W czwartek 15 listopada g. 19.00 – próba śpiewu /pieśni na Akademię/ – Świetlica Wiejska w Osieku !!!
W sobotę 17 listopada na mszy św. o godzinie 18.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa – dzieci klas III (po nabożeństwie spotkanie z Rodzicami – wybieramy strój na uroczystość)

Archiwum dla: Listopad 3, 2018

XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r. została wyłączona

Ewangelia według św. Marka ( 12,28b-34)
Jeden z uczonych w Piśmie zbliżył się do Jezusa i zapytał Go: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?” Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych”. Rzekł Mu uczony w Piśmie: „Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary”. Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: „Niedaleko jesteś od królestwa Bożego”. I już nikt więcej nie odważył się Go pytać.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. Dzisiaj zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku po Eucharystii o godz. 13.00). Na cmentarzu w Kłopotowie modlitwy za zmarłych o godzinie 15.00.

2. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 17.30.

3. W środę Msza św. w Pieszkowie o godz. 17.00; przed Eucharystią różaniec za zmarłych.

4. W niedzielę 4 listopada w świetlicy wiejskiej w Osieku o godz. 16.30 próba Akademii na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

5. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 15 lat do udziału w konkursie plastycznym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Prace przyjmujemy do 11 listopada. Szczegóły na stronie internetowej parafii i na plakatach.

6.W dniu 6 listopada Wizyta Duszpasterska u rodzin przy św. Katarzyny od 42 do 62 – parzyste i od 69 do 89 – nieparzyste. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (można skorzystać z szablonu – jest na ulotce dostępnej w kościele w Osieku), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA lub za pośrednictwem poczty internetowej – przynajmniej dzień przed planowaną wizytą.

7. We wtorek 20.11. rodziny przy ulicy Tęczowej, Ogrodowej; a w kolejne wtorki listopada i w grudniu przy ulicy: Polnej, Parkowej, Cichej, Krótkiej, Srebrnej, Fiołkowej, Magnoliowej oraz w Kłopotowie. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.

9. Trwają prace przy wykonaniu nowych ławek do kościoła w Osieku. Koszt inwestycji: 60 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 18 550, – zł.

10.Dziękujemy wpłaty na sprzątanie świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca).

Ks. Wojciech Skowron  – proboszcz

Ewangelia według św. Marka ( 12,28b-34) Jeden z uczonych w Piśmie zbliżył się do Jezusa i zapytał Go: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?” Jezus odpowiedział: „Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie […]