Spotkanie scholi dziecięcej – sobota 27 kwietnia o g. 10.00
Katecheza przed Bierzmowaniem (g.19.00 – Osiek): III gim. i VIII – 29.04: próba w kościele; VI – 6.05.; VII – 13.05.
Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w sobotę 27 kwietnia od 19.00 do 19.30.

Odpust w dniach 1 – 8 listopada

Bez kategorii Możliwość komentowania Odpust w dniach 1 – 8 listopada została wyłączona

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.