BOŻE NARODZENIE – 25.12.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania BOŻE NARODZENIE – 25.12.2022 R. została wyłączona

Drodzy Parafianie! Szanowni Goście!

   Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Bożego Syna. Jezus Chrystus przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, kochać i naśladować. On staje pomiędzy nami jako Emmanuel – Bóg z nami, i pragnie – szczególnie dziś – byśmy zachowując żywą wiarę, naśladowali Go, niosąc nadzieję całemu światu doświadczonemu niepokojem.

   Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela życzymy, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, zachowa w zdrowiu, wspiera i umacnia w podejmowaniu życiowych zadań i obowiązków w Nowym 2023 Roku.                     

                                           Duszpasterze – Salezjanie

Składam serdeczne podziękowanie Panu  Organiście p. Karolowi za oprawę muzyczną w czasie Mszy św.; Służbie Liturgicznej za obecność i oprawę liturgii; serdecznie dziękuję ekipie, która oprawiła, ustawiła i udekorowała choinki. Państwu Annie i Ryszardowi Wdowiakom za  zrobienie  szopki bożonarodzeniowej, paniom i panom za posprzątanie i świąteczny wystrój naszej świątyni i otoczenia kościoła. Dziękuję również wszystkim Parafianom za Waszą pomoc, żywność i za składane życzenia i ofiary na rzecz naszej parafii. Dziękuję za wszelkie dary na świąteczny stół. To bardzo miłe, że pamiętacie o swoich duszpasterzach. Wszystkim za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Niech Bóg wynagrodzi Wam ten trud swoją łaską i błogosławieństwem.

  1. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia – 25 grudnia, Msze św. w dzień  w Osieku – 11.30 i 13.00; w Pieszkowie i  w Kłopotowie – 10.00. Uczestniczący we Mszach św. w wieczór wigilijny i w pasterce, są zwolnieni z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w pierwszy dzień świąt 25 grudnia.
  2. W II dzień Świąt 26 grudnia – przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. . Przed kościołem w tym dniu będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  3. W środę 28 grudnia w święto Świętych Młodzianków, męczenników o godz. 17.00 w Osieku Msza św. w intencji dzieci naszej parafii i po Mszy św. błogosławieństwo. W tym dniu w Pieszkowie w intencji dzieci modlimy się na Mszy św. o godz. 16.30. Serdecznie zapraszam.
  4. W czwartek –  29 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych parafian w 2022 roku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy o dar Bożego miłosierdzia dla zmarłych te rodziny, które w kończącym się roku pożegnały swoich najbliższych.
  5. W tym roku święto Świętej Rodziny przypada w piątek 30 grudnia. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w int. rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszam.
  6. W sobotę 31 grudnia – ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu z nabożeństwem na zakończenie roku. Msza św. dziękczynna w intencji parafian za 2022 rok zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia.
  7. W niedzielę  1 stycznia, pierwszy dzień Nowego Roku. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozkład Mszy św. w Osieku: 11.30 i 13.00. W Kłopotowie i Pieszkowie o godz. 10.00.
  8. W styczniu zmiana tajemnic Żywego Różańca dla Róży św. Józefa będzie w czwartek 4 stycznia. Pozostałe Róże z Osieka, Kłopotowa i Pieszkowa będą miały zmianę w niedzielę 8 stycznia.

Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.  

                                                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz