I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r. została wyłączona

(Łk 21,25-28.34-36)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00).
  2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie (w kościele w Osieku!). Zachęcam, aby na roraty przynosić lampiony. W tym tygodniu msze św. roratnie: w poniedziałek – 7.00, we wtorek, czwartek i piątek o godzinie 18.00. W środę w Pieszkowie msza adwentowa o godz. 17.00.
  3. Przed wejściem na Eucharystię możemy dziś nabyć opłatki na stół wigilijny. Na zakończenie nabożeństwa zostaną one pobłogosławione. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy m.in. na sfinansowanie bieżących wydatków w kościołach – w Osieku na nowe ławki. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Zakończyliśmy listopadową modlitwę za zmarłych polecanych w Wypominkach. Dziękuję ks. Mirosławowi za odprawienie 14 mszy św. w ich intencji i wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie.
  5. We wtorek 11 grudnia Wizyta Duszpasterska u rodzin w Osieku przy ulicy Parkowej i Cichej (od godz. 16.00), w sobotę 15 grudnia odwiedzamy rodziny przy ulicy Krótkiej i Srebrnej (od 10.00). Wizytę potwierdziło 6 rodzin.
  6. We wtorek 18 grudnia Wizyta Duszpasterska u rodzin przy ulicy Fiołkowej i Magnoliowej, a 19 i 22 grudnia w Kłopotowie. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (można skorzystać z szablonu – jest na ulotce dostępnej w kościele w Osieku), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA /przynajmniej dzień przed planowaną wizytą/.
  7. W dniu 7 grudnia – I piątek miesiąca: odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00. Od 17.00 spowiedź i przed wieczorną Eucharystią Nabożeństwo do NSPJ.
  8. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W czasie Mszy św. w Osieku o godzinie 18.00 pobłogosławimy medaliki dzieciom z klasy III. Po tej Eucharystii spotkanie organizacyjne dla Rodziców.
  9. Za tydzień po każdej Mszy świętej możemy nabyć świece na stół wigilijny. Kupując świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas Polska. Świece są wystawione w gablocie w przedsionku kościoła w Osieku. (cena: 6, 15 i 18, – zł)
  10. Dziękujemy paniom i panom za pomoc przy organizacji Spotkania z okazji Odpustu i 100-lecia odzyskania Niepodległości i wszystkim, którzy znaleźli czas, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
  11. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek rano i w sobotę po wieczornej Eucharystii.
  12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
  13. Za tydzień 2-ga niedziela miesiąca. O godzinie 17.00 Msza święta – zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. UWAGA: zmiana terminu katechezy – grupa w Pieszkowie zamiast 12 –go będzie 19 grudnia.
  14. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca).

Ks. Wojciech Skowron  – proboszcz