Archiwum dla: 31 października, 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2019 r. została wyłączona

1. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę. Msze święte w dni powszednie w kościele w Osieku będą rozpoczynać się: w poniedziałek, w czwartek, w piątek i w sobotę: godz. 19.00; we wtorek bez zmian – o g. 8.00; w Pieszkowie w środę: o godz. 17.00. W SOBOTĘ 31 PAŹDZIERNIKA MSZA ŚWIĘTA JESCZE O GODZINIE 17.00 !!!
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca: od godz. 18.00 do 19.00 w kościele w Osieku Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na INNE OSIEM DNI LISTOPADA. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  4. W poniedziałek 2 listopada Wspominamy Wszystkich Wiernych zmarłych. Msze św w Osieku o 9.00: + Jana Sroka (Tato ks. kapelana lubińskich szpitali) i o 19.00 (w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach); w Kłopotowie o 16.30 i w Pieszkowie o 17.30: (w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach).
  5. Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca i podczas Mszy świętych w tygodniu. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone WYPOMINKOWE karty do zapisania imion zmarłych z naszych rodzin. Będziemy za nich odmawiać modlitwę różańcową w miesiącu listopadzie i odprawiać Msze święte. Rozkład nabożeństw w gablotach i na stronie internetowej Parafii oraz facebooku. Karty proszę składać w skrzynce „na listy” przy wejściu do głównej nawy kościoła w Osieku lub do koszyków ustawionych w okolicy ołtarza głównego w każdym z kościołów parafii – PROSZĘ ZAPISAĆ W GÓRNYM ROGU KARTY W KTÓREJ MIEJSCOWOŚCI MAJĄ BYĆ ODCZYTANE. Dziękuję za składane ofiary – będziemy je przeznaczać na bieżące remonty – min. na usprawnienie systemu wyświetlania pieśni na nabożeństwach.
  6. SPOTKANIA dzieci i Rodziców (klasa III): z poświęceniem książeczek do nabożeństwa: w Osieku – 5 listopada (czwartek) – g. 17.00; (grupa z g. 10.00 – 6 czerwca 2021, 6 listopada (piątek) – g. 17.00; (grupa z g. 12.00 – 6 czerwca 2021 i w Pieszkowie: 11 listopada (środa) – g. 17.00; (grupa z g. 10.00 – Pieszków 13 czerwca 2021).
  7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzam chorych: od godz. 9.00; przed Różańcem za zmarłych (od 18.00) Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  8. Wszystkie informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Na jakiś czas przenosimy się do internetu i więcej pracujemy samodzielnie.
  9. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami: – w kościołach podczas Mszy św. w dni powszednie i w niedziele, w liturgii pogrzebowej oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu obowiązuje nas limit wiernych, którzy mogą uczestniczyć w nabożeństwach: w kościele w OSIEKU: (180m²) = 27 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 30 osób; W kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 11 osób. W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
  10. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
  11. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
  12. Lektura prasy kat.: – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
  13. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę. Msze święte w dni powszednie w kościele w Osieku będą rozpoczynać się: w poniedziałek, w czwartek, w piątek i w sobotę: godz. 19.00; we wtorek bez zmian – o g. 8.00; w Pieszkowie w środę: o godz. 17.00. W SOBOTĘ 31 PAŹDZIERNIKA MSZA ŚWIĘTA JESCZE O GODZINIE 17.00 […]