3 NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 3 NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022 R. została wyłączona
  1. Opłatki na stół wigilijny w Osieku można nabyć stylu kościoła przy konfesjonale; Kłopotowie i w Pieszkowie przy ołtarzu. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy m.in. na sfinansowanie bieżących wydatków. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na wigilijny stół. Świece w Kłopotowie są do nabycia w zakrystii a w Pieszkowie przy ołtarzu. W tym roku małe świece są po 13 zł., a duże świece po 25 zł. Nabywając świecę wspieramy Akcję -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzoną przez CARITAS Polska.
  2. Dzieci z naszej szkoły przed kościołem rozprowadzają świąteczne stroiki. Dochód przeznaczą na szkolną wycieczkę.
  3. W Adwencie zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. W kościele w Osieku roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00.
  4. Msza św. w Pieszkowie w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.
  5. W niedzielę 18 grudnia będą zbierane przed kościołem ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecam tą sprawę waszej łaskawej ofiarności.
  6. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. Serdecznie polecamy.
  7. W tym miesiącu kandydaci do bierzmowania zamiast katechezy parafialnej przychodzą na RORATY. I tak: kl. VIII w poniedziałek – 12 grudnia – godz. 18.00; kl. VI i VII w czwartek 15 grudnia – godz. 18.00. Liczę na Waszą dojrzałość i obecność.
  8. Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie serdecznie zaprasza na Świąteczny Koncert, który odbędzie się 16 grudnia o godz. 17.00 w galerii Cuprum Arena. Wstęp wolny.
  9. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

KOLĘDA.

W styczniu 2023 r. planuję rozpocząć wizytę duszpasterską, tzw. „KOLĘDĘ”. Odwiedzę te domy i mieszkania, których domownicy mnie zaproszą. Z tyłu kościoła dostępne są zgłoszenia. Wypełnione zgłoszenia proszę wrzucać do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA”, która znajduje się z tyłu kościoła. W Kłopotowie i Pieszkowie zgłoszenia proszę składać do wystawionych koszyczków.  Zgłoszenia składamy do 20 grudnia br. Proszę również o przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom i starszym parafianom. Rozkład kolędy podam na święta i będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                              Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz