Archiwum dla: 24 listopada, 2018

Uroczystość Chrystusa Króla – 25 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Chrystusa Króla – 25 listopada 2018 r. została wyłączona

(J 18,33b-37)
Piłat powiedział do Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?”. Jezus odpowiedział: „Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?”. Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?”. Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd”. Piłat zatem powiedział do Niego: „A więc jesteś Królem?”. Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. Dzisiaj uroczystość odpustowa w Osieku ku czci Chrystusa Króla. Suma odpustowa o godzinie 13.00. O godzinie 14.30 w świetlicy wiejskiej w Osieku rozpocznie się uroczysta akademia poświęcona temu wydarzeniu oraz zostanie otwarta okolicznościowa wystawa: „Moja rodzina w ostatnich 100-latach”. Po akademii rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i poczęstunek dla wszystkich obecnych.
  2. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 17.30. We wtorek po mszy świętej o godz. 8.00. W Pieszkowie msza św. w poniedziałek o godz. 16.30; W Kłopotowie msza św. w piątek o 16.30. Przed Eucharystią różaniec za zmarłych.
  3. W dniu 27 listopada Wizyta Duszpasterska u rodzin w Osieku przy ulicy Polnej (od godz. 16.00). Wizytę potwierdziło 4 rodziny.
  4. We wtorek 11.12. Wizyta Duszpasterska u rodzin przy ulicy Parkowej i Cichej; i dalej: 15.12 – sobota: przy ul. Krótkiej i Srebrnej, 18.12 – wtorek: przy ul. Fiołkowej i Magnoliowej, 19.12 i 22.12: w Kłopotowie. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (można skorzystać z szablonu – jest na ulotce dostępnej w kościele w Osieku), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA /przynajmniej dzień przed planowaną wizytą/.
  5. Za tydzień I-sza Niedziela Adwentu. Przed każdą Mszą świętą możemy nabyć opłatek na stół wigilijny. Podczas nabożeństwa pobłogosławimy opłatki. Składane przy tej okazji ofiary przekażemy na spłatę zakupu ławek.
  6. Dziękujemy panom za pomoc przy demontażu starych ławek. W miniony wtorek zainstalowaliśmy nowe ławki. Dziękujemy 94 rodzinom i Zgromadzeniu Salezjańskiemu, którzy włączyli się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 29 650, – zł. Pozostała kwota 30 350, – zł będzie spłacana z bieżących dochodów Parafii.
  7. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek rano i w sobotę po wieczornej Eucharystii.
  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
  9. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca).

Ks. Wojciech Skowron  – proboszcz

(J 18,33b-37) Piłat powiedział do Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?”. Jezus odpowiedział: „Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?”. Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?”. Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego […]