Archiwum dla: 22 sierpnia, 2020

XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r. została wyłączona
  1. We wtorek 25 sierpnia – w wigilię Uroczystości M. B. Częstochowskiej:
  2. W środę 26 sierpnia Uroczystość M. B. Częstochowskiej odpust w kościele w Pieszkowie o godzinie 18.00. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Mateusz Nawrot.
  3. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
  4. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna w sobotę: 19.00 – 19.45. W kancelarii również obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
    – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
    – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
  6. W minioną niedzielę 16 sierpnia 2020 r., odpowiadając na prośbę biskupa Legnickiego zorganizowaliśmy zbiórkę środków finansowych na pomoc dla poszkodowanych w wybuchu – 4 sierpnia br. w Bejrucie. Zebraliśmy 1467,60 zł + 5 euro. Przekazaliśmy na pomoc dla Bejrutu – 1500, – zł. Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

We wtorek 25 sierpnia – w wigilię Uroczystości M. B. Częstochowskiej: – w kościele w Osieku Msza święta „O Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży Różańcowej M. B. Częstochowskiej z Osieka” – o godzinie 17.00.– w kościele w Pieszkowie – przygotowanie do odpustu: Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź /od 19.00 do 20.00/. Zapraszamy. W środę 26 […]