Informacje bieżące również na: https://www.facebook.com/ParafiaOsiek

Archiwum dla: Listopad, 2020

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na zakończenie nabożeństw zostaną pobłogosławione opłatki. Można je będzie zabierać przez cały ADWENT po nabożeństwach w każdym z kościołów. Składane ofiary materialne przeznaczymy na ogrzewanie kościołów w okresie zimowym (oraz zakup nowych figur do szopki bożonarodzeniowej w kościele w Pieszkowie).
 2. Za tydzień będziemy rozprowadzać świece na stół wigilijny – akcja pod patronatem CARITAS Polska.
 3. Kończymy listopadową modlitwę za zmarłych polecanych w Wypominkach. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę podczas różańca i Mszy św. Za składane ofiary został usprawniony system wyświetlania pieśni na nabożeństwach.
 4. W poniedziałek 30-go listopada – w Osieku ostanie różaniec z WYPOMINKAMI za zmarłych o 18.30, i Msza święta w intencji zmarłych Dobrodziejów parafii o g. 19.00.
 5. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie. W najbliższym tygodniu w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 19.00. We wtorek 1 grudnia nie będzie Mszy św. Przed Mszą św. w poniedziałek (różaniec: 18.30!), czwartek i sobotę – spowiedź.
 6. W Adwencie podczas Mszy roratnich poświęcę medaliki dzieciom z klasy III. Proszę rodziców o wpisywanie się na poszczególne dni – maksymalnie po 2 dzieci.
 7. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Ap., w czwartek – św. Franciszka Ksawerego prezbitera, w piątek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzam chorych z posługą sakramentalną: w Osieku od godziny 9.00. W Pieszkowie i Kłopotowie w sobotę od g. 10.00. W piątek spowiedź w Osieku podczas Adoracji od 19.45 do 20.30. Zapraszam.
 9. Za tydzień zmiana Tajemnic Żywego Różańca po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00).
 10. Ze względu na sytuację epidemiologiczną Biskup Legnicki, kierując się troską o zdrowie i życie rodzin, zwłaszcza osób starszych, a także wszystkich prezbiterów diecezji legnickiej, podjął decyzję o odwołaniu wizyty duszpasterskiej 2020/2021 w dotychczasowej formie. Tradycyjna wizyta duszpasterska  zostaje zastąpiona Mszą świętą celebrowaną dla mniejszych grup (np. mieszkańców poszczególnych ulic lub fragmentów ulicy), tak by intencją Mszy świętej ogarnąć przybyłych wiernych. Rozkład zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.
 11. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
 12. Obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
 13. Nowe informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Dalej pracujemy w domu i przygotowujemy zadania. Nowe komunikaty dla Rodziców dzieci I-komunijnych. Można wpisywać się na Msze Roratnie – na poświęcenie medalika.
 14. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
 15. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 16. Lektura prasy katolickiej:
  NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 17. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy Paniom za wygrabienie liści wokół kościoła w Osieku, za ich wywiezienie, i przygotowanie kościołów.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na zakończenie nabożeństw zostaną pobłogosławione opłatki. Można je będzie zabierać przez cały ADWENT po nabożeństwach w każdym z kościołów. Składane ofiary materialne przeznaczymy na ogrzewanie kościołów w okresie zimowym (oraz zakup nowych figur do szopki bożonarodzeniowej w kościele w […]

Odpust i poświęcenie organów – 22.11.2020 r.

Bez kategorii Możliwość komentowania Odpust i poświęcenie organów – 22.11.2020 r. została wyłączona

W niedzielę 22 listopada 2020 r. w Osieku k. Lubina przeżyliśmy niezwykłe chwile. W dniu parafialnego odpustu w Uroczystość Chrystusa Króla i wspomnienie św. Cecylii został poświęcony instrument organowy. Ze względu na sytuację epidemiczną udział w tej uroczystości wzięli oddelegowani parafianie i przedstawiciele lokalnego samorządu. Ceremonii przewodniczył, pochodzący z Osieka, tegoroczny neoprezbiter – ks. Mateusz Nawrot.
Aby przybliżyć historię, trzeba cofnąć się pamięcią kilka lat i przywołać osobę śp. ks. Piotra Dębskiego. To właśnie ks. Piotr, najpierw jako Dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Legnicy oraz Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy odnalazł w zaciszu legnickiej świątyni Zboru Zielonoświątkowego “Anastasis” przy ulicy Henryka Pobożnego, nieużywany od kilku lat instrument organowy. Po wykonaniu pomiarów okazało się, że instrument idealnie pasuje na chór osieckiej świątyni. Podjęto wtedy próbę negocjacji warunków jego odkupienia. Jednakże ciężka choroba ks. Piotra, która przyszła nagle, stanęła na przeszkodzie w realizacji celu, jakim było przeniesienie instrumentu z Legnicy do Osieka.
Jesienią 2019 roku ks. Piotr, mimo bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, odnowił kontakt ze wspólnotą Zielonoświątkowego Zboru. Odbyło się spotkanie, na którym byli obecni: Pastor ze Zboru Zielonoświątkowego pan Marek Tomczyński, proboszcz parafii z Osieka ks. Wojciech Skowron sdb oraz przedstawiciel Rady Ekonomicznej osieckiej parafii pan Artur Tórz oraz wykonawca planowanej renowacji instrumentu pan Andrzej Wolański z Lubania. W ostatnich dniach październiku 2019 roku instrument został zakupiony przez Parafię rzymskokatolicką w Osieku.
Od listopada roku 2019 do marca roku 2020, po demontażu i przewiezieniu wszystkich elementów, trwała renowacja zabytkowej części instrumentu oraz wykonanie dodatkowego, nowego głosu.
Budowniczym instrumentu jest firma: Schlag & Söhne z siedzibą w Świdnicy. Prospekt organowy wykonany jest w stylu neogotyckim, pochodzi z okresu jego budowy tj. roku 1899 r. Instrument posiada 8 głosów. Stół gry, wbudowany w przednią ścianę instrumentu, wyposażony w dwa manuały. Nad klawiaturą znajduje się dwanaście uchylnych manubriów Włączających poszczególne głosy oraz urządzenia dodatkowe.
W czasie liturgii w dniu 22 listopada modliliśmy się w intencji dobrodziejów tego przedsięwzięcia (90 rodzin z parafii w Osieku i Zgromadzenie Salezjańskie) oraz śp. ks. dra Piotra Dębskiego. Na zakończenie ks. proboszcz wyraził podziękowania szczególnie zaangażowanym osobom, wręczając im przygotowane na tą okoliczność pamiątki z wizerunkiem osieckiego „Tryptyku św. Dziewic”.


ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

WIĘCEJ ZDJĘĆ – Kliknij w zdjęcie poniżej:

W niedzielę 22 listopada 2020 r. w Osieku k. Lubina przeżyliśmy niezwykłe chwile. W dniu parafialnego odpustu w Uroczystość Chrystusa Króla i wspomnienie św. Cecylii został poświęcony instrument organowy. Ze względu na sytuację epidemiczną udział w tej uroczystości wzięli oddelegowani parafianie i przedstawiciele lokalnego samorządu. Ceremonii przewodniczył, pochodzący z Osieka, tegoroczny neoprezbiter – ks. Mateusz […]

Uroczystość Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Uroczystość Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj odpust parafialny ku czci Chrystusa Króla – Msze święte dostępne dla wiernych – przy zachowaniu odpowiednich przepisów o ograniczeniach – w sobotę 21.11. /g. 19.00/ i w niedzielę 22.11. /g. 11.30/. Ponadto: dla Róż Różańcowych: w sobotę – o 17.00 i w niedzielę o 13.00 – dla zaproszonych parafian i przedstawicieli samorządu lokalnego! 
 2. Ostatni pełny tydzień listopada: modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI (w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę – o 18.30, we wtorek o 8.30; w Kłopotowie we wtorek o 16.30; w Pieszkowie w środę o 16.30) oraz podczas Mszy świętych (w Osieku: w poniedziałek i w sobotę – o 19.00; w Kłopotowie w niedzielę o 8.30; w Pieszkowie w środę o 17.00).
 3. Za tydzień – pierwsza niedziela adwentu. Na każdej Mszy świętej błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Można je zabierać przez cały ADWENT po nabożeństwach w poszczególnych kościołach. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościołów w okresie zimowym (oraz koszt zakupu nowych figur do szopki bożonarodzeniowej w kościele w Pieszkowie).
 4. W liturgii wspominamy: w środę św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę.
 5. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
 6. Obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
 7. Wszystkie informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Na jakiś czas przenosimy się do internetu i więcej pracujemy samodzielnie.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
 9. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 10. Lektura prasy kat.: – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 11. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy Paniom za wygrabienie liści wokół kościoła w Osieku i za ich wywiezienie, pani Iwonie oraz p. Zofii za ułożenie kwiatów przy ołtarzu i za przygotowanie świątyni na uroczystość.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Dzisiaj odpust parafialny ku czci Chrystusa Króla – Msze święte dostępne dla wiernych – przy zachowaniu odpowiednich przepisów o ograniczeniach – w sobotę 21.11. /g. 19.00/ i w niedzielę 22.11. /g. 11.30/. Ponadto: dla Róż Różańcowych: w sobotę – o 17.00 i w niedzielę o 13.00 – dla zaproszonych parafian i przedstawicieli samorządu lokalnego!  Ostatni […]

Listopadowa modlitwa za zmarłych

Informacje Możliwość komentowania Listopadowa modlitwa za zmarłych została wyłączona

MODLITWA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI ZMARŁYCH W LISTOPADZIE:
/AKTUALIZACJA – 12 listopada/

24 listopada: 8.30 – Osiek (I)
24 listopada: 16.30 – Kłopotów
25 listopada: 16.30 – Pieszków
26 listopada: 18.30 – Osiek (II)
27 listopada: 18.30 – Osiek (I)
28 listopada: 18.30 – Osiek (II)
30 listopada: 18.30 – Osiek (I)

WYPOMINKI Kłopotów
WYPOMINKI Pieszków
WYPOMINKI Osiek (I)
WYPOMINKI Osiek (II)

MSZE ŚWIĘTE
W INTENCJI ZMARŁYCH POLECANYCH MIŁOSIERDZIU BOŻEMU W WYPOMINKACH:

25 listopada: 17.00 – Pieszków
28 listopada: 19.00 – Osiek
29 listopada: 8.30 – KłopotówMODLITWA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI ZMARŁYCH W LISTOPADZIE: /AKTUALIZACJA – 12 listopada/ 24 listopada: 8.30 – Osiek (I)24 listopada: 16.30 – Kłopotów25 listopada: 16.30 – Pieszków26 listopada: 18.30 – Osiek (II)27 listopada: 18.30 – Osiek (I)28 listopada: 18.30 – Osiek (II)30 listopada: 18.30 – Osiek (I) WYPOMINKI Kłopotów WYPOMINKI PieszkówWYPOMINKI Osiek (I)WYPOMINKI Osiek (II) MSZE ŚWIĘTE […]

Transmisje ONLINE

Informacje Możliwość komentowania Transmisje ONLINE została wyłączona

Z wielką radością informujemy, że już można uczestniczyć online w nabożeństwach celebrowanych w kościele filialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie. Dziękuję wszystkim którzy umożliwili realizację tego przedsięwzięcia: tym, którzy finansowo wsparli zakupienie kamery, panu Marcinowi oraz panom Wojciechowi i Mariuszowi – firmie “WZ Serwis” z Osieka!

TRANSMISJA Z KOŚCIOŁA W PIESZKOWIE – kliknij w zdjęcie poniżej:

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

Z wielką radością informujemy, że już można uczestniczyć online w nabożeństwach celebrowanych w kościele filialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Pieszkowie. Dziękuję wszystkim którzy umożliwili realizację tego przedsięwzięcia: tym, którzy finansowo wsparli zakupienie kamery, panu Marcinowi oraz panom Wojciechowi i Mariuszowi – firmie “WZ Serwis” z Osieka! TRANSMISJA Z KOŚCIOŁA W PIESZKOWIE – kliknij w […]

XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 r. została wyłączona
 1. Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI oraz podczas Mszy świętych. Rozkłady w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 2. W liturgii wspominamy: we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, w piątek św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera, w sobotę wsp. Ofiarowania NMP.
 3. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
 4. Obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
 5. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na INNE OSIEM DNI LISTOPADA. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). 
 6. Wszystkie informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Na jakiś czas przenosimy się do internetu i więcej pracujemy samodzielnie.
 7. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
 8. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 9. Lektura prasy kat.:
  NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 10. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy Paniom za wygrabienie liści wokół kościoła w Osieku. Dziękuję Panom: Wojciechowi, Ryszardowi i Januszowi ZA pomoc przy instalacji drewnianych blatów na balkonie kościoła w Osieku i za pomalowanie fragmentów mocno zakurzonych ścian.
 11. Za tydzień odpust parafialny ku czci Chrystusa Króla – Msze święte dostępne dla wiernych – przy zachowaniu odpowiednich przepisów o ograniczeniach – w sobotę 21.11. /g. 19.00/ i w niedzielę 22.11. /g. 11.30/. Msze święte w sobotę – o 17.00 i w niedzielę o 13.00 – tylko dla zaproszonych parafian! W piątek 20 listopada (po Eucharystii od ok. 20.00 do 21.00) – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI oraz podczas Mszy świętych. Rozkłady w gablotach i na stronie internetowej parafii. W liturgii wspominamy: we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, w piątek św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera, w sobotę wsp. Ofiarowania NMP. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje […]

R. + I. + P.

Informacje Możliwość komentowania R. + I. + P. została wyłączona8 listopada 2020 r. odszedł do Pana śp. ks. Józef Wiśniewski SDB: w 83. roku życia, 63. ślubów zakonnych i 53. kapłaństwa – w czasie kapłańskiej posługi m.in. był mistrzem nowicjatu salezjańskiego, (w tym naszego ks. proboszcza) i duszpasterz w Twardogórze, w bazylice M.B. Wspomożycielki Wiernych (w ostatnich latach dwukrotnie tam pielgrzymowaliśmy).
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 10 listopada br. o godz. 11.30 w bazylice pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze (plac Piastów 1). Poprzedzi ją modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 11.00. Po Mszy św. ostatnie pożegnanie i złożenie ciała do grobowca salezjańskiego na tamtejszym cmentarzu parafialnym.
W związku z ograniczeniami epidemicznymi wewnątrz bazyliki może przebywać 70 osób.

Polecajmy śp. ks. Józefa w naszych modlitwach.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

8 listopada 2020 r. odszedł do Pana śp. ks. Józef Wiśniewski SDB: w 83. roku życia, 63. ślubów zakonnych i 53. kapłaństwa – w czasie kapłańskiej posługi m.in. był mistrzem nowicjatu salezjańskiego, (w tym naszego ks. proboszcza) i duszpasterz w Twardogórze, w bazylice M.B. Wspomożycielki Wiernych (w ostatnich latach dwukrotnie tam pielgrzymowaliśmy).Msza św. pogrzebowa zostanie […]

XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020 r. została wyłączona

 1. Msze święte w dni powszednie w kościele w Osieku: w poniedziałek, w czwartek, w piątek i w sobotę: godz. 19.00; we wtorek o g. 8.00; w Pieszkowie, w środę: o godz. 17.00.
 2. Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI oraz podczas Mszy świętych. Rozkłady w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 3. W liturgii wspominamy: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego papieża i doktora kościoła, w środę św. Marcina z Tours biskupa (w tym dniu przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – Msza św. w Pieszkowie o g. 17.00), w czwartek św. Jozafa biskupa i męczennika, w piątek pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 4. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
 5. Od 7 listopada 2020 r. obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
 6. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na INNE OSIEM DNI LISTOPADA. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). 
 7. Wszystkie informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Na jakiś czas przenosimy się do internetu i więcej pracujemy samodzielnie.
 8. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
 9. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 10. Lektura prasy kat.: – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 11. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy za ofiary składane wraz z Wypominkami. Zostały przeznaczone na usprawnienie systemu wyświetlania pieśni podczas nabożeństw w naszych trzech kościołach.

  Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Msze święte w dni powszednie w kościele w Osieku: w poniedziałek, w czwartek, w piątek i w sobotę: godz. 19.00; we wtorek o g. 8.00; w Pieszkowie, w środę: o godz. 17.00. Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI oraz podczas Mszy świętych. Rozkłady w gablotach i na stronie internetowej parafii. W […]