4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022 R. została wyłączona
  1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Osieku w piątek o godz. 17.30; w Pieszkowie w środę o godz. 16.30 i po nabożeństwie Msza św. o godz. 17.00.
  2. Gorzkie żale w Osieku w niedzielę o godz. 12.30; w Pieszkowie o godz. 9.40.
  3. W piątek 1 kwietnia z racji pierwszego piątku m-ca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00 i w czasie drogi krzyżowej. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. Chorych odwiedzę przed świętami. Termin odwiedzin podam w najbliższą niedzielę.
  4. W imieniu parafialnej Męskiej Róży Różańcowej św. Józefa i własnym zapraszam wszystkich parafian: młodzież wraz z rodzicami i starszych w piątek 1 kwietnia do udziału w Nocnej Stacjonarnej Drodze Krzyżowej w kościele parafialnym w Osieku. Plan nabożeństwa: o 21.00 – Msza św.; ok. 21.40 nocna adoracja z rozważaniem stacji Drogi krzyżowej (w ciszy). Palowane zakończenie ok. godz. 01.00 w nocy.
  5. Lubińska Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza do wzięcia udziału w 7. Nocnej Drodze krzyżowej na trasie Lubin- Legnica (ok. 25 km) z piątku na sobotę (01 i 02 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 20.00 Mszą św. w kościele św. Jana Bosko w Lubienie. Informacje o zapasach na plakacie w przedsionku kościoła.
  6. W sobotę 2 kwietnia – pierwsza sobota m-ca. Nabożeństwo „pierwszej soboty” do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę 03 kwietnia z racji pierwszej niedzieli m-ca zmiana tajemnic różańcowych w Osieku po nabożeństwie Gorzkich żali. W Kłopotowie i Pieszkowie zmiana po Mszy św.
  8. W przedsionku kościoła są do nabycia świece wielkanocne (w Kłopotowie i Pieszkowie w zakrystii). Akcja wielkanocna przeznaczona jest na pomoc ludziom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu. Duża świeca – 16,-; mała – 8,-.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i dla dzieci MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Ofiary na sprzątanie kościołów można wpłacać na konto parafialne, także w zakrystii lub u opiekujących się poszczególnymi kościołami.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                                 Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz