Spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci przed I Spowiedzią i Komunią świętą: klasa III: niedziela 29 września (godz. 13.00) – poświecenie różańca; klasy I i II: sobota 14 września (po Mszy św. o godz. 18.00).
Katecheza – przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Klasa: VI – 7.10.; klasa VII – 14.10.; klasa VIII – 16.09.; DOROŚLI – 23.09 – Dom Parafialny g. 19.00.

Sakrament Chrztu św.

Chrzest święty /wyłącznie dzieci zamieszkujących na terenie parafii pw. Chrystusa Króla w Osieku/  jest udzielany w niedziele na Mszy świętej o godzinie 13.00 w kościele w Osieku. Rodzice lub opiekunowie zgłaszają się przynajmniej na miesiąc przed planowanym Chrztem do kancelarii parafialnej. (Chrzest dorosłych i dzieci starszych jest poprzedzony indywidualnym – rocznym – przygotowaniem).

Zgłaszając dziecko do Sakramentu Chrztu św. rodzice (lub inni prawni opiekunowie), przedstawiają:

– akt urodzenia dziecka

– dowody osobiste rodziców /chrzestni okazują dowody osobiste podczas podpisania dokumentów w dniu chrztu dziecka/

– dokument poświadczający zawarcie małżeństwa katolickiego przez rodziców /w przypadku, gdyby rodzice nie mieli przeszkody do zawarcia Sakramentu Małżeństwa – powinni najpierw przygotować się do zawarcia tego Sakramentu/

– zaświadczenie, potwierdzające, że rodzice chrzestni mogą pełnić obowiązki (są praktykującymi katolikami) – z parafii ich miejsca zamieszkania.

Rodzice i (chrzestni jeśli jest to możliwe) uczestniczą w spotkaniu przygotowującym do udzielenia Sakramentu Chrztu dziecku – po indywidualnym ustaleniu z ks. Proboszczem w czasie wizyty w kancelarii parafialnej (w godzinach pracy kancelarii!).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.