Różaniec „O oddalenie pandemii…”: kościół w Osieku: PONIEDZIAŁEK, PIĄTEK i SOBOTA – g. 17.30; WTOREK – ok. godz. 8.30; NIEDZIELA /tylko online/ – g. 20.30.
7 czerwca planujemy I rocznicę pełnego udziału w Mszy Św. – dzieci klas IV S.P. – potrzebny pilny kontakt z ich Rodzicami: tel. 511 476 570

Msza święta prymicyjna

Informacje Możliwość komentowania Msza święta prymicyjna została wyłączona

W niedzielę 24 maja 2020 r. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie, neoprezbiter – ks. Mateusz Nawrot celebrował pierwszą Mszę świętą.

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI.

W niedzielę 24 maja 2020 r. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie, neoprezbiter – ks. Mateusz Nawrot celebrował pierwszą Mszę świętą. RELACJA Z UROCZYSTOŚCI.

Święcenia prezbiteratu

Informacje Możliwość komentowania Święcenia prezbiteratu została wyłączona

W sobotę 23 maja 2020 r. w katedrze Legnickiej z rąk J.E. Ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego nasz parafianin Mateusz Nawrot przyjął święcenia prezbiteratu.

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI:
.

W sobotę 23 maja 2020 r. w katedrze Legnickiej z rąk J.E. Ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego nasz parafianin Mateusz Nawrot przyjął święcenia prezbiteratu. RELACJA Z UROCZYSTOŚCI: .

List Ojca Świętego do wiernych na maj 2020 r.

Informacje Możliwość komentowania List Ojca Świętego do wiernych na maj 2020 r. została wyłączona

Drodzy bracia i siostry, jest miesiąc maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii.

Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota; i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować.

Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich.

Drodzy bracia i siostry, wspólna kontemplacja oblicza Chrystusa z sercem Maryi, naszej Matki, sprawi, że będziemy jeszcze bardziej zjednoczeni jako rodzina duchowa i pomoże nam przezwyciężyć tę próbę. Będę się za was modlił, zwłaszcza za najbardziej cierpiących, i proszę was, módlcie się za mnie. Dziękuję wam z serca i wam błogosławię.

 Rzym, u świętego Jana na Lateranie, 25 kwietnia 2020 r. – Święto św. Marka Ewangelisty

FRANCISZEK

.
PROPOZYCJE MODLITW PAPIEŻA NA MAJ 2020

Drodzy bracia i siostry, jest miesiąc maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii. Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo […]

ZARZĄDZENIE BISKUPA LEGNICKIEGO – 23.04.2020 r

Informacje Możliwość komentowania ZARZĄDZENIE BISKUPA LEGNICKIEGO – 23.04.2020 r została wyłączona

Zarządzenie Biskupa Legnickiego ws. duszpasterstwa w stanie pandemii z dnia 22 kwietnia 2020:

http://diecezja.legnica.pl/zarzadzenie-biskupa-legnickiego-ws-duszpasterstwa-w-stanie-pandemii-z-dnia-22-kwietnia-2020/

Zarządzenie Biskupa Legnickiego ws. duszpasterstwa w stanie pandemii z dnia 22 kwietnia 2020: http://diecezja.legnica.pl/zarzadzenie-biskupa-legnickiego-ws-duszpasterstwa-w-stanie-pandemii-z-dnia-22-kwietnia-2020/

KOMUNIKAT – 9 kwietnia 2020 r.

Informacje Możliwość komentowania KOMUNIKAT – 9 kwietnia 2020 r. została wyłączona

Uprzejmie informuję Parafian, że zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2020 roku zostały przedłużone, do 19 kwietnia, ograniczenia związane z liczbą osób, która może uczestniczyć w celebracjach Mszy świętych – wynosi ona maksymalnie 5 osób (według zarządzenia Biskupa Legnickiego Msze święte są sprawowane bez udziału wiernych, z wyjątkiem usługujących, a także – nie więcej niż pięciu – osób upoważnionych przez Księdza Proboszcza, w pierwszej kolejności będą to osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby związane z intencją o informację ile osób będzie obecnych na wyznaczonych Mszach św. abym mógł ustalić odpowiednią liczbę osób na nabożeństwie.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Uprzejmie informuję Parafian, że zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2020 roku zostały przedłużone, do 19 kwietnia, ograniczenia związane z liczbą osób, która może uczestniczyć w celebracjach Mszy świętych – wynosi ona maksymalnie 5 osób (według zarządzenia Biskupa Legnickiego Msze święte są sprawowane bez udziału wiernych, z wyjątkiem usługujących, a także […]

DLA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA..

Informacje Możliwość komentowania DLA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA.. została wyłączona

Zachęcamy do korzystania ministrantów i lektorów i innych zainteresowanych z materiałów przygotowanych dla LSO i ich opiekunów między innymi o liturgii w czasie pandemii i Triduum Paschalnym w domu. Życzę głębokiego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Do zobaczenia.

TU ZNAJDZIESZ MATERIAŁY: https://pl.padlet.com/thawrylewicz/Bookmarks

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Zachęcamy do korzystania ministrantów i lektorów i innych zainteresowanych z materiałów przygotowanych dla LSO i ich opiekunów między innymi o liturgii w czasie pandemii i Triduum Paschalnym w domu. Życzę głębokiego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Do zobaczenia. TU ZNAJDZIESZ MATERIAŁY: https://pl.padlet.com/thawrylewicz/Bookmarks ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

ZAPOWIEDZI

Informacje Możliwość komentowania ZAPOWIEDZI została wyłączona

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Rezler, stanu wolnego, zamieszkały w Osieku i Jagoda Pawluk, stanu wolnego, zamieszkała w Miłoradzicach.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

.
ZAPOWIEDZI ŚWIĘCEŃ PREZBITERATU

Z wielką radością zawiadamiam, że diakon MATEUSZ NAWROT z parafii pw. Chrystusa Króla w Osieku, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu. Podając tę wiadomość, polecam jego osobę gorącym modlitwom całej wspólnoty parafialnej. Kto zaś by wiedział, że coś czyni go niegodnym święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić księdza Proboszcza.

.
Osiek,  29 marca i 5 kwietnia 2020 r.
.
ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Rezler, stanu wolnego, zamieszkały w Osieku i Jagoda Pawluk, stanu wolnego, zamieszkała w Miłoradzicach. Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. .ZAPOWIEDZI ŚWIĘCEŃ PREZBITERATU Z wielką radością zawiadamiam, że diakon MATEUSZ NAWROT […]

KOMUNIKAT – 27 marca

Informacje Możliwość komentowania KOMUNIKAT – 27 marca została wyłączona
 1. Codziennie o godzinie 20.30 odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych” (tylko online). Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 2. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 27.03.2020 r.)
  – Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej ulega przedłużeniu do odwołania i dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie. Msze święte tylko w kościele parafialnym: w dni powszednie – godzina 18.00.
  W najbliższą niedzielę 29 marca 2020 r:
  g. 10.00: (intencja z Pieszkowa) „O Boże miłosierdzie dla zmarłych: Aniela, Józef, Jerzy, Janina, Franciszek i Czesław, ++ z rodzin: Sołtysów i Kuźmów”
  – g. 13.00: ” O Boże miłosierdzie dla śp. Stanisława i ++ z rodziny”.
  W następne niedziele – tylko w kościele parafialnym w Osieku /aż do odwołania/ – Msze św. zgodnie z harmonogramem każdej niedzieli: g. 8.30 – intencja z Kłopotowa, g. 10.00 – intencja z Pieszkowa, g. 11.30 i 13.00 – intencja z Osieka /tak jak jest zarezerwowane w księdze intencji/.
  w WIELKIM TYGODNIU: nabożeństwa tylko w kościele w Osieku; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – g. 18.00, Wielka Sobota – g. 21.00.
  – udzielanie Sakramentu Chrztu świętego zostaje zawieszone do odwołania /WYJĄTEK: w sytuacji zagrożenia życia/; jesteśmy w kontakcie z zainteresowanymi rodzinami.
  – przystąpienie dzieci (z klasy III) do I Spowiedzi i I Komunii św. w zaplanowanym terminie (7 czerwca) jest ciągle sprawą otwartą; w sytuacji przedłużania się stanu epidemii wspólnie z rodzicami (także indywidualnie dla poszczególnych dzieci) wybierzemy dogodny termin.
  – udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży (klas VIII) najprawdopodobniej będzie przełożone.
  – w związku obowiązującym w Polsce stanem epidemii, wprowadzonym na mocy ustawy o chorobach zakaźnych: w Mszach św. i w liturgii pogrzebowej może uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę św. Dlatego też w czasie nabożeństw organizowanych w kościele parafialnym w Osieku mogą być tylko osoby związane z intencją konkretnej Mszy św. w liczbie maks. 5 osób.
  Sakrament Pokuty: proszę umawiać się na spowiedź telefonicznie – 511 476 570 /w godzinach: 10.00 – 14.00/ na dogodny termin.
  – zachęca się wiernych do korzystania z możliwości Komunii duchowej. KOMUNIA DUCHOWA to akt modlitewny, który umożliwia osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz nie w wymiarze sakramentalnym. Akt ten składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, aktu miłości skierowanej ku Niemu oraz wyrażenia pragnienia, aby Jezus zechciał wejść w nasze życie.
  – w czasie nabożeństw /do odwołania/: w prezbiterium i w zakrystii kościoła jest obecny tylko prowadzący nabożeństwo.

  ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

ZARZĄDZENIE BISKUPA LEGNICKIEGO z dn. 27.03.2020

O UZYSKANIU PRZEBACZENIA GRZECHÓW CIĘŻKICH W SYTUACJI NADZWYCZAJNEJ POZA SPOWIEDZIĄ

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU RODZINNEGO – WIELKANOC

Codziennie o godzinie 20.30 odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych” (tylko online). Zapraszam do wspólnej modlitwy. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 27.03.2020 r.)– Z […]