I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017r. została wyłączona
  1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku: o godz. 12.00 różaniec).
  2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie (w kościele w Osieku!); w czasie tegorocznych rorat będziemy poznawać poznańską Piątkę. Zachęcam, aby na roraty przynosić lampiony. W tym tygodniu msze św. roratnie: w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę o godzinie 18.00. W środę msza adwentowa o godz. 8.00.
  3. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w Pieszkowie o g. 16.30, na której pobłogosławimy medaliki dzieciom z klasy III. Po tej Eucharystii spotkanie organizacyjne.
  4. Przed wejściem na Eucharystię możemy dziś nabyć opłatki na stół wigilijny. Na zakończenie nabożeństwa zostaną one pobłogosławione. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy m.in. na sfinansowanie bieżących wydatków związanych z wymianą stolarki w naszych kościołach. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Za tydzień po każdej Mszach świętych możemy nabyć świece na stół wigilijny. Kupując świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas Polska.
  6. Za tydzień 2-ga niedziela miesiąca. O godzinie 17.00 Msza święta – zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie o 12.30 można dokonać wpłat gotówkowych na sprzątanie kościoła w Osieku.

 

Wojciech Skowron sdb
P
roboszcz