III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021 r. została wyłączona
  1. Dzisiaj , zgodnie z wolą Papieża Franciszka, w trzecią niedzielę okresu zwykłego, przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Przypomina ona wszystkim: tj. pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty. Niech udział w dzisiejszej celebracji pomaga nam w tym.
  2. Spotkania Duszpasterskie z Mszą świętą:
    w Osieku: 25 stycznia /poniedziałek g. 19.00/: Zagajnikowa: (od 15 do 19 + od 26 do 32) oraz Lawendowa
    26 stycznia /wtorek – g. 19.00/: Miedziana (od 15 do 23 + od 14 do 24)
    27 stycznia /środa – 19.00/: Parkowa (od 28 do 40)
    30 stycznia /sobota – 19.00/: Miedziana (od 59 do 85 + od 68 do 84)
    31 stycznia /niedziela – g. 13.00/: św. Katarzyny (od 115 do 147)
    w Pieszkowie:
    – od numeru 48 do numeru 58: 27 stycznia (środa – g. 17.00)
    – od numeru 29 do numeru 31E: 31 stycznia (niedziela – g. 10.00)
  3. W najbliższym tygodniu nie będzie nabożeństw w czwartek 28.01. i piątek 29.01.
  4. Kończymy dzisiaj spotkania Duszpasterskie w Kłopotowie. Od niedzieli 31 stycznia Msze święte w kościele w Kłopotowie w niedziele i uroczystości – o godzinie: 8.30.
  5. Cały czas można korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; zachęcamy, aby korzystać z tej formy uczestnictwa w Eucharystii – szczególnie seniorów, bowiem obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach i w kościołach. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie – z chóru korzystają tylko wierni po uzyskaniu wyraźnej zgody zarządcy obiektu.
  6. Zapraszamy mężczyzn do Róży Różańcowej. Jest to modlitewna wspólnota 20 osób, z których każda codziennie modli się jedną dziesiątką Różańca Świętego według przydzielonej tajemnicy – w ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec. Istotne jest to, że wszyscy członkowie róży modlą się w tej samej intencji, zmienianej co miesiąc. Lista dostępna u ks. Proboszcza.
  7. KANCELARIA PARAFIALNA – czynna tylko po telefonicznym omówieniu sprawy. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt w dni powszednie (od poniedziałku do piątku od 10.00 do 14.00): 511 476 570.
  8. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – szczególnie za to okazane podczas spotkań duszpasterskich.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Czesław Jurkiewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz