Archiwum dla: 19 stycznia, 2019

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2019 r. została wyłączona

(J 2, 1-11)
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: “Nie mają wina”. Jezus Jej odpowiedział: “Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?” Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: “Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Jezus rzekł do sług: “Napełnijcie stągwie wodą”. I napełnili je aż po brzegi. Potem powiedział do nich: “Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu”. Ci więc zanieśli. Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: “Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory”. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w Osieku. Składam serdeczne podziękowanie dla rodzin, które przyjęły mnie i ks. Mirosława oraz za złożone ofiary pieniężne, które pomogą pokryć część zobowiązań finansowych wobec diecezji legnickiej i zgromadzenia salezjańskiego. Szczególne podziękowania dla wszystkich rodzin za ofiary pieniężne na nowe ławki do kościoła w Osieku. Zebraliśmy do 19 stycznia 65 060, – zł. Potrzebujemy na ten cel jeszcze około 11 000, -zł.
  2. W najbliższych dniach rozpoczynam wizytę duszpasterską w Pieszkowie. Rozkład jest dostępny na ulotkach (w kościele w Pieszkowie) i stronie internetowej parafii. Uprzejmie proszę o wypełnienie karty informującej, że możemy zagościć w państwa domach.
  3. Nabożeństwa w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek w Osieku o godz. 9.00. W środę w Pieszkowie o g. 9.00. W czwartek i w piątek nie będzie nabożeństwa. W sobotę 26 stycznia msza św. z III Niedzieli Zwykłej o godzinie 16.00.
  4. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna czynna we wtorek po Mszy św. lub w sobotę od 15.30 – 16.00.
  5. W dniu 26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Pieszkowie organizujemy spotkanie kolędowe. W niedzielę 27 stycznia o godz. 12.30 w kościele w Osieku zespół “Osieczanki” zaśpiewa pastorałki i kolędy (także podczas Eucharystii o godz. 13.00). Zapraszamy.
  6. W dniu 17 lutego 2019 r. w naszym kościele Chór Górniczy z Lubina uświetni Mszę Świętą z okazji kolejnej rocznicy jego powstania 17 lutego o 11.30 i wykona kilka utworów po zakończeniu nabożeństwa. INFORMACJE NA STRONIE CHÓRU:
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
  8. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną (sprzątanie) i modlitwę.
  9. Zachęcam, abyśmy poprzez transmisje telewizyjne łączyli się z młodymi ludźmi podczas światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na stronie parafialnej link do relacji z Panamy prowadzonej przez naszego lektora – Piotra.

Ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

(J 2, 1-11) W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: “Nie mają wina”. Jezus Jej odpowiedział: “Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?” Wtedy Matka Jego powiedziała […]