3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022 R. została wyłączona
  1. W sobotę, 19 marca na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00  rozpoczęliśmy  w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje będą trwały do środy 23 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Leonard Wilczyński SDB.
  2. Nauki rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św.  W poniedziałek – 21maraca, wtorek – 22 marca i w środę – 23 marca nauki rekolekcyjne : Osiek: godz. 10.00 i 19.00;  Kłopotów: – godz. 16.00;  Pieszków: – godz. 17.30.
  3. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA WE WTOREK – 22 MARCA.

Osiek – godz. 9.30 – 10.00 i wieczorem – 18.30 – 19.00.

Kłopotów – od godz. 15.30 – 16.00.

Pieszków – od godz. 17.00 – 17.30.

4. W Osieku w czasie rekolekcji (PONIEDZIAŁEK, WTOREK ŚRODA) intencje mszalne z godz. 18.00 będą odprawiane o godz. 19.00.

5. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu w Osieku  o godz.   17.30 – dla wszystkich wiernych. W Pieszkowie w tym tygodniu Droga krzyżowa w środę o 17.00 i po Drodze krzyżowej Msza św. o godz. 17.30. Gorzkie żale  w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 12.30 w Osieku. W Pieszkowie natomiast Gorzkie żale przed Mszą św. ok. godz. 9.40.

6. W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu nasza diecezja świętuje 30. rocznicę ustanowienia. Szczegółowy program obchodu Jubileuszu podany jest na plakacie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7. W przedsionku kościoła są do nabycia świece wielkanocne – paschaliki. Duża świeca – 16,-; mała – 8,-. Akcja wielkanocna przeznaczona jest na pomoc ludziom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i dla dzieci MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Ofiary na sprzątanie kościołów można wpłacać na konto parafialne, także w zakrystii lub u opiekujących się poszczególnymi kościołami.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.