Spotkania dzieci z klasy IV, przed I Komunią świętą (2020): ZAKŁADKA – „I Spowiedź i Komunia św.”

Archiwum dla: Styczeń, 2020

III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania III Niedziela Zwykła – 26 stycznia 2020 r. została wyłączona

 1. W najbliższym tygodniu Msze św. według stałego rozkładu: w poniedziałek, czwartek i sobotę o 18.00; we wtorek o godzinie 8.00; w środę w Pieszkowie o 17.00. Wyjątek: 31 stycznia (piątek): Uroczystość św. Jana Bosko – godzina 19.00
 2. W dniu 1 lutego – I-sza sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 16.30; po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniem. 
 3. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowanie Pańskiego. Na Mszy świętej o godzinie 11.30 w Osieku odnowienie przyrzeczeń Chrzcielnych i poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Miejsca w nawie głównej będą zarezerwowane dla dzieci i ich Rodziców. Dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00 w kościele w Osieku.
 4. W przyszłą niedzielę, I-szą nowego miesiąca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku po Mszy świętej o  godzinie 13.00).     
 5. Kancelaria czynna we wtorek od 9.00 do 9.30 i w sobotę od 19.00 do 19.45.
 6. Próba scholi dziecięcej w środę o godzinie 19.00.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
 8. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną; szczególnie na wpłaty na remont instrumentu organowego. (W Osieku w 2-gą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00, w sali w Domu Parafialnym, można dokonywać gotówkowych wpłat na sprzątanie kościoła – w pozostałych kościołach u osób odpowiedzialnych).

  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Rozmus.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci; niech odpoczywa w pokoju. Amen.

                                                                 Ks. Wojciech Skowron sdb
                                                                            Proboszcz                         

W najbliższym tygodniu Msze św. według stałego rozkładu: w poniedziałek, czwartek i sobotę o 18.00; we wtorek o godzinie 8.00; w środę w Pieszkowie o 17.00. Wyjątek: 31 stycznia (piątek): Uroczystość św. Jana Bosko – godzina 19.00 W dniu 1 lutego – I-sza sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. o godz. 16.30; po […]

II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020 r. została wyłączona

 

 1. W sobotę 18 stycznia po wieczornej Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W dniach 18-25 stycznia będziemy obchodzili kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”.        
 3. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską w Pieszkowie i w Osieku. W poniedziałek 20.01. i we wtorek 21.01. Wizyta Duszpasterska u rodzin w Kłopotowie. Gdyby były Rodziny, których nie odwiedziliśmy a mają takie życzenie prosimy pozostawić informację w zakrystii.      
 4. W najbliższym tygodniu Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 9.00. W czwartek poza parafią. W piątek i sobotę o 18.00.  
 5. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i  środę bezpośrednio po Mszy świętej porannej – w sobotę 25.01. po wieczornej Eucharystii.
 6. Próba scholi dziecięcej w piątek o 19.00.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
 8. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną; szczególnie na wpłaty na remont instrumentu organowego. (W Osieku w 2-gą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00, w sali w Domu Parafialnym, można dokonywać gotówkowych wpłat na sprzątanie kościoła – w pozostałych kościołach u osób odpowiedzialnych).

                                                                 Ks. Wojciech Skowron sdb
                                                                            Proboszcz 

  W sobotę 18 stycznia po wieczornej Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu. W dniach 18-25 stycznia będziemy obchodzili kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy”.         Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską w Pieszkowie i w Osieku. W poniedziałek 20.01. i we wtorek 21.01. Wizyta Duszpasterska u rodzin w Kłopotowie. Gdyby były Rodziny, których nie odwiedziliśmy a […]

Niedziela Chrztu Pańskiego – 11 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Niedziela Chrztu Pańskiego – 11 stycznia 2019 r. została wyłączona

 1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia.
 2. Dzisiaj o godzinie 16.00 w kościele w Pieszkowie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.
 3. Trwa II etap Wizyty Duszpasterskiej w Osieku. W tym tygodniu rodziny przy ulicach: Czereśniowa, Spokojna, Górnicza, Lawendowa, Srebrna, Magnoliowa, Krótka, Polna, Brzoskwiniowa, Morelowa, Poziomkowa, Liliowa, Makowa, Figowa, Fiołkowa, Konwaliowa, Malinowa, Cicha, Rabatkowa. W sobotę 18 stycznia wizyta dodatkowa dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogły nas przyjąć.          
  W dni powszednie rozpoczynamy o 16.00, w soboty od 10.00, dzisiaj w niedzielę o 14.30. Rozkład dostępny na ulotkach i stronie internetowej parafii. Uprzejmie proszę o wypełnienie karty informującej, że możemy zagościć w państwa domach. Karty dostępne w kościele i na stronie internetowej. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej Msze święte od poniedziałku do piątku o godzinie 9.00.      
 4. Na fundusz Misyjny – zbierany w Uroczystość Objawienia Pańskiego przekazaliśmy kwotę 1200, – zł.   
 5. Za tydzień w sobotę 18 stycznia po wieczornej Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna czynna w sobotę od 17.00 do 17.30 lub bezpośrednio po Mszy świętej porannych.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
 8. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną. Dzisiaj 2-ga niedziela miesiąca, w sali w Domu Parafialnym w Osieku, po Mszy św. o godz. 111.30 i 13.00 można dokonywać gotówkowych wpłat na sprzątanie kościoła.

                                                                                   Ks. Wojciech Skowron sdb
                                                                                                Proboszcz
                          

Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Dzisiaj o godzinie 16.00 w kościele w Pieszkowie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Trwa II etap Wizyty Duszpasterskiej w Osieku. W tym tygodniu rodziny przy ulicach: Czereśniowa, Spokojna, Górnicza, Lawendowa, Srebrna, Magnoliowa, Krótka, Polna, Brzoskwiniowa, Morelowa, Poziomkowa, Liliowa, Makowa, Figowa, Fiołkowa, Konwaliowa, Malinowa, Cicha, Rabatkowa. W […]

Wizyta Duszpasterska 2019/2020

Informacje Możliwość komentowania Wizyta Duszpasterska 2019/2020 została wyłączona

Wizytę duszpasterską w Pieszkowie i w Osieku przeprowadziliśmy w miesiącach: październik, listopad i grudzień 2019 oraz w styczniu 2020 r.

 KŁOPOTÓW

 1.   Kłopotów /od 1 do 20/ – 20 stycznia (poniedziałek) – od g. 16.00
 2.   Kłopotów: /od 21 do końca – w kier. Osieka/ – 21 stycznia (wtorek) – od g. 16.00.

Jeżeli jeszcze są Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza z Wizytą Duszpasterską prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny (w godz. 10.00 – 12.00)

Wizytę duszpasterską w Pieszkowie i w Osieku przeprowadziliśmy w miesiącach: październik, listopad i grudzień 2019 oraz w styczniu 2020 r.  KŁOPOTÓW   Kłopotów /od 1 do 20/ – 20 stycznia (poniedziałek) – od g. 16.00   Kłopotów: /od 21 do końca – w kier. Osieka/ – 21 stycznia (wtorek) – od g. 16.00. Jeżeli jeszcze są Rodziny, […]

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5 stycznia 2019 r. została wyłączona

 1. Dzisiaj o godzinie 16.00 w kościele w Osieku wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Zapraszamy. Dzisiaj również 1-sza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic żywego Różańca (w Osieku o 13.00).
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Misyjny Dzień Dzieci. Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na fundusz Misyjny. Przed nabożeństwem ministranci będą rozprowadzać kadzidło i kredę. Podczas nabożeństwa zostaną poświęcone.
 3. Trwa II etap Wizyty Duszpasterskiej w Osieku. W najbliższym tygodniu odwiedzimy mieszkańców Osieka przy ulicach: Ogrodowa, św. Katarzyny, Śląska, Miedziana, Złota, Zagajnikowa, Kwiatowa, Wenus, Saturna, Stroma i Szkolna. W dni powszednie rozpoczynamy o 16.00, w soboty od 10.00, w niedzielę i święto Trzech Króli o 14.30. Rozkład dostępny na ulotkach i stronie internetowej parafii. Uprzejmie proszę o wypełnienie karty informującej, że możemy zagościć w państwa domach. Karty dostępne w kościele i na stronie internetowej. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej Msze święte od poniedziałku do piątku o godzinie 9.00.   
 4. Za tydzień w sobotę 11 stycznia po wieczornej Eucharystii spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych. Prosimy o zgłaszanie swojej obecności do Zelatorek lub ks. Proboszcza.
 5. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna czynna w sobotę od 17.00 do 17.30 lub bezpośrednio po Mszy świętej porannych.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
 7. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną. Za tydzień (w 2-ga niedzielę miesiąca) w sali ,w Domu Parafialnym w Osieku, po Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00 można dokonywać gotówkowych wpłat na sprzątanie kościoła.

                                                                                  Ks. Wojciech Skowron sdb
                                                                                                Proboszcz
                         

Dzisiaj o godzinie 16.00 w kościele w Osieku wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Zapraszamy. Dzisiaj również 1-sza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic żywego Różańca (w Osieku o 13.00). Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Misyjny Dzień Dzieci. Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na fundusz Misyjny. Przed nabożeństwem ministranci będą rozprowadzać kadzidło i kredę. Podczas […]

SPRAWOZDANIE za 2019 r.

Informacje Możliwość komentowania SPRAWOZDANIE za 2019 r. została wyłączona
 1. Serdecznie dziękuję:
 • Księżom: Mirosławowi Łobodzińskiemu, Andrzejowi Królowi i Piotrowi Lorkowi (salezjanom), za pomoc w posłudze przy ołtarzu podczas celebracji Mszy świętych konfesjonale, a także – ks. Mirosławowi – za pomoc podczas wizyty duszpasterskiej.
 • Diakonowi – Mateuszowi Nawrot: za pomoc podczas wielu nabożeństw, za wygłoszone Słowo Boże i udzielone Sakramenty- Chrztu i Małżeństwa
 • Parafianom, którzy uczęszczali na Eucharystię i inne nabożeństwa – za ich świadectwo wiary
 • Rodzinom naszej Parafii – tym, którzy wsparli materialnie wykonanie różnych inicjatyw w Osieku, Pieszkowie i Kłopotowie.
 • I tym parafianom, którzy włączyli się w różne prace dla wspólnoty: przy remontach, przy porządkowaniu kościołów i terenu wokół nich oraz przy montowaniu dekoracji.
 • Za wsparcie finansowe sprzątania i dekorowania naszych kościołów oraz za przygotowywanie ich na nabożeństwa.

– szczególne podziękowania: dla:

p. Ryszarda Wdowiak, p. Wojciecha Burdzy, p. Mirosława Szefer, p. Anety i Pawła Powązka, p. Agnieszki Windysz, p. Henryka Tomczak, p. Stanisława Balcer, p. Eweliny Kołcz, p. Ryszarda Gil.

 • Liturgicznej Służbie Ołtarza za ich posługę w świątyniach naszej Parafii (2- Kłopotów, 2 – Pieszków i 13 – Osiek)
 • Organiście p. Mateuszowi Łukasik
 • Członkiniom Żywego Różańca (4 róże)
 • Panom z grupy zbierającej tacę w świątyniach w Osieku i Pieszkowie
 • Paniom otwierającym kościoły i czuwającym nad porządkiem w kościołach w Kłopotowie i Pieszkowie
 • Pani Annie – sprzątającej kościoły
 • Panu Bogdanowi i Mariuszowi – Nadzwyczajnym Szafarzom Najświętszej Eucharystii za pomoc i ich świadectwo wiary
 • Sołtysom: Kłopotowa, Pieszkowa i Osieka za współpracę i wspólne realizowanie wielu inicjatyw oraz wójtowi p. Tadeuszowi Kielan i radnym Gminy Lubin.
 • Wszystkim darczyńcom prywatnym, którzy okazali wsparcie rzeczowe i materialne dla kościołów w Kłopotowie, Pieszkowie i Osieku oraz Domu Parafialnego.
 • Za pranie bielizny liturgicznej
 • Wszystkim nie wymienionym powyżej za zaangażowanie materialne i duchowe na rzecz wspólnoty parafialnej.
 • Duszpasterskie radości:
 • Udział wiernych i księży z dekanatu w uroczystościach odpustowych w Kłopotowie, Pieszkowie i Osieku
 • Zaangażowanie wiernych w przygotowanie tych uroczystości
 • Utrzymująca się liczba ministrantów około 30 we wszystkich kościołach
 • Zaangażowanie wiernych w liturgię – w kościele w Pieszkowie
 • Udział naszego parafianina i lektora w światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
 • Na bieżąco monitorowana i prowadzona internetowa strona parafialna z możliwością podglądu kościoła w Osieku za pośrednictwem kamery
 • Rozpoczęcie działalności scholi dziecięcej

  Duchowe i materialne radości:
 • Wykonanie dokumentacji i zrealizowanie projektu: „Wymiana i renowacja stolarki okiennej oraz krat w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Osieku – etap II”.
 • Zakupienie instrumentu organowego – zabytkowego i rozpoczęcie renowacji
 • Modernizacja sieci zasilającej w energię elektryczną w kościołach w Kłopotowie i w Pieszkowie
 • Zakupienie i zamontowanie ogrzewania elektrycznego w kościołach w Kłopotowie i w Pieszkowie oraz w kaplicy św. Barbary w Osieku

  Niepokoje:
 • Spadek zaangażowania chrześcijańskiego Rodziców, którzy wraz z dziećmi uczęszczali na nabożeństwa różańcowe w październiku, na roraty czy nabożeństwa Drogi krzyżowej
 • Tylko około 54% rodzin przyjęło duszpasterza z wizytą duszpasterską na przełomie 2018/2019 r. (edycja jesienna 2019 tj. ok. 49%).
 • Według statystyk tylko około 18,9 % wiernych uczęszcza na niedzielną Eucharystię
 • Od kilku mały jest udział dzieci i młodzieży w spowiedzi pierwszopiątkowej i eucharystii niedzielnej
 • Wiele rodzin teoretycznie związanych z parafią nie jest świadomie związana ze wspólnotą – odnosi się to także do przynależności do lokalnej społeczności w poszczególnych miejscowościach
 • Słaby poziom katechezy przed chrzcielnej (szczególnie przy pierwszym dziecku); przygotowanie dla narzeczonych odbywa się głównie poza parafią – brak katechistów świeckich
 • Słaby poziom świadomości głębokiego zaangażowania Rodziców w przygotowanie dziecka do I Spowiedzi i Komunii świętej oraz do Sakramentu Bierzmowania /większość rodzin, które chrzczą dzieci lub „zaliczą I komunie dziecka”, albo dziecko otrzyma bierzmowanie – znikają z kościoła/ – brak animatorów świeckich.
 • Brak szerszego zapału do organizowania przedstawień religijnych i akademii okolicznościowych.

  Zadania:
 • Rozpoczęcie działalności kręgu biblijnego lub innej grupy dla wzmocnienia duszpasterstwa
 • Podtrzymywanie i rozwijanie inicjatyw duszpasterskich, takich jak: adoracje Najświętszego Sakramentu (przynajmniej raz w miesiącu), organizowanie cykliczne okolicznościowych akademii i przedstawień.
 • Przeprowadzanie parafialnej pielgrzymki
 • Wzmocnienie działalności scholi w Osieku i inicjowanie grup śpiewaczych w Pieszkowie i Kłopotowie
 • Wykonanie projektu renowacji ścian i elewacji zewnętrznej kościołów: w Osieku i Pieszkowie.
 • Poprawienie nawierzchni na placu kościelnym z miejscami do parkowania przy kościele w Pieszkowie i Kłopotowie.
 • Uporządkowanie strychu na kościele w Pieszkowie, w tym bezwzględnie konieczne naprawienie instalacji elektrycznej na strychu (kolejny rok)

  Statystyki:
 • Sakrament Chrztu przyjęło: 27 dzieci (14 dziewczynek i 13 chłopców)
 • Po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii przystąpiło 10 dzieci w kościele w Osieku.
 • Sakrament Bierzmowania przyjęło 58 osób
 • Sakrament Małżeństwa zawarło 6 par.
 • Pogrzeby: 14 osób: 4 w Pieszkowie, 7 w Osieku i 3 z poza parafii.
 • Do pierwszej Spowiedzi i pełnego udziału w Eucharystii na terenie Parafii przygotowuje się obecnie 27 dzieci
 • Do Sakramentu Bierzmowania obecnie przygotowuje się 72 osoby – uczniów klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej.
 • Wygłoszono 9 razy zapowiedzi przedślubne
 • Sakrament pojednania i Pokuty – jak każdego roku każdy musi policzyć swoje spowiedzi
 • Rozdzielono około 14000 Komunii Świętych
 • Katechezą na terenie parafii (Przedszkole i Szkoła Podstawowa – klasy 0 i I – III) objętych jest około 50 dzieci
 • W parafii działają grupy: Rada Parafialna (12 osób), Liturgiczna Służba Ołtarza (17 osób), Żywy Różaniec (80 osób), Schola (10 osób)

  Wydatki stałe:
 • Remonty i inwestycje budowlane (ogrzewanie: w kościele w Pieszkowie i Kłopotowie): 89 329, -zł
 • Przeglądy obiektów: 552, – zł
 • Woda i ścieki: 1090, – zł
 • Gaz: 9 066, – zł
 • Energia elektryczna /Dom Parafialny i trzy kościoły/: 4545, – zł
 • Opłaty abonamentowe /telefony, telewizja, monitoring/: 1676, – zł
 • Podatek od nieruchomości: 129, – zł
 • Wywóz nieczystości: 311, – zł
 • Świadczenia na rzecz diecezji i seminarium duchownego diecezji legnickiej: 16 048, – zł
 • Ubezpieczenie kościołów i domu parafialnego: 1575, – zł
 • Ubezpieczenie OC i inne: 1445, – zł
 • Utrzymanie samochodu: 3206, – zł
 • Kwiaty, art. Dekoracyjne i środki czystości: 3873, – zł
 • Środki czystości i inne materiały do konserwacji kościołów: 1444, – zł
 • Fundusz misyjny: 500, – zł (nie licząc ofiar składanych celowo do puszek dla Misjonarzy!)
 • Wydatki duszpasterskie: pomoce duszpasterskie, nagrody dla dzieci, artykuły liturgiczne do celebracji nabożeństw: komunikanty, wino, hostie: 19 813, – zł
 • Prowizje bankowe przy obsłudze konta: 262, -zł

  Wydatki różne:
 • Sprzęt i wyposażenie kościołów: 31 899, – zł
 • Organizacja uroczystości parafialnych: 3584, -zł
 • Inne wydatki duszpasterskie: 129 323,31 – zł
 • Razem WYDATKI w 2019:   319 634,31 – zł
 • STAN KASY na 1 stycznia 2019 r:         10 154,31 zł
 • PRZYCHODY w 2019 r:                         310 752,54 zł

                          RAZEM:       320 906,85 zł 

Stan kasy na 31 grudnia 2019 r.: 1272,54 zł

Proboszcz – ks. Wojciech Skowron sdb

Serdecznie dziękuję: Księżom: Mirosławowi Łobodzińskiemu, Andrzejowi Królowi i Piotrowi Lorkowi (salezjanom), za pomoc w posłudze przy ołtarzu podczas celebracji Mszy świętych konfesjonale, a także – ks. Mirosławowi – za pomoc podczas wizyty duszpasterskiej. Diakonowi – Mateuszowi Nawrot: za pomoc podczas wielu nabożeństw, za wygłoszone Słowo Boże i udzielone Sakramenty- Chrztu i Małżeństwa Parafianom, którzy uczęszczali […]