KOMUNIKAT dla młodzieży z klasy VIII, która pomyślnie zdała egzamin:  I – sze spotkanie w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie: 10 czerwca g. 19.00.

Dzieci I-komunijne (z 3, 5 i 6 czerwca!) – zapraszamy na dziękczynienie po I Komunii świętej – w poniedziałek 7 czerwca i w piątek 11 czerwca – na godzinę 19.00.

Litania loretańska – wyjaśnienia dotyczące poprawnej wersji!

Bez kategorii Możliwość komentowania Litania loretańska – wyjaśnienia dotyczące poprawnej wersji! została wyłączona

Tradycyjnie w maju podczas nabożeństw majowych modlimy się Litanią loretańską. Warto przypomnieć, że zawiera ona cztery dodatkowe wezwania, które bardzo często są pomijane lub brak ich w tekstach litanii. WYJAŚNIENIA DOTYCZĄCE LITANII LORETAŃSKIEJ

Tradycyjnie w maju podczas nabożeństw majowych modlimy się Litanią loretańską. Warto przypomnieć, że zawiera ona cztery dodatkowe wezwania, które bardzo często są pomijane lub brak ich w tekstach litanii. WYJAŚNIENIA DOTYCZĄCE LITANII LORETAŃSKIEJ

Akt zawierzenia parafii świętemu Józefowi – 2 maja

Bez kategorii Możliwość komentowania Akt zawierzenia parafii świętemu Józefowi – 2 maja została wyłączona

Biskup Legnicki w liście pasterskim z 14 lutego br. napisał: Dniem zawierzenia każdej z parafii wstawiennictwu św. Józefa ustanawiam niedzielę, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika.

Akt zawierzenia został dostarczony w formie drukowanej do każdej z parafii. Zachęcam, by tego dnia po każdej z Mszy świętych dokonać aktu zawierzenia parafii, a także podczas ogłoszeń parafialnych poinformować i zaprosić do udziału w peregrynacji obrazu św. Józefa.

AKT ZAWIERZENIA ŚW. JÓZEFOWI – 2 maja 2021 r

PEREGRYNACJA OBRAZU ŚW. JÓZEFA
.

Ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Biskup Legnicki w liście pasterskim z 14 lutego br. napisał: „Dniem zawierzenia każdej z parafii wstawiennictwu św. Józefa ustanawiam niedzielę, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika”. Akt zawierzenia został dostarczony w formie drukowanej do każdej z parafii. Zachęcam, by tego dnia po każdej z Mszy świętych dokonać aktu zawierzenia parafii, a także podczas ogłoszeń parafialnych poinformować […]

TRANSMISJA POGRZEBU

Bez kategorii Możliwość komentowania TRANSMISJA POGRZEBU została wyłączona

TRANSMISJA Z MSZY ŚWIĘTEJ POGRZEBOWEJ śp. Tadeusza Skowron – Taty ks. Proboszcza Wojciecha – rozpoczęcie WTOREK 20 kwietnia 2021 r., g. 14.00.

lub drugi link

TRANSMISJA Z MSZY ŚWIĘTEJ POGRZEBOWEJ śp. Tadeusza Skowron – Taty ks. Proboszcza Wojciecha – rozpoczęcie WTOREK 20 kwietnia 2021 r., g. 14.00. lub drugi link

R. + I. + P.

Bez kategorii Możliwość komentowania R. + I. + P. została wyłączona

W nadziei życia wiecznego zawiadamiam, że dnia 16 kwietnia 2021 r. przeżywszy 81 lat, odszedł do Pana śp. Tadeusz Skowron – mój kochany Tata.

Msza święta pogrzebowa w jego intencji, będzie odprawiona w kościele p.w. NSPJ w Częstochowie (Stradom), ul. Kościelna 53/63 w dniu 20 kwietnia 2021 r. o godz. 14.00. Po zakończeniu Eucharystii odprowadzenie trumny do rodzinnego grobowca (cmentarz w Częstochowie – Brzezinach, ul. Żyzna 142).

W poniedziałek 19 kwietnia 2021 r. w kościele parafialnym p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie – Brzeziny ul. Sternicza 1, odprawię Mszę świętą w intencji mojego Taty dla sąsiadów, seniorów, i tych wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej w dniu 20 kwietnia.

ks. proboszcz – Wojciech Skowron sdb

W nadziei życia wiecznego zawiadamiam, że dnia 16 kwietnia 2021 r. przeżywszy 81 lat, odszedł do Pana śp. Tadeusz Skowron – mój kochany Tata. Msza święta pogrzebowa w jego intencji, będzie odprawiona w kościele p.w. NSPJ w Częstochowie (Stradom), ul. Kościelna 53/63 w dniu 20 kwietnia 2021 r. o godz. 14.00. Po zakończeniu Eucharystii odprowadzenie […]

Wielka Sobota i błogosławienie pokarmów

Bez kategorii Możliwość komentowania Wielka Sobota i błogosławienie pokarmów została wyłączona

Błogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę tylko przed kościołami, z zachowaniem wszystkich przepisów zalecanych przez rozporządzenia państwowe: m.in. odległość między zgromadzonymi, maseczki na ustach i na nosie, itp.

W związku z zagrożeniem epidemicznym prosimy osoby, które przyjdą na błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, aby nie zabierać dużo osób z domu i przychodzić według zaproponowanego rozkładu, aby nie było tłoku.

OSIEK:
11.30 – Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Konwaliowa, Malinowa, Morelowa, Polna, Poziomkowa, Rabatkowa.
11.55 – Cicha, Górnicza, Kwiatowa, Krótka, Stroma, Szkolna, Tęczowa.
12.20 – Chabrowa, Figowa, Jowisza, Liliowa, Łąkowa, Magnoliowa, Makowa, Wenus.
12.45 – Ogrodowa, Parkowa, Pieszkowska, Srebrna.
13.10 – Miedziana (od 2 do 64 oraz od 1 do 43A)
13.35 – Miedziana (od 68 do 100 oraz od 45 do 115)
14.00 – św. Katarzyny (od początku do kościoła) oraz Śląska.
14.25 – św. Katarzyny (od kościoła do końca – w kierunku Chróstnika)
14.50 – Andromedy, Fiołkowa, Gwiezdna, Lawendowa, Neptuna, Różana, Saturna, Słoneczna, Spokojna, Tulipanowa, Zagajnikowa.
/w kościele w Osieku podczas Adoracji obowiązuje limit przebywających wewnątrz: 9 osób/

PIESZKÓW:
9.00 – Rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu /w kościele – okazja do spowiedzi/
9.15: od 1 do 18A
9.40: od 19 do 30C
10.05: od 31 do 40 F
10.30: od 41 do 58
10.45 – zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu
/w kościele w Pieszkowie podczas Adoracji obowiązuje limit przebywających wewnątrz: 10 osób/

KŁOPOTÓW
15.00 – Rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu /w kościele – okazja do spowiedzi/
15.30 – ks. Proboszcz (1 – 19)
15.55 – ks. Proboszcz (20A – 31)
16.15 – zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu
/w kościele w Kłopotowie podczas Adoracji obowiązuje limit przebywających wewnątrz: 4 osoby/
Można również skorzystać z formularza obrzędu uroczystego Obrzędu błogosławieństwa pokarmów w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

ks. Proboszcz – Wojciech Skowron sdb.

Błogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę tylko przed kościołami, z zachowaniem wszystkich przepisów zalecanych przez rozporządzenia państwowe: m.in. odległość między zgromadzonymi, maseczki na ustach i na nosie, itp. W związku z zagrożeniem epidemicznym prosimy osoby, które przyjdą na błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, aby nie zabierać dużo osób z domu i przychodzić według zaproponowanego rozkładu, aby […]

Odpust i poświęcenie organów – 22.11.2020 r.

Bez kategorii Możliwość komentowania Odpust i poświęcenie organów – 22.11.2020 r. została wyłączona

W niedzielę 22 listopada 2020 r. w Osieku k. Lubina przeżyliśmy niezwykłe chwile. W dniu parafialnego odpustu w Uroczystość Chrystusa Króla i wspomnienie św. Cecylii został poświęcony instrument organowy. Ze względu na sytuację epidemiczną udział w tej uroczystości wzięli oddelegowani parafianie i przedstawiciele lokalnego samorządu. Ceremonii przewodniczył, pochodzący z Osieka, tegoroczny neoprezbiter – ks. Mateusz Nawrot.
Aby przybliżyć historię, trzeba cofnąć się pamięcią kilka lat i przywołać osobę śp. ks. Piotra Dębskiego. To właśnie ks. Piotr, najpierw jako Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Legnicy oraz Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy odnalazł w zaciszu legnickiej świątyni Zboru Zielonoświątkowego “Anastasis” przy ulicy Henryka Pobożnego, nieużywany od kilku lat instrument organowy. Po wykonaniu pomiarów okazało się, że instrument idealnie pasuje na chór osieckiej świątyni. Podjęto wtedy próbę negocjacji warunków jego odkupienia. Jednakże ciężka choroba ks. Piotra, która przyszła nagle, stanęła na przeszkodzie w realizacji celu, jakim było przeniesienie instrumentu z Legnicy do Osieka.
Jesienią 2019 roku ks. Piotr, mimo bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, odnowił kontakt ze wspólnotą Zielonoświątkowego Zboru. Odbyło się spotkanie, na którym byli obecni: Pastor ze Zboru Zielonoświątkowego pan Marek Tomczyński, proboszcz parafii z Osieka ks. Wojciech Skowron sdb oraz przedstawiciel Rady Ekonomicznej osieckiej parafii pan Artur Tórz oraz wykonawca planowanej renowacji instrumentu pan Andrzej Wolański z Lubania. W ostatnich dniach październiku 2019 roku instrument został zakupiony przez Parafię rzymskokatolicką w Osieku.
Od listopada roku 2019 do marca roku 2020, po demontażu i przewiezieniu wszystkich elementów, trwała renowacja zabytkowej części instrumentu oraz wykonanie dodatkowego, nowego głosu.
Budowniczym instrumentu jest firma: Schlag & Söhne z siedzibą w Świdnicy. Prospekt organowy wykonany jest w stylu neogotyckim, pochodzi z okresu jego budowy tj. roku 1899 r. Instrument posiada 8 głosów. Stół gry, wbudowany w przednią ścianę instrumentu, wyposażony w dwa manuały. Nad klawiaturą znajduje się dwanaście uchylnych manubriów Włączających poszczególne głosy oraz urządzenia dodatkowe.
W czasie liturgii w dniu 22 listopada modliliśmy się w intencji dobrodziejów tego przedsięwzięcia (90 rodzin z parafii w Osieku i Zgromadzenie Salezjańskie) oraz śp. ks. dra Piotra Dębskiego. Na zakończenie ks. proboszcz wyraził podziękowania szczególnie zaangażowanym osobom, wręczając im przygotowane na tą okoliczność pamiątki z wizerunkiem osieckiego „Tryptyku św. Dziewic”.


ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

WIĘCEJ ZDJĘĆ – Kliknij w zdjęcie poniżej:

W niedzielę 22 listopada 2020 r. w Osieku k. Lubina przeżyliśmy niezwykłe chwile. W dniu parafialnego odpustu w Uroczystość Chrystusa Króla i wspomnienie św. Cecylii został poświęcony instrument organowy. Ze względu na sytuację epidemiczną udział w tej uroczystości wzięli oddelegowani parafianie i przedstawiciele lokalnego samorządu. Ceremonii przewodniczył, pochodzący z Osieka, tegoroczny neoprezbiter – ks. Mateusz […]

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE została wyłączona

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        
.
Mariusz Dawid Skomra, stanu wolnego, zamieszkały w Osieku i Dominika Tęcza, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku.
.
Osiek,  4 i 11 października 2020 r.
.
Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        .Mariusz Dawid Skomra, stanu wolnego, zamieszkały w Osieku i Dominika Tęcza, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku..Osiek,  4 i 11 października 2020 r..Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Bez kategorii Możliwość komentowania Zapowiedzi przedmałżeńskie została wyłączona

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        
.
Rafał Skibicki, stanu wolnego, zamieszkały w Środzie Śląskiej i Martyna Maria Mielniczuk, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku.
.
Osiek,  21 i 28 czerwca 2020 r.
.
Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:         .Rafał Skibicki, stanu wolnego, zamieszkały w Środzie Śląskiej i Martyna Maria Mielniczuk, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku..Osiek,  21 i 28 czerwca 2020 r..Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz