
  5. W niedzielę 11 grudnia na Mszy św. na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. Serdecznie polecamy.
  7. W tym miesiącu kandydaci do bierzmowania w ramach katechezy parafialnej przychodzą na RORATY. I tak: kl. VIII w poniedziałek – 12 grudnia – godz. 18.00; kl. VI i VII w czwartek 15 grudnia – godz. 18.00. Liczę na Waszą dojrzałość i obecność.
  8. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

KOLĘDA.

W styczniu 2023 r. planuję rozpocząć wizytę duszpasterską, tzw. „KOLĘDĘ”. Odwiedzę te domy i mieszkania, których domownicy mnie zaproszą. Z tyłu kościoła dostępne są zgłoszenia. Wypełnione zgłoszenia proszę wrzucać do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA”, która znajduje się z tyłu kościoła. W Kłopotowie i Pieszkowie zgłoszenia proszę składać do wystawionych koszyczków.  Zgłoszenia składamy do 20 grudnia br. Proszę również o przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom i starszym parafianom. Rozkład kolędy podam na święta i będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                              Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz