I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Na zakończenie nabożeństw zostaną pobłogosławione opłatki. Można je będzie zabierać przez cały ADWENT po nabożeństwach w każdym z kościołów. Składane ofiary materialne przeznaczymy na ogrzewanie kościołów w okresie zimowym (oraz zakup nowych figur do szopki bożonarodzeniowej w kościele w Pieszkowie).
 2. Za tydzień będziemy rozprowadzać świece na stół wigilijny – akcja pod patronatem CARITAS Polska.
 3. Kończymy listopadową modlitwę za zmarłych polecanych w Wypominkach. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę podczas różańca i Mszy św. Za składane ofiary został usprawniony system wyświetlania pieśni na nabożeństwach.
 4. W poniedziałek 30-go listopada – w Osieku ostanie różaniec z WYPOMINKAMI za zmarłych o 18.30, i Msza święta w intencji zmarłych Dobrodziejów parafii o g. 19.00.
 5. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie. W najbliższym tygodniu w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 19.00. We wtorek 1 grudnia nie będzie Mszy św. Przed Mszą św. w poniedziałek (różaniec: 18.30!), czwartek i sobotę – spowiedź.
 6. W Adwencie podczas Mszy roratnich poświęcę medaliki dzieciom z klasy III. Proszę rodziców o wpisywanie się na poszczególne dni – maksymalnie po 2 dzieci.
 7. W liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Ap., w czwartek – św. Franciszka Ksawerego prezbitera, w piątek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.
 8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzam chorych z posługą sakramentalną: w Osieku od godziny 9.00. W Pieszkowie i Kłopotowie w sobotę od g. 10.00. W piątek spowiedź w Osieku podczas Adoracji od 19.45 do 20.30. Zapraszam.
 9. Za tydzień zmiana Tajemnic Żywego Różańca po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00).
 10. Ze względu na sytuację epidemiologiczną Biskup Legnicki, kierując się troską o zdrowie i życie rodzin, zwłaszcza osób starszych, a także wszystkich prezbiterów diecezji legnickiej, podjął decyzję o odwołaniu wizyty duszpasterskiej 2020/2021 w dotychczasowej formie. Tradycyjna wizyta duszpasterska  zostaje zastąpiona Mszą świętą celebrowaną dla mniejszych grup (np. mieszkańców poszczególnych ulic lub fragmentów ulicy), tak by intencją Mszy świętej ogarnąć przybyłych wiernych. Rozkład zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.
 11. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
 12. Obowiązuje nas limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m²: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; w kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
 13. Nowe informacje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na stronie internetowej parafii i facebooku. Dalej pracujemy w domu i przygotowujemy zadania. Nowe komunikaty dla Rodziców dzieci I-komunijnych. Można wpisywać się na Msze Roratnie – na poświęcenie medalika.
 14. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria nie będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni.
 15. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 16. Lektura prasy katolickiej:
  NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 17. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – także poprzez konto bankowe Parafii, mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych. Dziękujemy Paniom za wygrabienie liści wokół kościoła w Osieku, za ich wywiezienie, i przygotowanie kościołów.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz