4 NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 4 NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022 R. została wyłączona
 1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
 2. Opłatki na stół wigilijny w Osieku można nabyć stylu kościoła przy konfesjonale; Kłopotowie i w Pieszkowie przy ołtarzu. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na wigilijny stół. Świece w Kłopotowie są do nabycia w zakrystii a w Pieszkowie przy ołtarzu.
 3. W Adwencie zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej. W kościele w Osieku roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Na Mszy św. śpiewamy Nowennę do Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty będą w sobotę 24 grudnia o godz. 8.00.
 4. Msza św. w Pieszkowie w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.
 5. Spowiedź świąteczna będzie w czwartek 22 grudnia. Osiek: od 9.00 – 9.30; 19.00 – 20.00; Kłopotów: 17.00 – 17.30; Pieszków: 18.00 – 18.30.
 6. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA i MAŁY GOŚĆ dla dzieci. Serdecznie polecamy.
 7. Bardzo proszę o przygotowanie naszych świątyń na święta Bożego Narodzenia, tak jak to bywało po inne lata. W Osieku przygotowanie kościoła na święta będzie w środę 21 grudnia po wieczornej Mszy św. Bardzo proszę o pomoc. W Kłopotowie i Pieszkowie tak jak się umówicie.
 8. W sobotę 24 grudnia w wigilijny wieczór zasiądziemy do stołu. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Na początek rodzinnego spotkania odczytajmy fragment Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólnie modlitwę, złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem. Niech też nie zabraknie wspólnego śpiewu kolęd.
 9. Msze święte w wieczór wigilijny – w Kłopotowie: 21.00, w Pieszkowie: 22.30. W Osieku Msza w Nocy, zwana pasterką – 24.00. Uczestniczący we Mszach św. w wieczór wigilijny i w pasterce, są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w pierwszy dzień świąt 25 grudnia.
 10. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w Osieku – 11.30 i 13.00, w Pieszkowie i w Kłopotowie – 10.00. W II dzień Świąt 26 grudnia – Msze św. jak w każdą niedzielę.
 11. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.
  KOLĘDA. W styczniu 2023 r. planuję rozpocząć wizytę duszpasterską, tzw. „KOLĘDĘ”. Z tyłu kościoła dostępne są zgłoszenia. Wypełnione zgłoszenia proszę wrzucać do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA”, która znajduje się z tyłu kościoła. W Kłopotowie i Pieszkowie zgłoszenia proszę składać do wystawionych koszyczków.  Zgłoszenia składamy do 20 grudnia br. Proszę również o przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom i starszym parafianom. Rozkład kolędy podam na święta i będzie umieszczony na stronie internetowej parafii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                              Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz