2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Bez kategorii Możliwość komentowania 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO została wyłączona

24.04.2022 R.

  1. W Kościele dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji po Mszy św. o godz. 13.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu; o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i zakończenie adoracji. Za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najśw. Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszam.
  2. Niedziela Miłosierdzia obchodzona jest w tym roku pod hasłem „DZIEŃ DOBROCI”. CARITAS Polska przeprowadza zbiórkę ofiar na wsparcie tych miejsc, które nazywamy  DOMEM m.in.: Domy Dziecka, Domy Opieki, Pogodnej Starości. Młodzież z koła „Caritas” będzie kwestować po Mszach św. zbierając ofiary na ten cel. Za dar serca w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.
  3. We wtorek 26 kwietnia przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
  4. Również we wtorek 26 kwietnia o godz. 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszam.
  5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych: wtorek – 16.30 grupa 2; środa – 16.30 gr. 3; czwartek 16.30 grupa 1.
  6. Msze św. w Pieszkowie w najbliższą środę będzie   o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę 1 maja zapraszam na odpust do Kłopotowa ku czci patrona kościoła św. Dominika Savio. Sumę odpustową o godz. 13.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Wojciech Skowron. W tym dniu nie ma w Kłopotowie Mszy św. o godz. 8.30.
  8. Z racji odpustu w Kłopotowie, zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie 3 maja w uroczystość NMP Królowej Polski. W Osieku po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo Róż. W Kłopotliwie i Pieszkowie po Mszy św.
  9. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELE i MAŁY GOŚĆ dla dzieci.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                            Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz