5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022 R. została wyłączona

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022 R.

1. Nabożeństwa majowe w Osieku codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
  2. W poniedziałek 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski.
  3. We wtorek 17 maja grupa młodzieży naszej parafii w kościele w Pieszkowie o godz. 18.00
    otrzyma sakrament bierzmowania. Młodzież i świadkowie w tym dniu gromadzą się w kościele o godz. 17.30. Bardzo proszę o punktualne przybycie. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Prałat Robert Kristman, Wikariusz Generalny.
  4. Przygotowanie kościoła w Pieszkowie na uroczystość bierzmowania będzie w poniedziałek 16 maja o godz. 17.00. Bardzo proszę rodziców bierzmowanych o pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu kościoła. W miarę możliwości proszę wziąć ze sobą sprzęt do sprzątania.
  5. We wtorek 17 maja, z racji bierzmowania, Msza św. w Osieku będzie o godz. 8.00.
  6. Próby dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w tym tygodniu: poniedziałek – godz. 16.30 – gr. II (wyjątkowo) ; środa – godz. 16.30 – gr. III; czwartek – godz. 16.30 – gr. I. Proszę, aby wszystkie dzieci przychodziły na próbę w swoich grupach wybranych przez rodziców.
  7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie: w środę – godz. 19.00 – rodzice dzieci gr. II i III (komunia w sobotę 11 czerwca) i w czwartek – godz. 19.00 – rodzice dzieci gr. I (komunia 5 czerwca). Spotkania będą w kościele.
  8. W najbliższą środę nie będzie Mszy św. w Pieszkowie.
  9. W tym roku mieszkańcy Pieszkowa, a szczególnie Ci, którzy mają groby swoich bliskich na cmentarzu w Raszowej, dbają o ten cmentarz. Szczególnie o koszenie trawy. W sobotę 14 maja grupa mieszkańców wykosiła trawę na cmentarzu, za co serdecznie dziękuję. Proszę, aby przypilnować tą sprawę i co jakiś czas umawiać się na koszenie trawy.
  10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.
  12. Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.