Katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: zakładka SAKRAMENTY/SAKRAMENT BIERZMOWANIA.
POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCA: Osiek: 1.10. (czwartek) g. 18.00; Pieszków: 30.09. (środa) g.17.00.

XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r została wyłączona
 1. Dzisiaj 10-ro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Uprzejmie prosimy o pozostawienie miejsc siedzących w kościele podczas tych nabożeństw dla rodzin dzieci. Po południu dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00.
 2. Zapraszamy na Msze święte Białego Tygodnia: w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek – g. 18.00; we wtorek 22.09. – w Kłopotowie o g. 17.00; w środę 23.09. – w Pieszkowie o g. 17.00.
 3. W sobotę 26 września organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium M.B. Wspomożenia Wiernych w Twardogórze Sycowskiej (szczególnie dla dzieci, które w tym roku przyjęły I komunię św.). O godzinie 10.00 – Msza święta w Sanktuarium; o 12.30 wspólne spotkanie w plenerze poza miastem. Dojazd prywatnym środkiem transportu. Prosimy o zgłaszanie udziału do 24 września u ks. proboszcza.
 4. Za tydzień 27 września w kościele w Kłopotowie o 8.30Msza dziękczynna za plony i za wybudowanie kościoła przed 20 laty. Uroczyście wprowadzimy do świątyni relikwie św. Dominika Savio.
 5. Również za tydzień, w kościele w Osieku o godzinie 13.00 Msza święta dziękczynna za plony.
 6. Dziękujemy Rodzicom lub przedstawicielom rodzin dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię świętą, za pomoc przy corocznym generalnym sprzątaniu kościoła w dniu 14 października.
 7. W zakładce SAKRAMENTY/SAKRAMENT BIERZMOWANIA – nowe zmodyfikowane informacje dla kandydatów do tego sakramentu. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
 8. Do kancelarii zapraszamy we wtorki, od 9.00 do 9.30 lub w soboty, od 19.00 do 19.45. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 9. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: 
 11. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła. W II-gą niedzielę miesiąca, w Osieku można gotówko wesprzeć sprzątnie kościoła /Dom Parafialny – po nabożeństwach: 11.30 i 13.00/.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Dzisiaj 10-ro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Uprzejmie prosimy o pozostawienie miejsc siedzących w kościele podczas tych nabożeństw dla rodzin dzieci. Po południu dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00. Zapraszamy na Msze święte Białego Tygodnia: w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek – g. 18.00; […]

XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r została wyłączona
 1. W dniach 13-19 września będziemy przeżywać w Polsce kolejny X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi!
 2. W poniedziałek 14 września na godzinę 19.00 zapraszam Rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły bądź przyjmą I Komunię świętą do corocznego generalnego sprzątania kościoła. Można przywieź narzędzia do pracy w ogrodzie i odkurzacz przemysłowy, ściereczki. Płyną do szyb, mebli i podłóg są dostępne.
 3. W zakładce SAKRAMENTY/SAKRAMENT BIERZMOWANIA – nowe informacje dla kandydatów do tego sakramentu.
 4. W środę i czwartek nie będzie nabożeństwa w Parafii.
 5. W przyszłą niedzielę 10-ro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Uprzejmie prosimy o pozostawienie miejsc siedzących w kościele podczas tych nabożeństw dla rodzin dzieci. Po południu dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00.
 6. Do kancelarii zapraszamy we wtorki, od 9.00 do 9.30 lub w soboty, od 19.00 do 19.45. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 7. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 9. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła. Dzisiaj w II-gą niedzielę miesiąca, w Osieku można gotówko wesprzeć sprzątnie kościoła.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

W dniach 13-19 września będziemy przeżywać w Polsce kolejny X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi! W poniedziałek 14 września na godzinę 19.00 zapraszam Rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły bądź przyjmą I Komunię świętą do corocznego generalnego sprzątania kościoła. Można przywieź narzędzia do pracy w ogrodzie i odkurzacz przemysłowy, ściereczki. Płyną do szyb, […]

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2020 r

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2020 r została wyłączona
 1. Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca. Po nabożeństwach wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Osieku pomiędzy nabożeństwami od ok. 12.15 do 12.55. Po zakończeniu zmian Tajemnic Żywego Różańca.
 2. We wtorek wspomnienie Narodzenia N.M.P; Msze św.: w Osieku – g. 8.00; w kościele w Pieszkowie g. 17.00 .
 3. Spotkania organizacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: w poniedziałek – klasa VI (Msza św. – g. 18.00 i komunikaty), we wtorek: g. 18.00 – klasa VII, g. 19.00 – klasa VIII.
 4. Spotkania organizacyjne dla kandydatów do I Spowiedzi i Komunii św.: 12 września – Eucharystia g. 18.00 – klasa I i klasa II; 13 września – Eucharystia g. 13.00 – klasa III oraz klasa III (grupa z Pieszkowa): 13 września – Eucharystia g. 10.00.
 5. Zapraszamy do kancelarii parafii: we wtorki, od g. 9.00 do g. 9.30 lub w soboty, od g. 19.00 do g. 19.45. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 6. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 8. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła. Za tydzień, w II-gą niedzielę miesiąca, w Osieku można gotówko wesprzeć sprzątnie kościoła.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca. Po nabożeństwach wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Osieku pomiędzy nabożeństwami od ok. 12.15 do 12.55. Po zakończeniu zmian Tajemnic Żywego Różańca. We wtorek wspomnienie Narodzenia N.M.P; Msze św.: w Osieku – g. 8.00; w kościele w Pieszkowie g. 17.00 . Spotkania organizacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: w poniedziałek – klasa VI […]

XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r. została wyłączona
 1. We wtorek 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego – w niedzielę 6 września na Mszy św. o godzinie 11.30. Za tydzień podamy rozkład spotkań dzieci (przed I Spowiedzią i Komunią świętą) i młodzieży (przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania).
 2. Jest to również I-sza niedziela miesiąca po nabożeństwach wystawienie Najświętszego Sakramentu (W Osieku pomiędzy nabożeństwami od ok. 12.15 do 12.55).
 3. W I piątek odwiedzam chorych – według harmonogramu ustalonego miesiąc temu – od godziny 9.00. Prosimy o informację od osobach, które także potrzebują posługi sakramentalnej w domach.
 4. Po południu 4 września – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź. Zapraszamy dzieci I-Komunijne, aby odprawić, począwszy od września, 9 pierwszych piątków miesiąca oraz inne osoby, m.in. przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
 5. W pierwszą sobotę o godzinie 15.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Małżeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniem oraz modlitwy związane z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu NMP – bezpośrednio po Eucharystii wieczornej (godzina 18.00). W związku z powyższym kancelaria w sobotę nie będzie czynna.
 6. Do kancelarii zapraszam we wtorek 1 września (od 9.00 do 9.30) lub w piątek 4 września: 19.00 – 19.45. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 7. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 9. Na stronie internetowej parafii oraz diecezji legnickiej można znaleźć pełną treść Stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie LGBT + . Dokument składa się z 4 rozdziałów: Płciowość mężczyzny i kobiety w chrześcijańskiej wizji człowieka; Ruchy LGBT+ w społeczeństwie demokratycznym; Osoby LGBT+ w Kościele katolickim; Kościół wobec stanowiska LGBT+ w sprawie wychowania seksualnego dzieci i młodzieży. Warto zapoznać się z treścią tego dokumentu.
 10. Rodziny z naszej Parafii wybierają się /w piątek 4.09. do niedzieli 6.09./ do Marianówki k/Kłodzka, do Salezjańskiego Ośrodka Rekolekcyjno – wypoczynkowego. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje po Mszy świętej, przy wyjściu z zakrystii.
 11. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

We wtorek 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego – w niedzielę 6 września na Mszy św. o godzinie 11.30. Za tydzień podamy rozkład spotkań dzieci (przed I Spowiedzią i Komunią świętą) i młodzieży (przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania). Jest to również I-sza niedziela miesiąca po nabożeństwach wystawienie […]

XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r. została wyłączona
 1. We wtorek 25 sierpnia – w wigilię Uroczystości M. B. Częstochowskiej:
  – w kościele w Osieku Msza święta „O Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży Różańcowej M. B. Częstochowskiej z Osieka” – o godzinie 17.00.
  w kościele w Pieszkowie – przygotowanie do odpustu: Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź /od 19.00 do 20.00/. Zapraszamy.
 2. W środę 26 sierpnia Uroczystość M. B. Częstochowskiej odpust w kościele w Pieszkowie o godzinie 18.00. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Mateusz Nawrot.
 3. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 4. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna w sobotę: 19.00 – 19.45. W kancelarii również obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 6. W minioną niedzielę 16 sierpnia 2020 r., odpowiadając na prośbę biskupa Legnickiego zorganizowaliśmy zbiórkę środków finansowych na pomoc dla poszkodowanych w wybuchu – 4 sierpnia br. w Bejrucie. Zebraliśmy 1467,60 zł + 5 euro. Przekazaliśmy na pomoc dla Bejrutu – 1500, – zł. Bóg zapłać.
 7. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

We wtorek 25 sierpnia – w wigilię Uroczystości M. B. Częstochowskiej: – w kościele w Osieku Msza święta „O Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży Różańcowej M. B. Częstochowskiej z Osieka” – o godzinie 17.00.– w kościele w Pieszkowie – przygotowanie do odpustu: Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź /od 19.00 do 20.00/. Zapraszamy. W środę 26 […]

Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2020 r. i XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.2020 r. i XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020 r. została wyłączona
 1. W uroczystość Wniebowzięcia NMP I Komunia św. dzieci z klasy IV:
  – w Osieku o g.11.30
  – w Pieszkowie o g. 10.00.
  – Msze święta dla ogółu wiernych: Osiek – 10.00 i 14.30; Pieszków – 11.30 i Kłopotów – 17.00.
 2. W niedzielę 16 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 11.30 w kościele w Osieku – uroczystość I Komunii świętej. Miejsca w kościele będą zarezerwowana dla rodziny dzieci. Dodatkowa Msza święta w Osieku o godzinie 10.00.
 3. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku:
  – w Osieku w poniedziałek 19.00, we wtorek i w środę 8.00; w sobotę o 18.00.
  – w Pieszkowie: we wtorek 18 sierpnia, o g. 17.00
  – w Kłopotowie: w poniedziałek 17 sierpnia o g. 17.00 i wtorek 18 sierpnia o g. 19.00.
  – w czwartek 20.08. i w piątek 21.08. – nie będzie nabożeństwa .
 4. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 5. Kancelaria w najbliższym tygodniu otwarta w sobotę 22 lipca – od g. 19.00 do 19.45. W kancelarii obowiązuję również zasady bezpieczeństwa epidemicznego.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 7. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na bieżące wydatki wspólnoty. /także za pośrednictwem konta parafialnego/. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła.
 8. Zgodnie z zapowiedzią i Apelem biskupa Legnickiego dzisiaj 16 sierpnia, po wszystkich Mszach świętych zbiórka środków finansowych na pomoc poszkodowanym w wybuchu w Bejrucie.
                                                   

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

W uroczystość Wniebowzięcia NMP I Komunia św. dzieci z klasy IV: – w Osieku o g.11.30 – w Pieszkowie o g. 10.00. – Msze święta dla ogółu wiernych: Osiek – 10.00 i 14.30; Pieszków – 11.30 i Kłopotów – 17.00. W niedzielę 16 sierpnia na Mszy świętej o godzinie 11.30 w kościele w Osieku – […]

XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r. została wyłączona
 1. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w poniedziałek i czwartek o godzinie 18.00; we wtorek i piątek o godzinie: 8.00; w środę w Pieszkowie godzina 17.00.
 2. W dniu 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte dla ogółu wiernych:
  – w Osieku: 10.00 i 14.30 (z udzieleniem Sakramentu Małżeństwa)
  – w Pieszkowie: 11.30
  – w Kłopotowie: 17.00.
  – I Komunia święta dla dwóch grup dzieci: w kościele w Osieku na Mszy św. o godzinie 11.30) i w Pieszkowie (10.00). Na tych nabożeństwach wszystkie miejsca zarezerwowane dla zaproszonych gości.
 3. W niedzielę 16 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 11.30 – kolejna grupa dzieci będzie przeżywać Uroczystość I Komunii świętej. Również na tym nabożeństwie miejsca w kościele są zarezerwowana dla rodzin tych dzieci. Wszystkich wiernych zapraszamy na pozostałe Msze święte niedzielne do naszych kościołów w Osieku, Kłopotowie lub Pieszkowie.
 4. Niedziela 16 sierpnia będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, po tragicznym w skutkach wybuchu. Przed kościołami, po wszystkich Mszach Świętych będzie zorganizowana zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
 5. W czwartek 13 sierpnia wieczorem od 19.00 do 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi – przygotowanie do Uroczystości Wniebowzięcia i I Komunii św. Spowiedź dla dzieci z klasy IV będzie w osobnym terminie w piątek 14 sierpnia w godzinach przedpołudniowych.
 6. Przypominam – że zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te reguły obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 7. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna w sobotę: 19.00 – 19.45. W kancelarii również obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 9. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dzisiaj możemy gotówkowo wesprzeć sprzątanie kościoła (w Domu Parafialnym po nabożeństwach: 11.30 i 13.00). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła.      

                                                  Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w poniedziałek i czwartek o godzinie 18.00; we wtorek i piątek o godzinie: 8.00; w środę w Pieszkowie godzina 17.00. W dniu 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte dla ogółu wiernych: – w Osieku: 10.00 i 14.30 (z udzieleniem Sakramentu Małżeństwa) – w Pieszkowie: 11.30– w […]

XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W najbliższym tygodniu Msze św. w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.00; we wtorek o 8.00. W Pieszkowie w środę 5 sierpnia o godzinie 17.00.
 3. W czasie trwania Legnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na Apel Jasnogórski – w poniedziałek i piątek – po wieczornej Eucharystii, w niedzielę i wtorek o 20.30; w środę w Pieszkowie – po Eucharystii.
 4. W pierwszy Czwartek Miesiąca po wieczornej Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00 (zakończymy Apelem Jasnogórskim). W czasie Adoracji okazja do spowiedzi.
 5. W dniu 7 sierpnia odwiedzam chorych z posługą sakramentalną (od g. 9.00). Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie.
 6. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. 
 7. Kancelaria w czasie wakacyjnym czynna w sobotę – po zakończeniu nabożeństwa tj. ok. 19.00. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl          
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 9. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na bieżące wydatki wspólnoty parafialnej. Za tydzień można gotówkowo zasilić sprzątanie kościoła (po Mszy św. o 11.30 i 13.00 – w Domu Parafialnym).  

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższym tygodniu Msze św. w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.00; we wtorek o 8.00. W Pieszkowie w środę 5 sierpnia o godzinie 17.00. W czasie trwania Legnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy na Apel Jasnogórski – […]