5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022 R. została wyłączona

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022 R.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca: w Osieku po Gorzkich żalach a w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszach św.
  2. Katecheza dla przygotowujących się do bierzmowania z kl. VIII wyjątkowo w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 16.30. Proszę przynieść ze sobą karteczki, które rozdałem na ostatnim spotkaniu.
  3. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu: wtorek – godz. 16.30 grupa II; środa – godz. 16.30 grupa III; w czwartek – godz. 16.30 grupa I.
  4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Osieku w piątek o godz. 17.30; w Pieszkowie w środę o godz. 16.30 i po nabożeństwie Msza św.
  5. Gorzkie żale w Osieku w niedzielę o godz. 12.30; w Pieszkowie o godz. 9.40.
  6. W środę 6 kwietnia po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30 i zmiana tajemnic różańcowych męskiej Róży św. Józefa.
  7. Chorych i starszych parafian odwiedzę w sobotę 8 kwietnia. Odwiedziny od godz. 9.30. Rozpoczynam od Pieszkowa. Proszę o zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm z procesją do kościoła – jeśli pogoda pozwoli – w Osieku o godz. 11.30. Przed Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem przy kapliczce Matki Bożej. Natomiast w Pieszkowie po Gorzkich żalach, przed Mszą św. gromadzimy się przy krzyżu misyjnym, gdzie będzie ceremonia poświęcenia palm.
  9. Również w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój kościołów. Polecam tą sprawę Waszej łaskawej ofiarności.
  10. Okazja do spowiedzi świątecznej w każdy dzień pół godziny przed Mszą św.
  11. W przedsionku kościoła są do nabycia świece wielkanocne (w Kłopotowie i Pieszkowie w zakrystii). Akcja wielkanocna przeznaczona jest na pomoc ludziom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu. Duża świeca – 16,-; mała – 8,-.
  12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.
  13. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Ofiary na sprzątanie kościołów można wpłacać na konto parafialne, także w zakrystii lub u opiekujących się poszczególnymi kościołami.
    Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.