Próba ceremonii dla dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: ZAKŁADKA – „I Spowiedź i Komunia św.”

Archiwum dla: Lipiec, 2020

Św. Krzysztof – 1 grosz za kilometr

Informacje Możliwość komentowania Św. Krzysztof – 1 grosz za kilometr została wyłączona


Zakończyliśmy akcję „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”.
Dziękujemy wszystkim dobrodziejom akcji.
Zebraliśmy i przekazaliśmy na zakup pojazdów dla Misjonarzy 1000, -zł.
Bóg zapłać.

Więcej o działalności MIVA Polska

Zakończyliśmy akcję „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom akcji. Zebraliśmy i przekazaliśmy na zakup pojazdów dla Misjonarzy 1000, -zł.Bóg zapłać. Więcej o działalności MIVA Polska

XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 r. została wyłączona
 1. Kończymy dzisiaj XXI Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po Mszy świętej kwestujemy na pojazdy dla misjonarzy i błogosławimy nasze pojazdy mechaniczne.
 2. W najbliższym tygodniu Msze św. w Osieku: w poniedziałek, piątek i sobotę o godzinie 18.00; we wtorek o 8.00. W Pieszkowie: nie będzie w najbliższym tygodniu. Msza św. w intencji śp. Zygmunta Przybył w środę 5 sierpnia o godzinie 17.00.
 3. W dniu 1 sierpnia, w 1-szą sobotę miesiąca, o godzinie 16.00 Msza święta z formularza o Niepokalanym Sercu NMP. Intencja od Róż Różańcowych z Osieka: + Helenę Kukułka. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniem wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
 5. Kancelaria w czasie wakacyjnym czynna w sobotę – po zakończeniu nabożeństwa tj. ok. 19.00. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:         
  – NIEDZIELA:
  www.e.niedziela.pl                  
  – GOŚĆ NIEDZIELNY:
  www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 7. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego w Osieku i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy za przygotowanie kościołów i za uporządkowanie terenu wokół nich.                                                                                        
                                                         Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Kończymy dzisiaj XXI Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po Mszy świętej kwestujemy na pojazdy dla misjonarzy i błogosławimy nasze pojazdy mechaniczne. W najbliższym tygodniu Msze św. w Osieku: w poniedziałek, piątek i sobotę o godzinie 18.00; we wtorek o 8.00. W Pieszkowie: nie będzie w najbliższym tygodniu. Msza św. w intencji […]

R. + I. + P.

Informacje Możliwość komentowania R. + I. + P. została wyłączona

Z nadzieją życia wiecznego zawiadamiam, że 20 lipca 2020 r. w wieku 77 lat zmarła śp. Helena Kukułka.
Msza św. pogrzebowa, w intencji śp. Heleny, zostanie odprawiona 23 lipca 2020 r. o godz. 19.00 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Osieku. Dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu komunalnym w Lubinie przy ul. Zacisze 1, w sobotę 25 lipca o godzinie 12.00.

Polecajmy śp. Helenę – Bożemu Miłosierdziu i wspierajmy modlitwą Jej bliskich. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

Msze święte – od Róż Różańcowych z Osieka w intencji śp. Heleny Kukułka /w kościele w Osieku/: 1 sierpnia /sobota/ – godz. 16.00.

Msze święte – od uczestników Uroczystości pogrzebowej – w intencji śp. Heleny Kukułka /w kościele w Osieku/:
24 sierpnia /poniedziałek/ – godz. 18.00,
18 września /piątek/ – godz. 18.00.
10 października /sobota/ – godz. 18.00.
12 listopada /czwartek/ – godz. 18.00.
5 grudnia /sobota/ – godz. 18.00.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Z nadzieją życia wiecznego zawiadamiam, że 20 lipca 2020 r. w wieku 77 lat zmarła śp. Helena Kukułka. Msza św. pogrzebowa, w intencji śp. Heleny, zostanie odprawiona 23 lipca 2020 r. o godz. 19.00 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Osieku. Dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu komunalnym w Lubinie przy ul. Zacisze 1, w […]

R. + I. + P.

Informacje Możliwość komentowania R. + I. + P. została wyłączona

Z nadzieją życia wiecznego zawiadamiam, że 20 lipca 2020 r. w wieku 92 lat zmarł śp. Piotr Skorupa.
Msza św. pogrzebowa, w intencji śp. Piotra, zostanie odprawiona 24 lipca 2020 r. o godz. 12.00 w kaplicy, na cmentarzu przy ul. Zacisze 1. Po Mszy świętej dalsza część obrzędów pogrzebowych.

Polecajmy śp. Piotra – Bożemu Miłosierdziu i wspierajmy modlitwą Jego bliskich. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

Msze święte – od uczestników Uroczystości pogrzebowej – w intencji śp. Piotra Skorupa /w kościele w Osieku/: 28 sierpnia /poniedziałek/ – godz. 18.00 i 21 września /poniedziałek/ – godz. 18.00.

/aktualizacja: 27 lipca 2020 r./

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Z nadzieją życia wiecznego zawiadamiam, że 20 lipca 2020 r. w wieku 92 lat zmarł śp. Piotr Skorupa. Msza św. pogrzebowa, w intencji śp. Piotra, zostanie odprawiona 24 lipca 2020 r. o godz. 12.00 w kaplicy, na cmentarzu przy ul. Zacisze 1. Po Mszy świętej dalsza część obrzędów pogrzebowych. Polecajmy śp. Piotra – Bożemu Miłosierdziu […]

XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r. została wyłączona
 1. W Kościele w Polsce, w dniach 19 –26 lipca 2020 jest obchodzony Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Będziemy mówić o Misjach i modlić się za Misje. Na stronie internetowej parafii link do większej ilości informacji w tym temacie.
 2. Wczoraj dwoje dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w Osieku: w poniedziałek, czwartek,  piątek i sobotę – godzina 18.00, w Kłopotowie: we wtorek – godzina 17.00, w Pieszkowie: w środę – godzina 17.00.
 3. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
 4. Kancelaria w czasie wakacyjnym czynna w sobotę – po zakończeniu nabożeństwa tj. ok. 19.00. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:      
  – NIEDZIELA:
  www.e.niedziela.pl                  
  – GOŚĆ NIEDZIELNY:
  www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 6. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i – szczególnie Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii świętej, i Rodzicom dziecka które przyjęło Sakrament Chrztu św. Dziękujemy za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                                               
                                                        
                                                    Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

W Kościele w Polsce, w dniach 19 –26 lipca 2020 jest obchodzony Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Będziemy mówić o Misjach i modlić się za Misje. Na stronie internetowej parafii link do większej ilości informacji w tym temacie. Wczoraj dwoje dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej. W najbliższym tygodniu […]

R. + I. + P.

Informacje Możliwość komentowania R. + I. + P. została wyłączona

Z nadzieją życia wiecznego zawiadamiam, że 16 lipca 2020 r. w wieku 73 lat zmarł śp. Jan Lewandowski.
Msza św. pogrzebowa, w intencji śp. Jana, zostanie odprawiona 18 lipca 2020 r. o godz. 9.30 w kościele p.w. M. B. Częstochowskiej w Pieszkowie. Dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu w Lubinie przy ul. Cmentarnej 1, o godzinie 14.00.

Polecajmy śp. Jana – Bożemu Miłosierdziu i wspierajmy modlitwą Jego bliskich. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Z nadzieją życia wiecznego zawiadamiam, że 16 lipca 2020 r. w wieku 73 lat zmarł śp. Jan Lewandowski. Msza św. pogrzebowa, w intencji śp. Jana, zostanie odprawiona 18 lipca 2020 r. o godz. 9.30 w kościele p.w. M. B. Częstochowskiej w Pieszkowie. Dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu w Lubinie przy ul. Cmentarnej 1, o […]

XV Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XV Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020 r. została wyłączona
 1. W sobotę 11 lipca po wieczornej Mszy świętej – Adoracja Najświętszego Sakramentu /do godziny 20.00/. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi.
 2. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 11.30 – uroczystość I Komunii świętej. Część miejsc w kościele zarezerwowana dla rodziny dziecka.
 3. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w Osieku: w poniedziałek, czwartek,  piątek i sobotę – godzina 18.00, w Kłopotowie: we wtorek – godzina 17.00, w Pieszkowie: w środę – godzina 17.00.
 4. W sobotę 18 lipca na Mszy świętej o godzinie 12.00 – uroczystość I Komunii świętej (dzieci z klasy IV). O godzinie 16.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św.
 5. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
 6. Kancelaria w czasie wakacyjnym czynna w sobotę – po zakończeniu nabożeństwa tj. ok. 19.00. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA:
  www.e.niedziela.pl         
  – GOŚĆ NIEDZIELNY:
  www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 8. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i – szczególnie Rodzicom dziecka, które przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii świętej. Dziękujemy za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                                   
                                                        
                                                    Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

W sobotę 11 lipca po wieczornej Mszy świętej – Adoracja Najświętszego Sakramentu /do godziny 20.00/. W czasie Adoracji okazja do spowiedzi. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 11.30 – uroczystość I Komunii świętej. Część miejsc w kościele zarezerwowana dla rodziny dziecka. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w Osieku: w poniedziałek, czwartek,  piątek […]

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Informacje Możliwość komentowania ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE została wyłączona

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:        

Maciej Kowalski – Haberek, cywilnie związany, zamieszkały w Osieku i Magdalena Kowalska – Haberek z d. Potocka, cywilnie związana, zamieszkała w Osieku.

Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną.

Osiek,  12 i 19 lipca 2020 r.

Proboszcz – Ks. Wojciech Skowron sdb

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:         Maciej Kowalski – Haberek, cywilnie związany, zamieszkały w Osieku i Magdalena Kowalska – Haberek z d. Potocka, cywilnie związana, zamieszkała w Osieku. Ktokolwiek zna istotne przeszkody do ważności ślubu pomiędzy w/w osobami jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia o tym Kancelarię Parafialną. Osiek,  12 i 19 lipca 2020 […]