Spotkania dzieci z klasy IV, przed I Komunią świętą (2020): ZAKŁADKA – „I Spowiedź i Komunia św.”

Archiwum dla: Maj, 2020

Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r. została wyłączona

1. Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział we Mszy św. prymicyjnej Ks. Mateusza, dziękuję za modlitwę oraz za wszelką pomoc okazaną prymicjantowi. Życzymy mu wielu Łask Bożych w pracy kapłańskiej i duszpasterskiej.
2. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, piątek i sobotę: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W kościele w Pieszkowie w piątek 5 czerwca: spowiedź i nabożeństwo czerwcowe: 16.30 – 17.00; Msza święta: 17.00. ( W środę i czwartek – nie będzie nabożeństw).
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.   
4. W piątek 5 czerwca odwiedzam chorych z posługą sakramentalną. Uprzejmie proszę o telefoniczne potwierdzenie możliwości odwiedzin.        
5. W sobotę 6 czerwca o godzinie 16.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec z rozważaniem. Zapraszamy Żywy Różaniec i czcicieli Matki Bożej.    
6. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów.  
7.
W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców wraz z dziećmi na w piątek 5 czerwca: w godz. 17.30 – 18.30: spowiedź; spotkanie organizacyjne o 18.45.           
8. Spotkanie Rodziców dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 19.00.            
9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania (klasa VIII) – sobota 6 czerwca o godzinie 19.00. Proszę na to spotkanie przynieść zaległe dokumenty, świadectwa, opinie i inne informacje – ustalone już w lutym tego roku.           
10. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. lub po telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu spowiedzi – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.        
11. Od 2 czerwca kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30) (6 czerwca – po spotkaniu z młodzieżą!). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
13. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego.             

                                                              ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

1. Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział we Mszy św. prymicyjnej Ks. Mateusza, dziękuję za modlitwę oraz za wszelką pomoc okazaną prymicjantowi. Życzymy mu wielu Łask Bożych w pracy kapłańskiej i duszpasterskiej. 2. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, piątek i sobotę: […]

Msza święta prymicyjna

Informacje Możliwość komentowania Msza święta prymicyjna została wyłączona

W niedzielę 24 maja 2020 r. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie, neoprezbiter – ks. Mateusz Nawrot celebrował pierwszą Mszę świętą.

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI.

W niedzielę 24 maja 2020 r. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie, neoprezbiter – ks. Mateusz Nawrot celebrował pierwszą Mszę świętą. RELACJA Z UROCZYSTOŚCI.

VII Niedziela Wielkanocna – 24 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VII Niedziela Wielkanocna – 24 maja 2020 r. została wyłączona

1. W sobotę 23 maja 2020 r. nasz parafianin Mateusz Nawrot z rąk biskupa legnickiego przyjął świecenia kapłańskie. Serdecznie gratulujemy ks. Mateuszowi i życzymy wielu Bożych łask w pracy kapłańskiej. Dziękuję wszystkim, którzy przez 7 lat formacji wspierali ks. Mateusza, abyśmy wspólnie mogli dzisiaj cieszyć się kolejnym powołaniem z naszej wspólnoty parafialnej.  
2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP: w kościele w Osieku: poniedziałek, piątek i sobota: przed Eucharystią; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W kościele w Kłopotowie: w poniedziałek 25.05 o g. 16.30. W kościele w Pieszkowie: w środę i w czwartek o g. 16.30.      
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.    
4. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.         
5.Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wierni muszą zasłaniać usta i nos.
6. Limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 10 m²
. W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.).
7. W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z biurem parafialnym.  
8. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na dogodny termin spowiedzi telefonicznie – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.          
9. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.
10. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Proszę dzwonić na numer parafii 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.     
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
12. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                                          
                                                      
                                                             Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W sobotę 23 maja 2020 r. nasz parafianin Mateusz Nawrot z rąk biskupa legnickiego przyjął świecenia kapłańskie. Serdecznie gratulujemy ks. Mateuszowi i życzymy wielu Bożych łask w pracy kapłańskiej. Dziękuję wszystkim, którzy przez 7 lat formacji wspierali ks. Mateusza, abyśmy wspólnie mogli dzisiaj cieszyć się kolejnym powołaniem z naszej wspólnoty parafialnej.   2. Nabożeństwa majowe […]

Święcenia prezbiteratu

Informacje Możliwość komentowania Święcenia prezbiteratu została wyłączona

W sobotę 23 maja 2020 r. w katedrze Legnickiej z rąk J.E. Ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego nasz parafianin Mateusz Nawrot przyjął święcenia prezbiteratu.

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI:
.

W sobotę 23 maja 2020 r. w katedrze Legnickiej z rąk J.E. Ks. biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego nasz parafianin Mateusz Nawrot przyjął święcenia prezbiteratu. RELACJA Z UROCZYSTOŚCI: .

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r. została wyłączona

1. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP – w kościele w Osieku – codziennie przed Eucharystią (we wtorek 19 i w sobotę 23 maja po Eucharystii). W kościele w Kłopotowie: w poniedziałek 18.05 o g. 16.30; w kościele w Pieszkowie: w piątek 22.05. o g. 16.30.   
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.       
4. Do piątku 22 maja odmawiamy nowennę do Ducha Świętego w intencji diakona Mateusza Nawrota – naszego parafianina, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich.            
5. W sobotę 23 maja o godzinie 12.00 w katedrze legnickiej diakon Mateusz z rąk biskupa legnickiego J.E. Zbigniewa Kiernikowskiego przyjmie świecenia kapłańskie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy (transmisja online – link we wpisie o Nowennie – powyżej).     
6. W niedziele o godzinie 14.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe ks. Mateusz Nawrot odprawi mszę świętą prymicyjną. Kto chciałby jeszcze uczestniczyć w tej Eucharystii prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Wszystkich innych zachęcamy do wspólnej modlitwy (transmisja online). W niedzielę 24 maja nie będzie Mszy Świętej o godzinie 13.00. 

TRANSMISJA MSZY ŚW. PRYMICYJNEJ – 24 maja 2020 g. 14.00
.
7. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.    
8. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wierni muszą zasłaniać usta i nos.
9. Limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 10 m². W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.).   
10. W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z biurem parafialnym.    
11. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na dogodny termin spowiedzi telefonicznie – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.    
12. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.   
13. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Proszę dzwonić na numer parafii 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.           
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl 
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN   
15. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                                  
                                                      
                                                         Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP – w kościele w Osieku – codziennie przed Eucharystią (we wtorek 19 i w sobotę 23 maja po Eucharystii). W kościele w Kłopotowie: w poniedziałek 18.05 o g. 16.30; w kościele w Pieszkowie: w piątek […]

14 maja – dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii

Bez kategorii Możliwość komentowania 14 maja – dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii została wyłączona

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o przyłączenie się do modlitwy.

CZYTAJ WIĘCEJ:
http://diecezja.legnica.pl/14-maja-dzien-modlitwy-postu-i-dziel-milosierdzia-w-intencji-powstrzymania-epidemii/

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o przyłączenie się do modlitwy. CZYTAJ WIĘCEJ:http://diecezja.legnica.pl/14-maja-dzien-modlitwy-postu-i-dziel-milosierdzia-w-intencji-powstrzymania-epidemii/

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r. została wyłączona

1. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP codziennie przed Eucharystią (we wtorek po Eucharystii ok. 8.30).
2. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.
3. W dniu 14 maja – we wspomnienie św. Macieja Apostoła rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego w intencji diakona Mateusza Nawrota – naszego parafianina, który w dniu 23 maja przyjmie święcenia kapłańskie.
4. W piątek 15.05. wspominamy – św. Zofię, a w sobotę 16.05. – św. Andrzeja Bobolę.
4. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
5.Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wierni muszą zasłaniać usta i nos
6. Limit osób,
które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m². W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.).
7
. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na dogodny termin spowiedzi telefonicznie – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.
8. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.
9. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Proszę dzwonić na numer parafii 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
NIEDZIELA: http:// www.e.niedziela.pl/
– GOŚĆ NIEDZIELNY:
http://www.igomedia.pl/Zamow-GN
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                               
                                                      
                                                             Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP codziennie przed Eucharystią (we wtorek po Eucharystii ok. 8.30). 2. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i […]

ZAPOWIEDZI

Bez kategorii Możliwość komentowania ZAPOWIEDZI została wyłączona

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Dawid Rolak, stanu wolnego, zamieszkały w Parchowie i Alicja Naumowicz, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

.
Osiek,  3 i 10 maja 2020 r.
.
ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Dawid Rolak, stanu wolnego, zamieszkały w Parchowie i Alicja Naumowicz, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku. Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. .Osiek,  3 i 10 maja 2020 r. .ks. Wojciech Skowron sdb […]