Archiwum dla: 15 września, 2018

XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r. została wyłączona

Mk 8, 27-35

Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: “Za kogo uważają Mnie ludzie?” Oni Mu odpowiedzieli: “Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków”. On ich zapytał: “A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr: “Ty jesteś Mesjasz”. Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili. I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: “Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku”. Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: “Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. W sobotę 22 września podczas Eucharystii poświęcenie różańca dla dzieci z klasy III – przygotowujący się do I Spowiedź i Komunii świętej w naszej parafii.
  2. Rozpoczęły się prace przy nowych ławkach do kościoła w Osieku. Koszt inwestycji: 60 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 4000, – zł.
  3. W poniedziałek w Pieszkowie Msza św. – godz. 16.30; w Osieku nie będzie nabożeństw w środę i czwartek. We wtorek w liturgii wspominamy św. Stanisława Kostkę – patrona Polski.
  4. W piątek 21 września o 18.45 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza i kandydatów; o 19.30 próba śpiewu.
  5. W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania Niepodległości poszukujemy pamiątek związanych z tym wydarzeniem: m.in. listów, fotografii, pocztówek i przedmiotów codziennego użytku, które można by było wykorzystać do stworzenia wystawy lub prezentacji multimedialnej. Prosimy o przegląd domowych albumów i archiwów, ale też o rozmowę z dziadkami czy pradziadkami (wywiad można zarejestrować). Do stworzenia wystawy przydatne będą też przedwojenne fotografie mieszkańców sprzed stu lat, dokumentujące działalność szkół, urzędów, organizacji, ale także życie codzienne i rodzinne. Jesteśmy zainteresowani różnego rodzaju dokumentami, listami, pocztówkami czy przedmiotami codziennego użytku.
  6. W dniu 2 października rozpoczynam Wizytę Duszpasterską. Do 22 grudnia odwiedzę w Osieku rodziny przy ul.: św. Katarzyny, Śląskiej, Kwiatowej, Tęczowej, Ogrodowej, Polnej, Parkowej, Cichej, Krótkiej, Srebrnej, Fiołkowej, Magnoliowej oraz w Kłopotowie. Szczegółowy rozkład jest w gablocie przy kościele i na ulotkach. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterz prosimy o informację zwrotną (można skorzystać z szablonu, który jest na ulotce) – którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA lub za pośrednictwem poczty internetowej – przynajmniej dzień przed planowaną wizytą. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
  8. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne sprzątania świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00).

Ks. Wojciech Skowron sdb
Proboszcz

Mk 8, 27-35 Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: “Za kogo uważają Mnie ludzie?” Oni Mu odpowiedzieli: “Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków”. On ich zapytał: “A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr: “Ty jesteś Mesjasz”. Wtedy surowo […]