II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021 R. została wyłączona
  1. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca: w Osieku po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec oraz błogosławieństwo Róż. W Pieszkowie i Kłopotowie zmiana tajemnic po Mszach św.
  2. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, dziś przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.  Po Mszach św. będą zbierane ofiary na ten cel. Za dar serca w imieniu organizator serdecznie dziękujemy.
  3. Opłatki na stół wigilijny w Osieku można nabyć stylu kościoła przy konfesjonale; w Kłopotowie i w Pieszkowie przy ołtarzu. W przedsionku kościoła w Osieku są do nabycia świece na wigilijny stół. Akcja prowadzona jest przez CARITAS Polska. Małe świece są po 7 zł., a duże świece po 16 zł. W Kłopotowie i Pieszkowie świece są do nabycia w zakrystii.
  4. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie. W kościele w Osieku roraty  od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych parafian. Zachęcam dzieci, aby na roraty przynosiły lampiony.
  5. W środę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
  6. W Pieszkowie Msza św. w tym tygodniu w środę o godz. 16.30.
  7. W przyszłą niedzielę 12 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Również będzie możliwość poświęcenia książeczek.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.
  10. Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

                                                                                   Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz