Archiwum dla: 7 listopada, 2020

XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020 r. została wyłączona

1. Msze święte w dni powszednie w kościele w Osieku: w poniedziałek, w czwartek, w piątek i w sobotę: godz. 19.00; we wtorek o g. 8.00; w Pieszkowie, w środę: o godz. 17.00.
  2. Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI oraz podczas Mszy świętych. Rozkłady w gablotach i na stronie internetowej parafii.
  3. W liturgii wspominamy: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego papieża i doktora kościoła, w środę św. Marcina z Tours biskupa (w tym dniu przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – Msza św. w Pieszkowie o g. 17.00), w czwartek św. Jozafa biskupa i męczennika, w piątek pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  4. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
  5. Od 7 listopada 2020 r. obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
  6. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na INNE OSIEM DNI LISTOPADA. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  7. Wszystkie informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Na jakiś czas przenosimy się do internetu i więcej pracujemy samodzielnie.
  8. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
  9. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
  10. Lektura prasy kat.: – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
  11. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy za ofiary składane wraz z Wypominkami. Zostały przeznaczone na usprawnienie systemu wyświetlania pieśni podczas nabożeństw w naszych trzech kościołach.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Msze święte w dni powszednie w kościele w Osieku: w poniedziałek, w czwartek, w piątek i w sobotę: godz. 19.00; we wtorek o g. 8.00; w Pieszkowie, w środę: o godz. 17.00. Przez cały listopad modlitwy za zmarłych podczas różańca z WYPOMINKAMI oraz podczas Mszy świętych. Rozkłady w gablotach i na stronie internetowej parafii. W […]