XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r została wyłączona
  1. Dzisiaj 10-ro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Uprzejmie prosimy o pozostawienie miejsc siedzących w kościele podczas tych nabożeństw dla rodzin dzieci. Po południu dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00.
  2. Zapraszamy na Msze święte Białego Tygodnia: w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek – g. 18.00; we wtorek 22.09. – w Kłopotowie o g. 17.00; w środę 23.09. – w Pieszkowie o g. 17.00.
  3. W sobotę 26 września organizujemy pielgrzymkę (do sanktuarium M.B. Wspomożenia Wiernych w Twardogórze Sycowskiej) ZMIANA (w dniu 23.09.): Do sanktuarium MATKI BOŻEJ JUTRZENKI NADZIEI W GRODOWCU. Msza święta o godzinie 11.00 – szczególnie dla dzieci, które w tym roku przyjęły I komunię św. Prosimy o zgłaszanie udziału do 25września (do 14.00) u ks. proboszcza.
  4. Za tydzień 27 września w kościele w Kłopotowie o 8.30Msza dziękczynna za plony i za wybudowanie kościoła przed 20 laty. Uroczyście wprowadzimy do świątyni relikwie św. Dominika Savio.
  5. Również za tydzień, w kościele w Osieku o godzinie 13.00 Msza święta dziękczynna za plony.
  6. Dziękujemy Rodzicom lub przedstawicielom rodzin dzieci, które w tym roku przyjęły I-szą Komunię świętą, za pomoc przy corocznym generalnym sprzątaniu kościoła w dniu 14 października.
  7. W zakładce SAKRAMENTY/SAKRAMENT BIERZMOWANIA – nowe zmodyfikowane informacje dla kandydatów do tego sakramentu. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią.
  8. Do kancelarii zapraszamy we wtorki, od 9.00 do 9.30 lub w soboty, od 19.00 do 19.45. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
  9. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
    – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
    – GOŚĆ NIEDZIELNY:
  11. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła. W II-gą niedzielę miesiąca, w Osieku można gotówko wesprzeć sprzątnie kościoła /Dom Parafialny – po nabożeństwach: 11.30 i 13.00/.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz