Różaniec „O oddalenie pandemii…”: kościół w Osieku: poniedziałek, piątek i sobota – g. 17.30; wtorek – ok. godz. 8.30.
Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – klas VIII – sobota 6 czerwca godz. 19.00. Zabieramy zaległe dokumenty!!!
7 czerwca 2020 r. na Mszy św. o godzinie 11.30 – I rocznica pełnego udziału w Eucharystii – dzieci z klasy IV S.P. /5 czerwca: spotkanie organizacyjne: 18.45; spowiedź dla dzieci i rodziców: 17.30 – 18.30.
Spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 19.00.

Archiwum dla: Maj, 2019

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r. została wyłączona

(J 14, 23-29)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.

 

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską do NMP w Osieku – w poniedziałek, środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.30.
 2. W poniedziałek 27 maja w Kłopotowie nabożeństwo majowe o godzinie 16.30.
 3. W czwartek 30 maja próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. – godzina 19.30 w Domu Parafialnym. Schola dziecięca spotyka się o g. 19.00.
 4. W piątek 31 maja liturgiczne wspomnienie Nawiedzenia NMP. W Pieszkowie o godz. 16.00 Msza św. i Nabożeństwo majowe.
 5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec – szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to także I sobota miesiąca: po wieczornej Eucharystii odmówimy różaniec z rozważaniem i zakończymy litanią do NSPJ. Kancelaria będzie czynna w tym dniu po zakończeniu nabożeństwa.
 6. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu piątkowej uroczystości w kościele w Pieszkowie, podczas której 58 osób przyjęło Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy Rodzicom młodzieży za dar materialny, na pokrycie kosztów zakupu ławek i ogrzewania w kaplicy św. Barbary.
 8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Anna Szturm. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen. W najbliższych dniach zostaną wpisane terminy Mszy św. od uczestników pogrzebu.

  Msze św. w intencji śp. Anny Szturm w kościele pw. Chrystusa Króla w Osieku (od uczestników pogrzebu):

  19 czerwca 2019 r. /środa/ – godz. 18.00
  18 lipca 2019 r. /czwartek/ – godz. 18.00
  16 sierpnia 2019 r. /piątek/ – godz. 18.00
  8 września 2019 r. /niedziela/ – godz. 13.00
  14 października 2019 r. /poniedziałek/ – godz. 18.00

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: ” Sołtys i rada sołecka zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na festyn z okazji Dnia Dziecka który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 01 czerwca 2019 w świetlicy wiejskiej w Osieku – Rozpoczynamy o g. 15.00″.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Przemysław Szmidko, stanu wolnego, zamieszkały we Wrocławiu, i Malwina Baran, stanu wolnego, zamieszkała w Pieszkowie.

Osiek,  18 maja i 26 maja 2019 r.

                                                                                   ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

(J 14, 23-29) Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.To wam powiedziałem, przebywając […]

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r. została wyłączona

19 maja 2019 r.:
(J 13, 31-33a. 34-35)
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: ”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko – jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską do NMP w Osieku – w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o 17.30, w Pieszkowie w środę o 16.30, w Kłopotowie we wtorek o 17.00.
 2. W środę 22 maja w kościele w Pieszkowie próba ceremonii przed Bierzmowaniem i spowiedź dla kandydatów i ich rodzin. W piątek 24 maja w uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość rozpoczynamy w kościele w Pieszkowie o g. 17.00.
 3. W czwartek 23 maja próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. – godzina 19.30 w Domu Parafialnym.
 4. W sobotę 25 maja – po wieczornej Eucharystii w kościele w Osieku – spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.
 5. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.


                                                                                   ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

19 maja 2019 r.: (J 13, 31-33a. 34-35) Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: ”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko – jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale […]

IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019 r. została wyłączona

(J 10,27-30)
Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Dzisiaj dodatkowa msza święta o godzinie 17.00. Zakończenie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla klas III gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej.
 2. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską do NMP w Osieku – w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o 17.30, w Pieszkowie w środę o 16.30, w Kłopotowie w środę o 18.00.
 3. W poniedziałek 13 maja katecheza przygotowująca do Sakramentu Bierzmowania – klasa VII.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek: od 9.00 do 9.30 i w środę od 19.00 do 19.30. W sobotę 18 maja kancelaria nie będzie czynna.
 5. W czwartek 16 maja próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. Rozpoczynamy o godzinie 19.30 w Domu Parafialnym.
 6. W piątek 24 maja młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość odbędzie się w kościele w Pieszkowie – rozpoczynamy g. 17.00.
 7. W sobotę 25 maja – po wieczornej Eucharystii w kościele w Osieku – spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.
 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery czasopism: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

OGŁOSZENIE – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie otwiera w nowym roku szkolnym 2019/2020 trzy klasy dla absolwentów gimnazjów i trzy dla absolwentów szkół podstawowych. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej szkoły.

 

Ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

 

(J 10,27-30) Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego […]

III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r. została wyłączona

(J 21,1-19)
Jezus ukazał się znowu nad Morzem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: ”Idę łowić ryby”. Odpowiedzieli mu: ”Idziemy i my z tobą”. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili. A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus. A Jezus rzekł do nich: ”Dzieci, czy nie macie nic do jedzenia?”. Odpowiedzieli Mu: ”Nie”. On rzekł do nich: ”Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”. Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć. Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: ”To jest Pan!”. Szymon Piotr, usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę, był bowiem prawie nagi, i rzucił się w morze. Reszta uczniów dobiła łodzią, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko, tylko około dwustu łokci. A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. Rzekł do nich Jezus: ”Przynieście jeszcze ryb, któreście teraz ułowili”. Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości sieć się nie rozerwała. Rzekł do nich Jezus: ”Chodźcie, posilcie się!”. Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: ”Kto Ty jesteś?”, bo wiedzieli, że to jest Pan. A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im, podobnie i rybę. To już trzeci raz, jak Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał. To już trzeci raz, jak Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał. A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” Odpowiedział Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś baranki moje”. I powtórnie powiedział do niego: „Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?” Odparł Mu: „Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego: „Paś owce moje”. Powiedział mu po raz trzeci: „Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?” Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: „Czy kochasz Mnie?” I rzekł do Niego: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”. Rzekł do niego Jezus: „Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz”. To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: „Pójdź za Mną!”

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca: zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Rozpoczynamy X Tydzień Biblijny.
 2. Dzisiaj również w kościele w Kłopotowie uroczystość odpustowa ku czci św. Dominika Savio. Msza św. o godzinie 16.00. Po Eucharystii spotkanie w świetlicy.
 3. W poniedziałek 6 maja katecheza przygotowująca do Sakramentu Bierzmowania – klasa VI.
 4. W sobotę 11 maja o godzinie 10.00 próba przed uroczystością I Komunii św.
 5. Za tydzień 12 maja dodatkowa msza święta o godzinie 17.00. Zakończenie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla klas III gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej. Po Eucharystii próba ceremonii.
 6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery czasopism: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

OGŁOSZENIE – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie otwiera w nowym roku szkolnym 2019/2020 trzy klasy dla absolwentów gimnazjów i trzy dla absolwentów szkół podstawowych. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej szkoły.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:  Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeńskie: Sławomir Piotr Przybysz, stanu wolnego, zamieszkały w Wołowie i Ewelina Maria Sołtys, stanu wolnego, zamieszkała w Pieszkowie.

Osiek,  28 kwietnia i 5 maja 2019 r.


Ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

(J 21,1-19) Jezus ukazał się znowu nad Morzem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: ”Idę łowić ryby”. Odpowiedzieli mu: ”Idziemy i my z tobą”. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, […]

ZAPROSZENIE

Informacje Możliwość komentowania ZAPROSZENIE została wyłączona

Zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Dominika Savio.
Msza święta w kościele w Kłopotowie w niedzielę
5 maja 2019 o godzinie 16.00.

Święty Dominik jest patronem dzieci i młodzieży, ministrantów,
matek w stanie błogosławionym (szczególnie w ciąży zagrożonej)
oraz małżeństw starających się o potomstwo.

Zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Dominika Savio. Msza święta w kościele w Kłopotowie w niedzielę 5 maja 2019 o godzinie 16.00. Święty Dominik jest patronem dzieci i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym (szczególnie w ciąży zagrożonej) oraz małżeństw starających się o potomstwo.