Spotkania dzieci z klasy IV, przed I Komunią świętą (2020): ZAKŁADKA – „I Spowiedź i Komunia św.”

XIII Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XIII Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po nabożeństwach zmiana Tajemnic Żywego Różańca /w Osieku po Mszy św. godz. 13.00/
 2. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w poniedziałek 6 lipca – godzina: 8.00; wtorek i czwartek – godzina: 17.00, piątek i sobota – godzina: 18.00; w środę nie będzie nabożeństwa.
 3. W niedzielę 12 lipca, na Mszy świętej o godzinie 11.30 – uroczystość I Komunii świętej. Część miejsc w kościele będzie zarezerwowana dla rodziny dziecka.
 4. W minionym tygodniu nie odwiedzałem chorych z posługą sakramentalną ze względu na mój udział w rekolekcjach. Mogę ich odwiedzić dzisiaj w niedzielę 5 lipca /w godzinach popołudniowych/. Proszę o informację w zakrystii po nabożeństwie.
 5. W sobotę 11 lipca po wieczornej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu – do godziny 20.00. Okazja do spowiedzi.
 6. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
 7. Kancelaria w najbliższym tygodniu otwarta w sobotę 11 lipca – po zakończeniu nabożeństwa tj. ok. 19.00. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 9. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za ufundowanie nagrody w zakończonym w minioną niedzielę konkursie dla dzieci szkolnych. Dziękujemy za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                                   
                                                        
                                                    Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po nabożeństwach zmiana Tajemnic Żywego Różańca /w Osieku po Mszy św. godz. 13.00/ W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w poniedziałek 6 lipca – godzina: 8.00; wtorek i czwartek – godzina: 17.00, piątek i sobota – godzina: 18.00; w środę nie będzie nabożeństwa. W niedzielę 12 lipca, na Mszy […]

XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. W najbliższym tygodniu nie będzie Mszy świętych w naszych kościołach. Jak każdego roku – ks. Proboszcz będzie uczestniczył w rekolekcjach zakonnych. W bardzo pilnych sprawach: tj. wizyta u osoby chorej w domu lub pogrzeb proszę o kontakt z ks. Dziekanem i Proboszczem Parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie.
2. W dniu wczorajszym dwoje dzieci przyjęło raz pierwszy Komunię świętą, serdecznie im gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych dla nich i dla ich Rodzin.
3. Zakończyliśmy katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania i Eucharystii. Kolejne spotkania i katechezy na początku września.
4. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
5. Kancelaria w najbliższym tygodniu w sobotę 4 lipca – po zakończeniu próby w kościele tj. ok. 19.45. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
7. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Szczególnie Rodzicom dzieci I – komunijnych: za dar ołtarza. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                                   
                                                      
                                                         Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W najbliższym tygodniu nie będzie Mszy świętych w naszych kościołach. Jak każdego roku – ks. Proboszcz będzie uczestniczył w rekolekcjach zakonnych. W bardzo pilnych sprawach: tj. wizyta u osoby chorej w domu lub pogrzeb proszę o kontakt z ks. Dziekanem i Proboszczem Parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie. 2. W dniu wczorajszym dwoje […]

XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: w poniedziałek i czwartek – o g. 16.30, w piątek i sobotę przed Eucharystią – o g. 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W poniedziałek 22.06 i w czwartek 25.06. Msza święta o godzinie 16.00.
2. W sobotę 27 czerwca o godzinie 11.00 Msza święta, podczas której dwoje dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą.
3. Próba scholi – piątek 26 czerwca o g. 20.00.
4. W środę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
5. Katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: we wtorek 23 czerwca: klasa VI – g. 17.00; klasa VII – g. 19.00. 
6. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
7.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. poniedziałek lub we wtorek ok. 9.00. 
8. Kancelaria czynna we wtorek (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.    
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
10. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościołów.                                                                                     
                                                       Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: w poniedziałek i czwartek – o g. 16.30, w piątek i sobotę przed Eucharystią – o g. 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W poniedziałek 22.06 i w czwartek 25.06. Msza święta o godzinie 16.00.2. W sobotę 27 czerwca o […]

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Bez kategorii | Ogłoszenia Możliwość komentowania XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. W piątek 12 czerwca z rąk biskupa Stefana Cichego młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękuję Rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.  
2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00.
3. Liturgia nadchodzącego tygodnia: w środę 17.06. – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, w czwartek 18.06. – zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek 19.06. – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę 20.06. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
4. Spotkania dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 15.06. i we wtorek 16.06. o godzinie 19.00; w Pieszkowie w środę 17.06. o godzinie 17.45.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy I i II, które w przyszłym roku (i następnym tj. 2022) pragną przyjąć I Komunię świętą – kościół w Osieku sobota 20 czerwca g. 19.00. Zapraszamy także do zapisywanie na listę kandydatów dzieci, które w 2020 roku rozpoczynają klasę I.
6. Katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: klasa 6 – wtorek 16.06. – g. 17.00; klasa VII – czwartek 18.06. – g. 19.00. Kolejne spotkania 23 czerwca: kl. VI – g. 17.00, kl. VII – g. 19.00.
7. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
8.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00 (poniedziałek, czwartek, piątek i sobota) lub we wtorek ok. 9.00.             
9. Kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy szczególnie Rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza, za kwiaty do świątyni i innym osobom za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                       
                                                       Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W piątek 12 czerwca z rąk biskupa Stefana Cichego młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękuję Rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.   2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: przed Eucharystią – o […]

Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy świętej o godzinie 11.30 I rocznica pełnego udziału we Mszy św. dzieci z klasy IV. Dziękuję Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu kościoła.    
Dzisiaj również – pierwsza niedziela miesiąca: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – INTENCJA PARAFIALNA w czerwcu: modlimy się o mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży; INTENCJA PAPIESKA:  modlitwy za ewangelizację – droga serca – Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.
2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, środa i sobota: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00.
3. W środę o godzinie 19.00 spowiedź w kościele w Osieku i próba przed przyjęciem Bierzmowania dla młodzieży.
4. W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte: w Kłopotowie: 8.30, w Pieszkowie: 10.00, w Osieku 11.30 (z procesją wokół kościoła) oraz w środę 10 czerwca – o godzinie 18.00.
5. Spotkania dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 8-go (grupy z czerwca, lipca i sierpnia) i we wtorek 9 czerwca o godzinie 19.00 (grupy z września) ; w Pieszkowie we wtorek 9 czerwca o godzinie 17.00.        
6. W piątek 12 czerwca o godzinie 17.00 młodzież z klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania.  Intencja wyznaczona na ten dzień (+ Janusz Bednarczyk) może być odprawiona w tym dniu o godzinie 16.00 – proszę zainteresowanych o kontakt.
7. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
8.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. poniedziałek lub we wtorek ok. 9.00.         
9. Kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy szczególnie Rodzicom dzieci, które dzisiaj mają I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii za dar ołtarza, za przygotowanie kościoła i innym osobom za porządkowanie terenu wokół kościoła.
                                                      
                                                           Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy świętej o godzinie 11.30 I rocznica pełnego udziału we Mszy św. dzieci z klasy IV. Dziękuję Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu kościoła.     Dzisiaj również – pierwsza niedziela miesiąca: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – INTENCJA PARAFIALNA w czerwcu: modlimy się o mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży; […]

Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r. została wyłączona

1. Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział we Mszy św. prymicyjnej Ks. Mateusza, dziękuję za modlitwę oraz za wszelką pomoc okazaną prymicjantowi. Życzymy mu wielu Łask Bożych w pracy kapłańskiej i duszpasterskiej.
2. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, piątek i sobotę: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W kościele w Pieszkowie w piątek 5 czerwca: spowiedź i nabożeństwo czerwcowe: 16.30 – 17.00; Msza święta: 17.00. ( W środę i czwartek – nie będzie nabożeństw).
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.   
4. W piątek 5 czerwca odwiedzam chorych z posługą sakramentalną. Uprzejmie proszę o telefoniczne potwierdzenie możliwości odwiedzin.        
5. W sobotę 6 czerwca o godzinie 16.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec z rozważaniem. Zapraszamy Żywy Różaniec i czcicieli Matki Bożej.    
6. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów.  
7.
W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców wraz z dziećmi na w piątek 5 czerwca: w godz. 17.30 – 18.30: spowiedź; spotkanie organizacyjne o 18.45.           
8. Spotkanie Rodziców dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 19.00.            
9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania (klasa VIII) – sobota 6 czerwca o godzinie 19.00. Proszę na to spotkanie przynieść zaległe dokumenty, świadectwa, opinie i inne informacje – ustalone już w lutym tego roku.           
10. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. lub po telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu spowiedzi – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.        
11. Od 2 czerwca kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30) (6 czerwca – po spotkaniu z młodzieżą!). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
13. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego.             

                                                              ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

1. Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział we Mszy św. prymicyjnej Ks. Mateusza, dziękuję za modlitwę oraz za wszelką pomoc okazaną prymicjantowi. Życzymy mu wielu Łask Bożych w pracy kapłańskiej i duszpasterskiej. 2. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, piątek i sobotę: […]

VII Niedziela Wielkanocna – 24 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VII Niedziela Wielkanocna – 24 maja 2020 r. została wyłączona

1. W sobotę 23 maja 2020 r. nasz parafianin Mateusz Nawrot z rąk biskupa legnickiego przyjął świecenia kapłańskie. Serdecznie gratulujemy ks. Mateuszowi i życzymy wielu Bożych łask w pracy kapłańskiej. Dziękuję wszystkim, którzy przez 7 lat formacji wspierali ks. Mateusza, abyśmy wspólnie mogli dzisiaj cieszyć się kolejnym powołaniem z naszej wspólnoty parafialnej.  
2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP: w kościele w Osieku: poniedziałek, piątek i sobota: przed Eucharystią; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W kościele w Kłopotowie: w poniedziałek 25.05 o g. 16.30. W kościele w Pieszkowie: w środę i w czwartek o g. 16.30.      
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.    
4. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.         
5.Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wierni muszą zasłaniać usta i nos.
6. Limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 10 m²
. W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.).
7. W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z biurem parafialnym.  
8. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na dogodny termin spowiedzi telefonicznie – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.          
9. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.
10. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Proszę dzwonić na numer parafii 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.     
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
12. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                                          
                                                      
                                                             Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W sobotę 23 maja 2020 r. nasz parafianin Mateusz Nawrot z rąk biskupa legnickiego przyjął świecenia kapłańskie. Serdecznie gratulujemy ks. Mateuszowi i życzymy wielu Bożych łask w pracy kapłańskiej. Dziękuję wszystkim, którzy przez 7 lat formacji wspierali ks. Mateusza, abyśmy wspólnie mogli dzisiaj cieszyć się kolejnym powołaniem z naszej wspólnoty parafialnej.   2. Nabożeństwa majowe […]

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r. została wyłączona

1. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP – w kościele w Osieku – codziennie przed Eucharystią (we wtorek 19 i w sobotę 23 maja po Eucharystii). W kościele w Kłopotowie: w poniedziałek 18.05 o g. 16.30; w kościele w Pieszkowie: w piątek 22.05. o g. 16.30.   
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.       
4. Do piątku 22 maja odmawiamy nowennę do Ducha Świętego w intencji diakona Mateusza Nawrota – naszego parafianina, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich.            
5. W sobotę 23 maja o godzinie 12.00 w katedrze legnickiej diakon Mateusz z rąk biskupa legnickiego J.E. Zbigniewa Kiernikowskiego przyjmie świecenia kapłańskie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy (transmisja online – link we wpisie o Nowennie – powyżej).     
6. W niedziele o godzinie 14.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe ks. Mateusz Nawrot odprawi mszę świętą prymicyjną. Kto chciałby jeszcze uczestniczyć w tej Eucharystii prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Wszystkich innych zachęcamy do wspólnej modlitwy (transmisja online). W niedzielę 24 maja nie będzie Mszy Świętej o godzinie 13.00. 

TRANSMISJA MSZY ŚW. PRYMICYJNEJ – 24 maja 2020 g. 14.00
.
7. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.    
8. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wierni muszą zasłaniać usta i nos.
9. Limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 10 m². W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.).   
10. W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z biurem parafialnym.    
11. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na dogodny termin spowiedzi telefonicznie – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.    
12. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.   
13. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Proszę dzwonić na numer parafii 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.           
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl 
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN   
15. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                                  
                                                      
                                                         Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP – w kościele w Osieku – codziennie przed Eucharystią (we wtorek 19 i w sobotę 23 maja po Eucharystii). W kościele w Kłopotowie: w poniedziałek 18.05 o g. 16.30; w kościele w Pieszkowie: w piątek […]