Informacje o spotkaniach dla kandydatów do S. Bierzmowania oraz dla dzieci z klas III S.P. – w późniejszym terminie.
Różaniec w intencji oddalenia pandemii i w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy – codziennie online – 20.30!

Archiwum dla: Marzec 17, 2020

Zarządzenie Biskupa Legnickiego – 17.03.2020 r.

Bez kategorii | Informacje Możliwość komentowania Zarządzenie Biskupa Legnickiego – 17.03.2020 r. została wyłączona

b. Msza św. jest sprawowana w dniu pogrzebu bez udziału wiernych,

c. Msza św. za zmarłego jest celebrowana w późniejszym terminie.

W dalszej części obrzędów należy używać wyłącznie trzeciej formy pogrzebu (stacja tylko na cmentarzu, bez wchodzenia do cmentarnej kaplicy). W obrzędach ostatniego pożegnania powinna uczestniczyć jedynie najbliższa rodzina zmarłego, wciąż z zachowaniem liczebności zgromadzania nieprzekraczającej pięćdziesięciu osób (łącznie z podejmującymi posługę liturgiczną i cmentarną).

PEŁNY TEKST: http://diecezja.legnica.pl/zarzadzenie-biskupa-legnickiego-z-dnia-17-marca-2020/

Na czas trwania walki z pandemią koronawirusa oraz wprowadzonego na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemiologicznego zarządzam, co następuje: 1. Sprawowanie pogrzebów ma odbywać się w następujący sposób, w zależności od ustaleń z rodziną: a. Msza pogrzebowa jest celebrowana rano w kościele parafialnym, jedynie w obecności najbliższej rodziny, bez ciała zmarłego, b. Msza św. jest […]