4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022 R. została wyłączona
  1. Zakończyliśmy w parafii spotkania duszpasterskie w ramach kolędy. Wszystkim rodzinom naszej parafii serdecznie dziękujmy za obecność na wspólnej modlitwie i za złożone przy tej okazji ofiary.
  2. W poniedziałek 31 stycznia przypada uroczystość św. Jana Boski – założyciela Salezjanów, Ojca i Nauczyciela młodzieży .
  3. W środę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu w Kłopotowie i Pieszkowie o godz. 16.30; w Osieku o godz. 18.00. Na Mszach poświęcenie gromnic. W tym dniu w Osieku, również zmiana tajemnic Żywego Różańca Róży św. Józefa. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.15.
  4. W czwartek 3 lutego – pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej i o wytrwanie w powołaniu dla powołanych. Okazja do spowiedzi w tym dniu przed Mszą św. o godz. 17.30.
  5. W piątek 4 lutego – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30 (odwiedziny zaczynam od Pieszkowa). O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Msza św. o godz. 18.00.
  6. W sobotę 5 lutego – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Pierwszej Soboty do Niepokalanego Serca NMP w tym dniu o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00. Podczas nabożeństwa okazja do spowiedzi.
  7. W przyszłą  niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszach św. W Osieku o godz. 12.15 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec i błogosławieństwo Róż.
  8. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii – racji ferii, będzie w niedzielę 13 lutego na Mszy św. o godz. 11.30.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Ofiary na sprzątanie kościołów można wpłacać na konto parafialne, także w zakrystii lub u opiekujących się poszczególnymi kościołami.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu odszedł  z naszej wspólnoty parafialnej do Pana śp.:

 Jerzy Kupiec.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                 Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz