Spotkanie scholi dziecięcej – czwartek 28 marca g. 18.45.
Katecheza przed Bierzmowaniem (Osiek): III gim.7.04. (po Mszy św. g. 17.00) i 29.04. (g.19.00 – próba w kościele); VIII A i VIII B – 1.04. (g. 19.00 – w kościele); VII – 15.04 (g.19.00); VI – 25.03. (g.19.00).

Objawienie Pańskie – 6 stycznia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Objawienie Pańskie – 6 stycznia 2019 r. została wyłączona

(Mt 2,1-12)
Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: „Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon”. Skoro usłyszał to król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima. Zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz. Ci mu odpowiedzieli: „W Betlejem judzkim, bo tak napisał prorok: A ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela”. Wtedy Herod przywołał potajemnie Mędrców i wypytał ich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy. A kierując ich do Betlejem, rzekł: „Udajcie się tam i wypytujcie starannie o Dziecię, a gdy Je znajdziecie, donieście mi, abym i ja mógł pójść i oddać Mu pokłon”. Oni zaś wysłuchawszy króla, ruszyli w drogę. A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. A otrzymawszy we śnie nakaz, żeby nie wracali do Heroda, inną drogą udali się do ojczyzny.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – Misyjny Dzień Dzieci. Dzisiaj również 1-sza niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic żywego Różańca. Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na fundusz Misyjny.
  2. Trwa II etap Wizyty Duszpasterskiej w Osieku. Rozkład dostępny na ulotkach i stronie internetowej parafii. Uprzejmie proszę o wypełnienie karty informującej, że możemy zagościć w państwa domach. Karty dostępne w kościele i na stronie internetowej. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej Msze święte od poniedziałku do piątku o godzinie 9.00.
  3. W związku z wizytą duszpasterską kancelaria parafialna czynna w sobotę od 17.00 do 17.30 lub bezpośrednio po Mszy świętej porannych.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
  5. Za tydzień II-ga niedziela miesiąca – o godzinie 17.00 dodatkowa Msza święta. Zapraszamy szczególnie młodzież – kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców.
  6. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną. Za tydzień (w 2-ga niedzielę miesiąca) w sali ,w Domu Parafialnym w Osieku, po Mszy św. o godz. 12.00 można dokonywać gotówkowych wpłat na sprzątanie kościoła.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz