Próba ceremonii dla dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: ZAKŁADKA – „I Spowiedź i Komunia św.”

Archiwum dla: Czerwiec, 2020

XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. W najbliższym tygodniu nie będzie Mszy świętych w naszych kościołach. Jak każdego roku – ks. Proboszcz będzie uczestniczył w rekolekcjach zakonnych. W bardzo pilnych sprawach: tj. wizyta u osoby chorej w domu lub pogrzeb proszę o kontakt z ks. Dziekanem i Proboszczem Parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie.
2. W dniu wczorajszym dwoje dzieci przyjęło raz pierwszy Komunię świętą, serdecznie im gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych dla nich i dla ich Rodzin.
3. Zakończyliśmy katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania i Eucharystii. Kolejne spotkania i katechezy na początku września.
4. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
5. Kancelaria w najbliższym tygodniu w sobotę 4 lipca – po zakończeniu próby w kościele tj. ok. 19.45. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
7. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Szczególnie Rodzicom dzieci I – komunijnych: za dar ołtarza. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                                   
                                                      
                                                         Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W najbliższym tygodniu nie będzie Mszy świętych w naszych kościołach. Jak każdego roku – ks. Proboszcz będzie uczestniczył w rekolekcjach zakonnych. W bardzo pilnych sprawach: tj. wizyta u osoby chorej w domu lub pogrzeb proszę o kontakt z ks. Dziekanem i Proboszczem Parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie. 2. W dniu wczorajszym dwoje […]

Anne-Gabrielle Caron

Artykuł Możliwość komentowania Anne-Gabrielle Caron została wyłączona

XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: w poniedziałek i czwartek – o g. 16.30, w piątek i sobotę przed Eucharystią – o g. 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W poniedziałek 22.06 i w czwartek 25.06. Msza święta o godzinie 16.00.
2. W sobotę 27 czerwca o godzinie 11.00 Msza święta, podczas której dwoje dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię świętą.
3. Próba scholi – piątek 26 czerwca o g. 20.00.
4. W środę 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
5. Katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: we wtorek 23 czerwca: klasa VI – g. 17.00; klasa VII – g. 19.00. 
6. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
7.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. poniedziałek lub we wtorek ok. 9.00. 
8. Kancelaria czynna we wtorek (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.    
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
10. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościołów.                                                                                     
                                                       Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: w poniedziałek i czwartek – o g. 16.30, w piątek i sobotę przed Eucharystią – o g. 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W poniedziałek 22.06 i w czwartek 25.06. Msza święta o godzinie 16.00.2. W sobotę 27 czerwca o […]

Zapowiedzi przedmałżeńskie

Bez kategorii Możliwość komentowania Zapowiedzi przedmałżeńskie została wyłączona

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        
.
Rafał Skibicki, stanu wolnego, zamieszkały w Środzie Śląskiej i Martyna Maria Mielniczuk, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku.
.
Osiek,  21 i 28 czerwca 2020 r.
.
Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:         .Rafał Skibicki, stanu wolnego, zamieszkały w Środzie Śląskiej i Martyna Maria Mielniczuk, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku..Osiek,  21 i 28 czerwca 2020 r..Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Bez kategorii | Ogłoszenia Możliwość komentowania XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. W piątek 12 czerwca z rąk biskupa Stefana Cichego młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękuję Rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.  
2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00.
3. Liturgia nadchodzącego tygodnia: w środę 17.06. – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, w czwartek 18.06. – zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek 19.06. – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę 20.06. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
4. Spotkania dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 15.06. i we wtorek 16.06. o godzinie 19.00; w Pieszkowie w środę 17.06. o godzinie 17.45.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy I i II, które w przyszłym roku (i następnym tj. 2022) pragną przyjąć I Komunię świętą – kościół w Osieku sobota 20 czerwca g. 19.00. Zapraszamy także do zapisywanie na listę kandydatów dzieci, które w 2020 roku rozpoczynają klasę I.
6. Katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: klasa 6 – wtorek 16.06. – g. 17.00; klasa VII – czwartek 18.06. – g. 19.00. Kolejne spotkania 23 czerwca: kl. VI – g. 17.00, kl. VII – g. 19.00.
7. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
8.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00 (poniedziałek, czwartek, piątek i sobota) lub we wtorek ok. 9.00.             
9. Kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy szczególnie Rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza, za kwiaty do świątyni i innym osobom za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                       
                                                       Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. W piątek 12 czerwca z rąk biskupa Stefana Cichego młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękuję Rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.   2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: przed Eucharystią – o […]

Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy świętej o godzinie 11.30 I rocznica pełnego udziału we Mszy św. dzieci z klasy IV. Dziękuję Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu kościoła.    
Dzisiaj również – pierwsza niedziela miesiąca: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – INTENCJA PARAFIALNA w czerwcu: modlimy się o mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży; INTENCJA PAPIESKA:  modlitwy za ewangelizację – droga serca – Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.
2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, środa i sobota: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00.
3. W środę o godzinie 19.00 spowiedź w kościele w Osieku i próba przed przyjęciem Bierzmowania dla młodzieży.
4. W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte: w Kłopotowie: 8.30, w Pieszkowie: 10.00, w Osieku 11.30 (z procesją wokół kościoła) oraz w środę 10 czerwca – o godzinie 18.00.
5. Spotkania dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 8-go (grupy z czerwca, lipca i sierpnia) i we wtorek 9 czerwca o godzinie 19.00 (grupy z września) ; w Pieszkowie we wtorek 9 czerwca o godzinie 17.00.        
6. W piątek 12 czerwca o godzinie 17.00 młodzież z klasy VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania.  Intencja wyznaczona na ten dzień (+ Janusz Bednarczyk) może być odprawiona w tym dniu o godzinie 16.00 – proszę zainteresowanych o kontakt.
7. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
8.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. poniedziałek lub we wtorek ok. 9.00.         
9. Kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy szczególnie Rodzicom dzieci, które dzisiaj mają I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii za dar ołtarza, za przygotowanie kościoła i innym osobom za porządkowanie terenu wokół kościoła.
                                                      
                                                           Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy świętej o godzinie 11.30 I rocznica pełnego udziału we Mszy św. dzieci z klasy IV. Dziękuję Rodzicom dzieci za pomoc w przygotowaniu kościoła.     Dzisiaj również – pierwsza niedziela miesiąca: Zmiana Tajemnic Żywego Różańca – INTENCJA PARAFIALNA w czerwcu: modlimy się o mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży; […]

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Informacje Możliwość komentowania ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE została wyłączona

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        

Karol Jerzy Przybylski, stanu wolnego, zamieszkały w Lubinie i Dominika Sośnicka, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku

Osiek,  7  i 14 czerwca 2020 r.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:         Karol Jerzy Przybylski, stanu wolnego, zamieszkały w Lubinie i Dominika Sośnicka, stanu wolnego, zamieszkała w Osieku Osiek,  7  i 14 czerwca 2020 r. Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. ks. Wojciech Skowron sdb – […]

INFORMACJA

Informacje Możliwość komentowania INFORMACJA została wyłączona

Dzisiaj tj. 1 czerwca 2020 roku z rąk Biskupa Legnickiego tegoroczni neoprezbiterzy – a pośród nich ks. Mateusz Nawrot – otrzymali pierwsze aplikaty kierujące ich do posługi w parafiach. Serdecznie gratulujemy ks. Mateuszowi i życzymy dużo Łaski Bożej w pracy duszpasterskiej w parafii pw. Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

CZYTAJ WIĘCEJ: http://diecezja.legnica.pl/zmiany-personalne-2020/

Dzisiaj tj. 1 czerwca 2020 roku z rąk Biskupa Legnickiego tegoroczni neoprezbiterzy – a pośród nich ks. Mateusz Nawrot – otrzymali pierwsze aplikaty kierujące ich do posługi w parafiach. Serdecznie gratulujemy ks. Mateuszowi i życzymy dużo Łaski Bożej w pracy duszpasterskiej w parafii pw. Nieustającej Pomocy w Bolesławcu. CZYTAJ WIĘCEJ: http://diecezja.legnica.pl/zmiany-personalne-2020/