30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania   30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023 R. została wyłączona
 1. We wtorek, 31 października wieczorna Msza św. z Ur. Wszystkich Świętych.
 2. W środę,  1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę. W Pieszkowie po Mszy św. modlitwy za zmarłych na cmentarzu przy kościele.
 3. W dniu 1 listopada modlitwa za zmarłych z procesją na „Starym i Nowym Cmentarzu” w Lubinie będzie o godz. 15.00. Na cmentarzach nie będzie Mszy św.
 4. W czwartek,  2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Różaniec  i Msze św. za zmarłych polecanych wypominkach w tym dniu:
 5. Osiek –  rano o g. 8.00 Msza św. i po Mszy św. różaniec za zmarłych; wieczorem o g. 17.15 – różaniec za zmarłych i o godz. 18.00 – Msza św.; po Mszy św. zmiana tajemnic Róży św. Józefa z racji Pierwszego czwartku miesiąca.
 6. Kłopotów – g. 15.00 – Msza św. i po Mszy św. różaniec z modlitwą za zmarłych na cmentarzu; (jak będzie pogoda).
 7. Pieszków – g. 16.30 różaniec z wspominkami i po różańcu Msza św. .
 8. W dniach 1 – 8 listopada, Ci którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga…”, Komunia św. i dowolna modlitwa w intencji Ojca świętego.
 9. Różaniec za zmarłych polecanych wypominkach: Osiek – każdego dnia o 17.15, a w niedziele po Mszy św. o g. 11.30. W Pieszkowie i Kłopotowie w niedzielę po Mszy św.
 10. W piątek 3 listopada – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 9.30 – rozpocznę od Pieszkowa. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. W tym dniu od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w czasie adoracji. O g. 17.15 różaniec z wypominkami. Msza św. o godz. 18.00.
 11. W sobotę 4 listopada – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie połączone z różańcem za zmarłych o g. 17.15.
 12. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różana – w Osieku: ok. 12.20 różaniec z wypominkami oraz błogosławieństwo Róż; po  zmiana tajemnic różańcowych. W Pieszkowie i w Kłopotowie – po różańcu za zmarłych.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 14. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku z tyłu  kościoła. Wypisując wypominki proszę na górze kartki wpisać nazwę miejscowości, a w Osieku również nazwę ulicy. Wypisane karki można składać w zakrystii lub w kancelarii. W Pieszkowie i  Kłopotowie do koszyczków wystawionych w wejściu do kościoła lub w zakrystii.
 15. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                                              Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz