XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r. została wyłączona
  1. W dniu 29 lipca wyrusza do Częstochowy XXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Zapisy do tej grupy u ks. Proboszcza – jeszcze dzisiaj. Koszt: 15 zł. Codziennie przez cały czas trwania pielgrzymki Apel Jasnogórski (od poniedziałku do piątku o godz. 21.00).
  2. We wtorek 30.07. i czwartek 1.08. Msza święta bezpośrednio przed Apelem Jasnogórskim o godz. 20.20. W środę 31 lipca – msza św. w Pieszkowie o godz. 17.00.
  3. W piątek 2 sierpnia odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Wieczorem w tym dniu przed Apelem Jasnogórskim od godz. 20.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca – 3 sierpnia po Eucharystii odmówimy Różaniec rozważaniem i zakończymy Adorację Apelem Jasnogórskim.
  5. W przyszłą niedzielę Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dodatkowa Msza św. o 14.30.
  6. Kancelaria parafialna czynna: w sobotę 3 sierpnia – po nabożeństwie ok. 19.45.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
  8. Dziękujmy za darowizny na sprzątanie kościołów i na pokrycie kosztów renowacji okien i krat w kościele w Osieku. Dziękujemy za zabezpieczeni okien na czas renowacji i sprzątanie terenów wokół kościoła w Osieku. (Na sprzątanie kościoła w można wpłacać w II niedzielę miesiąca u p. Danuty – w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00. W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych).

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz

(Łk 11, 1-13)
Jezus, przebywając w jakimś miejscu, modlił się, a kiedy skończył, rzekł jeden z uczniów do Niego: “Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów”. A On rzekł do nich: “Kiedy będziecie się modlić, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciw nam zawini; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie”. Dalej mówił do nich: “Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: „Przyjacielu, pożycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przybył do mnie z drogi, a nie mam co mu podać”. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: „Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci są ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie”. Powiadam wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a zostanie wam otworzone. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu zostanie otworzone. Jeżeli któregoś z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to o ileż bardziej Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII:

Sprawiedliwość Boża tak bardzo różni się od ludzkiej, że za każdym razem, gdy odkrywamy tę prawdę, zdumiewa nas ona na nowo. Bardzo często postrzegamy sprawiedliwość Boga jako oczywiste wynagradzanie dobrych i karanie złych, bez możliwości odwołania od wyroku. Tymczasem Bóg usprawiedliwia wielu dzięki dobrym uczynkom jednego Sprawiedliwego. Dziś zaprasza nas, abyśmy czynili dobro nie tylko ze względu na własne zbawienie, ale także ze względu na naszych potrzebujących braci.