Informacje bieżące również na: https://www.facebook.com/ParafiaOsiek

Odpust i poświęcenie organów – 22.11.2020 r.

Bez kategorii Możliwość komentowania Odpust i poświęcenie organów – 22.11.2020 r. została wyłączona

W niedzielę 22 listopada 2020 r. w Osieku k. Lubina przeżyliśmy niezwykłe chwile. W dniu parafialnego odpustu w Uroczystość Chrystusa Króla i wspomnienie św. Cecylii został poświęcony instrument organowy. Ze względu na sytuację epidemiczną udział w tej uroczystości wzięli oddelegowani parafianie i przedstawiciele lokalnego samorządu. Ceremonii przewodniczył, pochodzący z Osieka, tegoroczny neoprezbiter – ks. Mateusz Nawrot.
Aby przybliżyć historię, trzeba cofnąć się pamięcią kilka lat i przywołać osobę śp. ks. Piotra Dębskiego. To właśnie ks. Piotr, najpierw jako Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Legnicy oraz Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy odnalazł w zaciszu legnickiej świątyni Zboru Zielonoświątkowego “Anastasis” przy ulicy Henryka Pobożnego, nieużywany od kilku lat instrument organowy. Po wykonaniu pomiarów okazało się, że instrument idealnie pasuje na chór osieckiej świątyni. Podjęto wtedy próbę negocjacji warunków jego odkupienia. Jednakże ciężka choroba ks. Piotra, która przyszła nagle, stanęła na przeszkodzie w realizacji celu, jakim było przeniesienie instrumentu z Legnicy do Osieka.
Jesienią 2019 roku ks. Piotr, mimo bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, odnowił kontakt ze wspólnotą Zielonoświątkowego Zboru. Odbyło się spotkanie, na którym byli obecni: Pastor ze Zboru Zielonoświątkowego pan Marek Tomczyński, proboszcz parafii z Osieka ks. Wojciech Skowron sdb oraz przedstawiciel Rady Ekonomicznej osieckiej parafii pan Artur Tórz oraz wykonawca planowanej renowacji instrumentu pan Andrzej Wolański z Lubania. W ostatnich dniach październiku 2019 roku instrument został zakupiony przez Parafię rzymskokatolicką w Osieku.
Od listopada roku 2019 do marca roku 2020, po demontażu i przewiezieniu wszystkich elementów, trwała renowacja zabytkowej części instrumentu oraz wykonanie dodatkowego, nowego głosu.
Budowniczym instrumentu jest firma: Schlag & Söhne z siedzibą w Świdnicy. Prospekt organowy wykonany jest w stylu neogotyckim, pochodzi z okresu jego budowy tj. roku 1899 r. Instrument posiada 8 głosów. Stół gry, wbudowany w przednią ścianę instrumentu, wyposażony w dwa manuały. Nad klawiaturą znajduje się dwanaście uchylnych manubriów Włączających poszczególne głosy oraz urządzenia dodatkowe.
W czasie liturgii w dniu 22 listopada modliliśmy się w intencji dobrodziejów tego przedsięwzięcia (90 rodzin z parafii w Osieku i Zgromadzenie Salezjańskie) oraz śp. ks. dra Piotra Dębskiego. Na zakończenie ks. proboszcz wyraził podziękowania szczególnie zaangażowanym osobom, wręczając im przygotowane na tą okoliczność pamiątki z wizerunkiem osieckiego „Tryptyku św. Dziewic”.


ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

WIĘCEJ ZDJĘĆ – Kliknij w zdjęcie poniżej:

W niedzielę 22 listopada 2020 r. w Osieku k. Lubina przeżyliśmy niezwykłe chwile. W dniu parafialnego odpustu w Uroczystość Chrystusa Króla i wspomnienie św. Cecylii został poświęcony instrument organowy. Ze względu na sytuację epidemiczną udział w tej uroczystości wzięli oddelegowani parafianie i przedstawiciele lokalnego samorządu. Ceremonii przewodniczył, pochodzący z Osieka, tegoroczny neoprezbiter – ks. Mateusz […]

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE została wyłączona

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        
.
Mariusz Dawid Skomra, stanu wolnego, zamieszkały w Osieku i Dominika Tęcza, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku.
.
Osiek,  4 i 11 października 2020 r.
.
Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        .Mariusz Dawid Skomra, stanu wolnego, zamieszkały w Osieku i Dominika Tęcza, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku..Osiek,  4 i 11 października 2020 r..Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Bez kategorii Możliwość komentowania Zapowiedzi przedmałżeńskie została wyłączona

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        
.
Rafał Skibicki, stanu wolnego, zamieszkały w Środzie Śląskiej i Martyna Maria Mielniczuk, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku.
.
Osiek,  21 i 28 czerwca 2020 r.
.
Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:         .Rafał Skibicki, stanu wolnego, zamieszkały w Środzie Śląskiej i Martyna Maria Mielniczuk, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku..Osiek,  21 i 28 czerwca 2020 r..Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Bez kategorii | Ogłoszenia Możliwość komentowania XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. W piątek 12 czerwca z rąk biskupa Stefana Cichego młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękuję Rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.  
2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00.
3. Liturgia nadchodzącego tygodnia: w środę 17.06. – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, w czwartek 18.06. – zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek 19.06. – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę 20.06. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
4. Spotkania dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 15.06. i we wtorek 16.06. o godzinie 19.00; w Pieszkowie w środę 17.06. o godzinie 17.45.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy I i II, które w przyszłym roku (i następnym tj. 2022) pragną przyjąć I Komunię świętą – kościół w Osieku sobota 20 czerwca g. 19.00. Zapraszamy także do zapisywanie na listę kandydatów dzieci, które w 2020 roku rozpoczynają klasę I.
6. Katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: klasa 6 – wtorek 16.06. – g. 17.00; klasa VII – czwartek 18.06. – g. 19.00. Kolejne spotkania 23 czerwca: kl. VI – g. 17.00, kl. VII – g. 19.00.
7. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
8.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00 (poniedziałek, czwartek, piątek i sobota) lub we wtorek ok. 9.00.             
9. Kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy szczególnie Rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza, za kwiaty do świątyni i innym osobom za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                       
                                                       Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W piątek 12 czerwca z rąk biskupa Stefana Cichego młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękuję Rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.   2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: przed Eucharystią – o […]

14 maja – dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii

Bez kategorii Możliwość komentowania 14 maja – dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii została wyłączona

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o przyłączenie się do modlitwy.

CZYTAJ WIĘCEJ:
http://diecezja.legnica.pl/14-maja-dzien-modlitwy-postu-i-dziel-milosierdzia-w-intencji-powstrzymania-epidemii/

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o przyłączenie się do modlitwy. CZYTAJ WIĘCEJ:http://diecezja.legnica.pl/14-maja-dzien-modlitwy-postu-i-dziel-milosierdzia-w-intencji-powstrzymania-epidemii/

ZAPOWIEDZI

Bez kategorii Możliwość komentowania ZAPOWIEDZI została wyłączona

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Dawid Rolak, stanu wolnego, zamieszkały w Parchowie i Alicja Naumowicz, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

.
Osiek,  3 i 10 maja 2020 r.
.
ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Dawid Rolak, stanu wolnego, zamieszkały w Parchowie i Alicja Naumowicz, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku. Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. .Osiek,  3 i 10 maja 2020 r. .ks. Wojciech Skowron sdb […]

KOMUNIKAT dla LSO – 22 kwietnia 2020 r.

Bez kategorii Możliwość komentowania KOMUNIKAT dla LSO – 22 kwietnia 2020 r. została wyłączona


W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam – ministrantów i lektorów z wraz z ich rodzeństwem, rodzicami i opiekunami – na e-PiM 2020, który odbędzie się od 30 kwietnia do 3 maja online. W programie treningi z mistrzami, ciekawe spotkania, propozycja formacyjna, modlitwa oraz konkursy i zadania online z nagrodami. Więcej informacji i program szczegółowy na http://pim.salezjanie.pl/?p=2525 Prosimy o przekazywanie informacji o tej inicjatywie.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam – ministrantów i lektorów z wraz z ich rodzeństwem, rodzicami i opiekunami – na e-PiM 2020, który odbędzie się od 30 kwietnia do 3 maja online. W programie treningi z mistrzami, ciekawe spotkania, propozycja formacyjna, modlitwa oraz konkursy i zadania online z nagrodami. Więcej informacji i program szczegółowy na http://pim.salezjanie.pl/?p=2525 […]

KOMUNIKAT – 20 kwietnia 2020 r.

Bez kategorii Możliwość komentowania KOMUNIKAT – 20 kwietnia 2020 r. została wyłączona

W związku z pytaniami kierowanymi w sprawie przeżywania Mszy św. online, proponuję skorzystać z krótkiego filmu:

POMOC do właściwego przeżywania Mszy św. ONLINE

W związku z pytaniami kierowanymi w sprawie przeżywania Mszy św. online, proponuję skorzystać z krótkiego filmu: POMOC do właściwego przeżywania Mszy św. ONLINE