8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania 8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 R. została wyłączona
 1. We wtorek 1 marca zmiana tajemnic różańcowych róży męskiej św. Józefa po wieczornej Mszy św. połączona z adoracją Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
 2. W środę 2 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu czyli okres czterdziestodniowego przygotowania do Wielkanocy.  W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Osieku: godz. 10.00 i 18.30; w Pieszkowie i Kłopotowie o godz. 17.00.
 3.  W Środę Popielcową wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych (kan. 1252 KPK).
 4.  W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Droga krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu w Osieku  o godz. 16.30 – dla dzieci i młodzieży i  17.30 – dla dorosłych. W Pieszkowie natomiast Droga krzyżowa w środy o 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św. o godz. 17.00. Gorzkie żale  w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 12.30 w Osieku. W Pieszkowie natomiast Gorzkie żale przed Mszą św. ok. godz. 9.40.
 5. W tym tygodniu przypada:
 6. I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne święte powołania do służby Bożej.
 7. I piątej miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30 (początek od Pieszkowa). Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.00.
 8. I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszej soboty do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00.
 9. W przeszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszach św. W Osieku zmiana po nabożeństwie Gorzkich żali.
 10. Wiemy jaka jest sytuacja na Ukrainie. Z tej racji w Środę Popielcową i w przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dotkniętym wojną na Ukrainie.
 11.  W czwartek 3 marca o godz. 16.15 odbędą się Dni Otwarte w Szkole Filialnej w Osieku. Organizatorzy zapraszają chętnych do kl. I; „O” i do przedszkola.
 12. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2022/2023. Jest ona szkołą publiczną, bez ustalonego obwodu i bez czesnego. Dzień Otwarty dla kandydatów do kl. I i ich rodziców będzie w formie prezentacji online na stronie internetowej szkoły. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka do kl. IV, V i VI. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcamy do lektury.
 14. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Ofiary na sprzątanie kościołów można wpłacać na konto parafialne, także w zakrystii lub u opiekujących się poszczególnymi kościołami.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                                 Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz