II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r. została wyłączona

1. Dzisiaj w II-ga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego  Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu lub przechowywanego w tabernakulum.  Zachęcam do nawiedzenia kościoła parafialnego między Nabożeństwami lub po południu od 15.30 do 19.30, zachowując zalecane zasady bezpieczeństwa (maseczki, odpowiednia odległość od siebie, ilość osób w świątyni).
2. Codziennie o godzinie 20.30 odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych” (tylko online). Zapraszam do wspólnej modlitwy (tylko online).
3. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej;  dotyczy wszystkich wiernych diecezji legnickiej oraz innych osób, które w tym czasie przebywają na jej terenie.
4. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami:
– 
w kościołach podczas Mszy św. w dni powszednie i w niedziele, w liturgii pogrzebowej oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w innym czasie wierni muszą zasłaniać usta i nos
–  limit osób,
które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 15 m². Dlatego też w naszych kościołach od dnia 20 kwietnia 2020 r. do odwołania – obowiązuje limit: w kościele w OSIEKU: (195m²) = 13 osób; W kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 14 osób; W kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 5 osób.
W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach, abym mógł ustalić odpowiednią liczbę osób obecnych wtedy w kościele.

KOMUNIKAT LEGNICKIEJ KURII BISKUPIEJ (m.in. odnośnie do zakrywania twarzy i limitu uczestników podczas nabożeństw – z dnia 16.04.2020 /aktualizacja 18.04.2020/)

5. Od niedzieli 26 kwietnia 2020 r. na niedzielne Msze św. wracamy do kościołów filialnych: w Kłopotowie (g. 8.30) i w Pieszkowie (g. 10.00)
6. Msze w dni powszednie – godzina 18.00.
7. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na spowiedź na dogodny termin telefonicznie – 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00 /w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.
8. Kancelaria nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny w godzinach: 10.00 – 14.00 /w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/ .
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
NIEDZIELA: http:// www.e.niedziela.pl/
– GOŚĆ NIEDZIELNY:
http://www.igomedia.pl/Zamow-GN
10. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY:
– na remont na remont instrumentu organowego.
– za wsparcie materialne wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.
                                                              Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz