Różaniec „O oddalenie pandemii…”: kościół w Osieku: PONIEDZIAŁEK, PIĄTEK i SOBOTA – g. 17.30; WTOREK – ok. godz. 8.30; NIEDZIELA /tylko online/ – g. 20.30.
7 czerwca planujemy I rocznicę pełnego udziału w Mszy Św. – dzieci klas IV S.P. – potrzebny pilny kontakt z ich Rodzicami: tel. 511 476 570

Archiwum dla: Czerwiec, 2019

XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019 r. została wyłączona

(Łk 9,51-62)
Gdy dopełniał się czas wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: ”Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?”. Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka. A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: ”Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz”. Jezus mu odpowiedział: ”Lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł wesprzeć”. Do innego rzekł: ”Pójdź za Mną”. Ten zaś odpowiedział: ”Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca”. Odparł mu: ”Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże”. Jeszcze inny rzekł: ”Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu”. Jezus mu odpowiedział: ”Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego”.

Rozważanie do liturgii

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Za tydzień I-sza niedziela miesiąca. Zmian Tajemnic Żywego Różańca. W Osieku po Mszy św. o godzinie 13.00.
 2. Od poniedziałku do czwartku włącznie nie będzie nabożeństw w parafii.
 3. W tym tygodniu:
  – w pierwszy czwartek miesiąca – 4 lipca – pamiętajmy w modlitwie o powołaniach kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz o tych, którzy są w formacji początkowej: diakon Mateusz kończy praktykę duszpasterską i po wakacjach wraca do WSD w Legnicy na ostatni rok studiów; w dniu 13 lipca nasza parafianka Anna – złoży I-sze śluby zakonne, karmelitańskie w klasztorze w Kielcach.
  – w pierwszy piątek miesiąca: odwiedzam chorych (od godziny 9.00); od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź w kościele w Osieku.
  – w pierwszą sobotę miesiąca po wieczornej Eucharystii w kościele w Osieku: Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. Kancelaria parafialna czynna: w sobotę 6 lipca – po nabożeństwie.
 5. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W II niedzielę miesiąca (w Osieku) możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00). W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych.                                                                        Wojciech Skowron sdb – proboszcz

(Łk 9,51-62) Gdy dopełniał się czas wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: ”Panie, czy chcesz, a […]

DZIĘKUJEMY

Informacje Możliwość komentowania DZIĘKUJEMY została wyłączona

Serdeczne podziękowanie za pomoc w zbiórce na pompę insulinową dla Agatki.

Serdeczne podziękowanie za pomoc w zbiórce na pompę insulinową dla Agatki.

XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r. została wyłączona

(Łk 9,18-24)
Gdy Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: ”Za kogo uważają Mnie tłumy?”. Oni odpowiedzieli: ”Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał”. Zapytał ich: ”A wy, za kogo Mnie uważacie ?”. Piotr odpowiedział: ”Za Mesjasza Bożego”. Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: ”Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie”. Potem mówił do wszystkich: ”Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

Ogłoszenia duszpasterskie:

 1. Zapraszamy na nabożeństwa z Litanią do NSPJ: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę w Osieku o 17.30; w środę w Pieszkowie o 16.30.
 2. We wtorek – ze względu na Mszę św. pogrzebową w godzinach porannych – nie będzie Mszy św. o godzinie 8.00.
 3. Kancelaria parafialna czynna: w sobotę od 19.00 do 19.30.
 4. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 5. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W II niedzielę miesiąca (w Osieku) możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00). W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Franciszek i śp. Stanisław. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

  Wojciech Skowron sdb – proboszcz

 

(Łk 9,18-24) Gdy Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: ”Za kogo uważają Mnie tłumy?”. Oni odpowiedzieli: ”Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał”. Zapytał ich: ”A wy, za kogo Mnie uważacie ?”. Piotr odpowiedział: ”Za Mesjasza Bożego”. […]

Boże Ciało

Informacje Możliwość komentowania Boże Ciało została wyłączona


Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Uroczystości Bożego Ciała w dniu 20 czerwca 2019 r., za świadectwo wiary. Dziękujemy dzieciom – które obchodziły I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii, ich rodzicom, dziękujemy dzieciom które sypały kwiaty w czasie procesji, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim, którzy przygotowywali Liturgię Mszy Świętej, za wystrój kościoła, tym którzy przygotowali poszczególne ołtarze. Dziękujemy ks. Piotrowi z Wrocławia, za wspólną modlitwę i obecność. Dziękujemy Policji za zabezpieczenie procesji. Bóg zapłać wszystkim za wszystko.

Ks. proboszcz – Wojciech Skowron sdb

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Uroczystości Bożego Ciała w dniu 20 czerwca 2019 r., za świadectwo wiary. Dziękujemy dzieciom – które obchodziły I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii, ich rodzicom, dziękujemy dzieciom które sypały kwiaty w czasie procesji, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim, którzy przygotowywali Liturgię Mszy Świętej, za wystrój kościoła, tym którzy przygotowali poszczególne […]

Uroczystość Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019 r. została wyłączona

(J 16,12-15)
Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa z Litanią do NSPJ: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę w Osieku o 17.30.
 3. W środę 19 czerwca dodatkowa Msza św. o godzinie 8.00 – na zakończenie roku szkolnego – organizuje Szkoła Podstawowa w Osieku.
 4. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św.: w Kłopotowie – 8.30, w Pieszkowie 17.00; w Osieku (z procesją Eucharystyczną) – godzina 10.00. W czasie nabożeństwa dzieci z klasy IV będą dziękować za dar Eucharystii w I rocznicę Komunii św. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy: 1-szy /przy kościele/ – rodziny dzieci komunijnych, 2-gi /przy kapliczce na skrzyżowaniu św. Katarzyny i Pieszkowskiej/ – Róże Różańcowe, 3-ci /przy posesji p. Urbaniak na ul. Tulipanowej/ – rodziny młodzieży, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania, 4-ty /przy posesji p. Wdowiak na ul. Zagajnikowej/ – rodziny dzieci rocznicowych.
 5. We wtorek 18.06. o godz. 18.00 próba sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała i próba LSO. Wieczorem: od 19.00 do 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 6. W sobotę 22 czerwca po Mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi I Komunii św. (klasy III, II i I)
 7. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 9.00 – 9.30 i w sobotę (po zebraniu z rodzicami).
 8. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu 9 czerwca wsparli zakup pompy insulinowej dla Agatki. W dniu 9 czerwca zebraliśmy 2080 zł.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W II niedzielę miesiąca (w Osieku) możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00). W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych.
 11. Dziękuję rodzicom dzieci, które w minioną niedzielę po raz pierwszy uczestniczyły w pełni w Eucharystii za cały Biały Tydzień i wczorajszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego pw. Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze.

  Wojciech Skowron sdb – proboszcz

 

(J 16,12-15) Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam […]

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r. została wyłączona

(J 14, 15-16. 23b-26)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze. Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. a nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. W sobotę 8 czerwca po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha św. – zakończymy ok. 20.00.
 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III podczas Mszy świętej o godzinie 11.30. Gorąco witamy wszystkich gości. Pozostałe nabożeństwa dzisiaj: w Osieku: 13.00 i 17.00 (10.00 w Pieszkowie i 8.30 w Kłopotowie). Zapraszamy dzieci i wszystkich wiernych na wspólną modlitwę dziękczynną w Białym Tygodniu. W poniedziałek, czwartek i piątek w Osieku o 18.00; we wtorek w Kłopotowie o 17.00 i w środę w Pieszkowie o 17.00. Pół godziny przed Eucharystią nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ.
 3. W sobotę 15 czerwca udajemy się z pielgrzymką do sanktuarium maryjnego pw. Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze (diecezja kaliska). Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza. Zapraszamy.
 4. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie świątyni i terenu wokół na dzisiejszą uroczystość, za ofiarę złożoną na potrzeby parafii – m.in. na pokrycie kosztów zakupu nowych ławek. Całkowity koszt ławek wyniósł: 83 300. Na początku czerwca zakończyliśmy spłacanie tego przedsięwzięcia. Było 178 wpłat (w tym rodzice dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej, Dom Zakonny – Salezjanie: 74 650, – zł).
 5. Schola dziecięca spotyka się w czwartek o 19.00.
 6. W piątek 14 czerwca o g. 19.00 próba dzieci przed rocznicą I Komunii św., która będzie organizowana w uroczystość Bożego Ciała, tj. 20 czerwca – g. 10.00.
 7. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek od 9.00 – 9.30 i w sobotę od 19.00 do 19.30.
 8. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Dzisiaj w Osieku możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00).
 10. Dzisiaj po nabożeństwie będziemy organizować specjalną zbiórkę funduszy na zakup pompy insulinowej dla Agatki, która śpiewa w naszej scholi. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

  Wojciech Skowron sdb – proboszcz

(J 14, 15-16. 23b-26) Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze. Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto […]

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019 r. została wyłączona

(Łk 24,46-53)
Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego. Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca – po nabożeństwach (w Osieku o 13.00) zmiana Tajemnic żywego Różańca.
  INTENCJA PAPIESKA: Aby kapłani, przez skromność i pokorę swojego życia, zaangażowali się na rzecz aktywnej i solidarnej służby najbardziej potrzebującym. INTENCJA PARAFIALNA: O mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży.
 2. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ w Osieku – w poniedziałek, czwartek, i w piątek o godzinie 17.30.
 3. Msza św. w intencji śp. Mieczysława Szymańskiego będzie odprawiona zamiast w najbliższą środę w dniu 26 czerwca – g. 17.00.
 4. W poniedziałek 3.06. i czwartek 6.06. próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. – godzina 19.00 w kościele. Schola dziecięca spotyka się w czwartek o 18.30.
 5. W I-szy piątek czerwca odwiedzam chorych od 9.00 z posługą sakramentalną. Spowiedź wieczorem (także dla dzieci z klasy III i ich rodzin od g. 19.00 do g. 19.30.
 6. W sobotę 8 czerwca po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha św. – zakończymy ok. 20.00.
 7. Za tydzień 9 czerwca w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. Uprzejmie prosimy o pozostawienie miejsc na Mszy świętej o godzinie 11.30 dla dzieci i ich rodzin. Pozostałe nabożeństwa niedzielne: sobota 8 czerwca g. 18.00 i niedziela g. 13.00 i 17.00 w Osieku oraz 10.00 w Pieszkowie i 8.30 w Kłopotowie. Dziękujemy z wyrozumiałość.
 8. Kancelaria parafialna czynna: w sobotę 1 czerwca po zakończeniu różańca i adoracji NS; we wtorek od 9.00 – 9.30 i w czwartek 6 czerwca od 17.00 do 17.30.
 9. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Obecnie realizujemy spłatę kosztów wykonania ogrzewania w kościele w Kłopotowie i ławek w kościele w Osieku. Niebawem rozpoczniemy malowanie okien i krat w kościele w Osieku. W przyszłą niedzielę możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00).
 11. W przyszłą niedzielę i w uroczystość Bożego Ciała będziemy organizować specjalną zbiórkę funduszy na zakup pompy insulinowej dla Agatki, która śpiewa w naszej scholi.

                                                              Wojciech Skowron sdb – proboszcz

(Łk 24,46-53) Jezus powiedział do swoich uczniów: ”Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego. Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”. Potem […]